Új hozzászólás Aktív témák

  • vodika

    tag

    válasz randras #38 üzenetére

    Hali!
    Amit Adamyno kolléga ír az szimplán nem igaz! Ennek a támadásnak a 3G 2G hálózatválasztáshoz semmi köze. EZ pusztán az SMS technológiára épül ami (tudtommal) független az adatátviteli layertől/hálózattól. Korrigáljon valaki ha hülyeséget mondok! :R
    Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy:
    1., a szolgáltatok szűrik a hálózatukba belépő idegen SMS-ket amik PID 7F-el jönnek. Ha jól tudom ez lehetséges.
    2., Jálózaton belül a PID 7F-s SMS-ket csak előre engedélyezett telefonszámokról továbbit a szolgáltató hálózaton belül.
    Amúgy ha jól tudom (valaki írta hogy letölthető a rainbow table) akkor a table mérete 1 terra felett van és több hónap annak az előállítása. (majdnem 1 év) Igaz ha ez megvan akkor percek kérdése egy SIM feltörése amennyiben DES volt a titkosítási algoritmus és a SIM akkor is küld vissza aláírt választ hogyha a bejövő SMS hibás. Szerintem ezek így egyben azt adják hogy nagyobb ennek a dolognak a főstje mint a lángja! Remélem igazam is van... :P Ha nem akkor sorry... :K

    Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák