Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz Jim Tonic #16 üzenetére

    Akkor a "teszkó gazdaságos" is nyilván azért világelső, mert annyira f@sza. Persze ezt nem is igazán Neked címeztem, csak Nálad böktem a válasz gombra.
    Az alapvető probléma ezekkel a gépekkel nem is feltétlen az, hogy elromlanak, hanem a használati élmény. Mert a hajló kasztni, a recsegő zsanér, az üvöltő ventilátor és a combszőrtelenítő hőmérséklet nem túl baráti. Más gyártók az ilyesmire azért jobban odafigyelnek.

    Apropó gyártók: igen, az Acer nem gyárt kijelzőt, DE NOTEBOOKOT SE! (Illetve... most nem néztem utána, de lehet, hogy ők már mégis, vagy az Asus, vagy az Acer saját gyárral rendelkezik, de most már nem tudom, melyik :D, de a lényeg szempontjából igazából mindegy.)
    Notit, azaz barebone-t (a "név" csak a végső összeszerelést - proci, hdd, ram - végzi) a Quanta, az Univill, a Clevo és a jó ég tudja még, hogy ki gyárt (pl. IBM-et a Lenovo gyártott, aztán gondolom, mindenki előtt ismerős a sztori, hogy pár éve hogyan "tűnt el" az IBM, és maradt meg a Lenovo név), a "nevek" velük gyártatják le, aztán a végeredmény attól függ, mit akar a "név". Mondjuk egy FuSi-nál vagy Acernél megmondják, mennyibe kerüljön és mi legyen benne. Ennyi. Egy Dellnél, vagy egy Lenovonál ezen kívül van pár minőségi követelmény is (melegedésre, zajszintre), és az ár inkább kiadódó, mint előre szabott, a tervezés során majd kialakul, aztán jöhet a farigcsálás, optimalizálás, hogy mégis vonzó legyen az ár. Tehát már a gyártási folyamatokban megmutatkoznak a különbségek, és ez nagyban kihat a végeredményre.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák