Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• SunMount3r

nagyúr

Sokat olvasgatom a média lejátszós és a HTPC-s Topic-pokat is, de nem sűrűn olvastam (nem is emlékszem), hogy valaki pont erre panaszkodott volna, vagy egyáltalán, hogy ez általános probléma lenne és pont az ARC hibájából. Nem lehet inkább, hogy vagy az SB, vagy TV hibája konkrétan? Látom nem tízfilléres kategória egyik sem, de azért láttunk már ilyet... Firmware mindegyiken a legújabb? Videó lejátszásnál is jelentkezik (ha nem a TV lejátszójával játszol le, hanem szintén HDMI-s eszközről) ez az elcsúszás DD és DTS hangsáv esetén?

[ Szerkesztve ]

• SunMount3r

nagyúr

válasz AuraSync #2 üzenetére

Másik TV nincs közeben? A PS5, vagy az XBOX, gondolom egy teszt mkv videót azért csak letudna játszani, ha nincs BD lemez kéznél, de ha van akkor azzal is meg lehetne nézni. És nem mondtam, hogy lehetetlen, csak, hogy kicsit furcsa lenne nekem, ha ez általános probléma lenne és pont és csakis az ARC hibájából. Nálam valószínűbb elgondolás, hogy a TV, az SB, vagy épp a konzolok nem kezeli úgy az ARC-ot, ahogy kéne és ebből van a késés. Szóval, hogy a gyenge láncszem nem maga az ARC technológia úgy általában, hanem mégiscsak valamelyik konkrét eszköz. És amúgy a passthrough/bitstream/dekódolás nélküli "nyers" átengedés a javasolt beállítás ezekben az esetekben, amikor mindegyik eszköz tudja kezelni a DD és DTS hangfolyamot is. Ha lenne bármelyiken is valami beállítás, ami bármi módon is belepiszkál a hangfolyamba azt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés