Új hozzászólás Aktív témák

  • speedyx86

    tag

    válasz dajkopali #6 üzenetére

    Na pont erre mondom azt, hogy nem egy-egy szolgáltatásra regisztrálok náluk, hanem Google accountot regelek.
    Félre ne értsetek, a profilozást nem helyeslem, csak nem értem, hogy mennyiben újdonság ez. Gyanítom, 5 éve is ugyanazzal a motorral kerestek gmailben, mint a többi szolgáltatásban, és ugyanígy profiloztak, csak eddig nem láttuk. Akkor most az a baj, hogy látjuk, hogy melyik adatot hol használják?
    Milyen személyes adatom az, amit ha megadok nekik, akkor utána nem tudom beállítani, hogy ki hogyan láthatja? Azt, hogy milyen témában keresek és mire kattintok, csak én látom, és ebből lehet igazán profilozni. Ezt másnak nem adja ki, csak a többi szolgáltatásban is magasabb prioritást kap a témakör. Ha ezt nem akarom, akkor nem jelentkezem be, vagy törlöm a keresési előzményeimet, vagy a check-injeimet vagy akár a komplett gmailboxomat. Azzal a céllal van google accountom, hogy jobb legyen a találati listám, mert az nekem érték. Nekik is ez a céljuk, mert így tudnak célzottabban hirdetni minden szolgáltatásukban, mert az nekik érték.

Új hozzászólás Aktív témák