Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• Hieronymus

őstag

LOGOUT blog

"...ki is írja a bar, hogy átváltott Dolby Atmos-ra.
    Hát ez nem igazán tetszett mert hátsó hangszórók híján az első hangszórókkal próbál meg hátsó hangokat teremteni ami nem igazán jön össze és volt, hogy pl a víz csobogását jobban hallottam akkor ha háttal álltam neki..."

Az Atmos támogatás csak annyit jelent, hogy képes az elektronika a hangformátumot kezelni. A hangzás korrekt megszólaltatásához legalább valódi 7.1 felállás szükséges.
    Erről jut eszembe.
    A soundbar Energiafogyasztás működéskor (Fő)28W. Energiafogyasztás működéskor (Mélynyomó)
    28W. Kis helyiségben elegendő a teljesítmény. Abba azért ne mennyünk bele, hogy ez a teljesítmény mennyire képes emulálni a sztereót meghaladó hangzást.

Mindentől függetlenül, élvezd az a soundbar nyújtotta hangzást. Ha neked megfelel, akkor másoknak nincs bele vau-vau. Nekem sem. :D

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

• Jack Hunter

csendes tag

LOGOUT blog

Tartom magam ahhoz, hogy mindenkinek az a jó cucc, ami saját magának jól szól.Viszont az írásodból azt szűrtem le, hogy szép is, jó is ez az új zenegép, de mégsem olyan,amilyet elképzeltél.Még tart az újdonság varázsa,élvezed az új funkciókat, de belül már motoszkál a kisördög, és kicsit megbántad már a vételt. Talán jobb lett volna, ha azt félmilliós cuccot tuningoltad volna abból a pénzből, amennyiért ezt vetted.Lehet, nem olyan szép már, és butább is, csak rajtad áll, hogy nézegetni akarod és beszélgetni vele, vagy csak szimplán, hallgatni hosszan,sokáig,élvezettel.

• AuraSync

senior tag

LOGOUT blog

válasz Jack Hunter #2 üzenetére

Anno itt a fórumon beszéltek rá, hogy kell nekem az a fél millás szett mert az a belépő szint annál lejjebb ne adjam.
    Megvettem egy 200k-s Yamaha Multicast erősítőt a kis szobámba aminek a fele tudását sem használtam ki soha.
    Aztán hozzá a még drágább Dali Spektor 6 ami mint utólag kiderült inkább csak komolyzenéhez jó, ott jön ki a tudása pont amit nem hallgatok.
    Aztán a mélynyomó egy 70k-s Jamo volt ami nagyobb hangerőn szeretett torzítani zenékben.

A rossz akkusztikás kis szobámba sokszor túl sok volt ez a szett nem tudtam rendesen kihasználni ezért nem volt érdemes megtartani.
    Bővíteni? Miből?
    Ezt a Soundbar-t is csak úgy tudtam megvenni, hogy eladtam a szettet.
    Azt tudjátok remélem hogy ez a fél millás szett kb a felét érte csak a használt piacon.
    Amúgy sem tudtam volna bővíteni hely hiány miatt.
    Még egyszer mondom kis szoba.

Hiába nézitek a fogyasztását a bar oldalán hidd el fél hangerőn szobát renget és nem torzít nem kiabál a magas hang sem.

Én nem számítottam még ennyire sem a bar-tól, de meglepett.

Az hogy vannak csalódások az nem azt jelenti, hogy semmire nem való.

A Surround Kit fogja ezt megmenteni meg a 600MB-os 1008-as frissítés majd meglátjátok.

Az Rtings értékelés magáért beszél ez nagyon az élmezőnyben van még rear-ok nélkül is.

A másik amit imádok benne az a Surround hang hogy bárhová megyek a szobában mindenhol szépen egyeletesen hallani a hangot még a sztereó cucc előtt ha már odébb hajoltam 20cm-t már máshogy hallottam a hangot.

Továbbá én játszok is konzolon elég sokat szóval csak előny a térhangzás amit a sztereó ugyebár nem tudott.

Na de majd Kedden kiderül minden arra jön meg a Kit.

S20+ 5G / Tab S6 LTE / RX100 VI / Watch Fit / Band 6 / Q80T 65" / Q800A / PS5 / Series X / Intel NUC

• AuraSync

senior tag

LOGOUT blog

válasz Hieronymus #1 üzenetére

Az Atmos támogatás csak annyit jelent, hogy képes az elektronika a hangformátumot kezelni.

Ebben nincs igazad.
    Itt magában a bar-ban 7db hangszóró van és van olyan ami felfelé irányítja a hangot aminek a lényege az, hogy a plafonról visszaverődve érje el az fentről jövő Atmos hangzást.

A Surround Kit-ben is vannak felső hangszórók amik szintén felfelé irányítják a hangot. (lásd a bejegyzés végén a képet)

S20+ 5G / Tab S6 LTE / RX100 VI / Watch Fit / Band 6 / Q80T 65" / Q800A / PS5 / Series X / Intel NUC

• Jack Hunter

csendes tag

LOGOUT blog

válasz AuraSync #3 üzenetére

Nem akartalak megbántani.Nem is azt mondtam, hogy rosszat vettél.Csak úgy láttam, hogy kissé csöbörből vödörbe effektus van.A régi nem úgy szólt ahogy szeretted volna, plusz nem használtad ki, a mostani meg még nem olyan, amilyet akartál.Én szurkolok neked,hogy összejöjjön.Mindenesetre mielőtt megvettem volna ezt a soundbart, elmentem volna hallgatózni, (nem médiamarkt) hanem normális hifi, házi-mozi bemutatótermek, ahol készséggel segítenek megtalálni az ízlésedhez, helységedhez megfelelő darabot.Én is végigmentem ezen a pokoli úton, nemrég írtam is róla,hogy több év után találtam,építettem meg az igazit.Szóval kíváncsian várom, milyen lesz, ha meglesz hozzá a kit. :K

• Hieronymus

őstag

LOGOUT blog

válasz AuraSync #4 üzenetére

Általánosan igaz az, amit írtam.
    Van Amazon Fire HD 10 táblagépem. A kettő hangszórója Atmos támogatást kapott. Jelentős előnyt nem jelent, a beépített hangkeltő "rendszere" nem képes sokat hozzátenni a sztereó hangzás élményéhez.

Amúgy a megfelelő hangzás eléréséhez a front hangsugárzók kivételével magasabb teljesítmény szüksége.
    A hang terjedése nem ismeri a PR előírásokat. [link] Nem tud kanyarodni a levegőben és a beesési szögektől eltérő szögben sem tud visszaverődni. Nyilván a plafon egyenletlenségei miatt igen, csak nagy lesz a veszteség. (A soundbar teljesítményére reagáltam.)

• AuraSync

senior tag

LOGOUT blog

válasz Hieronymus #6 üzenetére

Az előbb letöltöttem a Dolby Atmos Demo-t a hivatalos oldalról és kipróbáltam milyen ha TV-n játszom le.
    Standard módban próbáltam mert elvileg az Atmos effekt az ettől független tehát ilyenkor nem kell Surround módba rakni a bar-t.
    Hát elmondom neked nagyobb hangerőn ami még nem zavaró még így Rear-ok nélkül is sikerült a hangszórónak felső hangot produkálnia simán hallottam, hogy a helikopternek fentről jön a hangja. Természetesen a mögöttem lévő hangot már nem sikerült annyira imitálnia, de a felső meglepően "jó".

Most ezzel a SB bejegyzéssel nem azt akarom mondani, hogy jobb mint egy valós rendszer ez nem a meggyőzésről szól csak tapasztalatról egy KIS SZOBÁBAN.

Utoljára hangsúlyozom ki hogy kis szobában, egy olyan szobában ahol a JBL Boombox 2 is kiválóan szól még fél hangerőn is elég sok mélyet pumpálva. És akkor az hány wattos?

Mindig csak a teljesítményről beszélsz, de könyörgöm értsed már meg, hogy egy kis szobába nem kell 1000W mert leszakadna a plafon értem?

Nyilván ha neked a nappalid akkora mint egy fél kosárlabdapálya akkor nem lesz elég egy ilyen SB akkor oda kell a sok watt-os cucc.

Ez a tipikus amíg nem hallod nem érted meg.

SB-t tesztelni nem fogok elutazni több 100km-re mert nincs értelme.
    Más egy hifi bolt, más egy Media Markt más az én kis szobám hangzása.

Nem tudnék telepíteni 7.1-et mert nincs olyan távolság a falak között, hogy abból térhangzás legyen.

• Hieronymus

őstag

LOGOUT blog

válasz AuraSync #7 üzenetére

Na igen.

"...de könyörgöm értsed már meg, hogy egy kis szobába nem kell 1000W mert leszakadna a plafon értem?"
    Én értem, de azt te is értsd, hogy rajtad kívül senki sem beszélt 1000 wattról. Ráadásul te írtad le, hogy elég gyér a sztereó téren kívüli hangzás. Ezért vásároltad meg a két hátsó hangszórót.

"Ez a tipikus amíg nem hallod nem érted meg.
    SB-t tesztelni nem fogok elutazni több 100km-re mert nincs értelme."

Ezt így nem értem.
    Az SB eredetileg egy sztereó házi-mozi erősítő egy dobozva építve a hangdobozokkal. Ehhez jött a mélynyomó, majd a kiegészítő hangszórók kerültek a dobozba. (Volt olyan SB, aminek kiemelhetőek voltak a hangsugárzói.)
    Ebből azért kikövetkeztethető, A hagyományos szatellit hangszórókkal szerelt házimozik továbbra is előnyben maradnak a SB rendszerekkel szemben. Jobban kihasználható a rendelkezésre álló hely. Tágasabb a sztereó és a térhatás hangzás. Illetve a belépőszint fölött már a beállító mikrofon nagyban megkönnyíti a berendezés használatát.

• AuraSync

senior tag

LOGOUT blog

válasz Hieronymus #8 üzenetére

"Jobban kihasználható a rendelkezésre álló hely. Tágasabb a sztereó és a térhatás hangzás."

HA VAN HOZZÁ HELYED.

Gyere el a szobámba azt rendezd el a 8 hangszórót illetve nem is, igazi Atmos kell az meg 10 hangszóró. :D

Az előbb megnéztem a Netflix-es Nightbooks című filmet (5.1-be) hát vissza kellett venni a mélyet nullára mert 30-as hangerőn (100 a max) rengett a szoba attól a kemény 28 wattól amit tud a mély.
    Amúgy Rear nélkül is simán élvezhető volt a film betöltötte a teret a SB 30-as hangerőn.
    Nyilván 10-es hangerőn ez nem így jön le.

"A hagyományos szatellit hangszórókkal szerelt házimozik továbbra is előnyben maradnak"

Ezt már feljebb egyszer leírtam, hogy ez a SB dolog nem váltja ki az igazi sok hangszórós rendszereket és a bejegyzésemnek nem az a lényege hogy rávegyelek téged meg a másikat, hogy SB-t vegyél 7.1 helyett.
    Itt arról van szó, hogy egy 190k-s eszközzel az én KIS SZOBÁMBAN eltudtam érni a sztereó rádióerősítős rendszeremnél egy kicsivel több térhatást.
    Ha te kihozol 190k-ból egy ÚJ 7.1-es rendszert valódi Dolby Atmos erősítővel akkor emelem kalapom és dobom ki a kukába a SB-t. :R
    Bocs 260k-ból mert a Surround Kit 70k-ba fájt.

Van fent HASZNÁLTAN aprón komplett Atmos rendszer kemény 600k-ért jó kiinduló pont lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés