Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) Toby888

Toby888
(senior tag)

aztaku**aaaaaa :C :R

(#2) -Skylake- válasza Toby888 (#1) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

Ugye ? :D tobb kerdesem lett miutan elolvastam mint elotte

[ Szerkesztve ]

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#3) Toby888 válasza -Skylake- (#2) üzenetére

Toby888
(senior tag)

én ezt szívesen lecsekkolnám működés közben ( :

(#4) forgonati

forgonati
(őstag)

Vagány dolog. Bár igaz hogy csak minden 2. szót fogtam fel 😀

[ Szerkesztve ]

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#5) scarabaeus

scarabaeus
(őstag)

Vajon mennyire stabil ez a qubit, képes-e tovább fenntartani az összefonódást a nanoszekundumos nagyságrendnél? Az, hogy "közvetlen kiolvasású", nem kell átlagolással szűrni a zajt, lehetővé teszi-e, hogy igazi kvantumszámítógép épülhessen, nem a D-Wave-féle?

Quoth the Raven "Nevermore."

(#6) Teebor9

Teebor9
(újonc)

Schrödingert kérdi a felesége:
- Drágám! Nem láttad a macskát?
- ÚGY KÖNNYŰ!!!!!44!

(#7) TomMusic válasza Teebor9 (#6) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

Ááá ez most ütött! :DD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#8) akosf válasza scarabaeus (#5) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

A márciusi cikkben az szerepel, hogy 30 másodpercig stabil.
Most ahhoz készítettek egy író / olvasó egységet.

(#9) ksanc válasza scarabaeus (#5) üzenetére

ksanc
(őstag)

Csak kíváncsiságból, mert nem vagyok elmerülve a témában :)
Ezen a szinten nem tudom, hogyan értelmezhető a zaj, hiszen az adott elektronokon kívül nincs más ott :) Nem inkább az eddigi mérési módszerek bizonytalansága miatt kell átlagolni? Mint amikor remegő kézzel mérsz vonalzóval valami :D
Most találtak egy biztos kezet.

(#10) akosf válasza scarabaeus (#5) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

A D-WAVE rendszere a "quantum tunneling" jelenségre épül, nem valamiféle kvantum-szimulátorra.Miért ne lehetne ebből igazi kvantumszámítógépet építeni? Úgy tudom, hogy ez is egy teljes értékű megoldás. ( quantum superposition )

(#11) scarabaeus válasza ksanc (#9) üzenetére

scarabaeus
(őstag)

Egyrészt maga a kiolvasás elektromos zaja is gond volt azoknál a gyenge jeleknél, amiket detektálni kellett, másrészt a qubitek is hajlamosak voltak a kvantuminformáció elvesztésére, ezért is többször meg kellett ismételni a kísérleteket. Ettől függetlenül, amúgy is van egy ok az ismétlésekre, amely már az algoritmusokból eredt, és alapból nem 100%-ban a helyes válaszra áll rá minden futáskor, csak bizonyos valószínűséggel.

(#10) akosf: Velem együtt sokan nem tekintik "klasszikus" kvantumszámítógépnek a D-Wave megoldását. A klasszikus kvantumszámítógépen "futhat" a Shor algoritmus faktorizációra, a D-Wave "quantum annealer"-én nem. Többen már a hagyományos digitális számítógépekkel szemben sem látják, hogy annyira nagy előnyben lenne azokon a területeken. Kvantumeffektusokat kihasználó gépek, de nem kvantumszámítógépek.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12) akosf válasza scarabaeus (#11) üzenetére

akosf
(PH! kedvence)

Köszi! Utánaolvastam a Shor algoritmusnak, illetve a "quantum annealer"-nek. Ezek után találó az a megjegyzés ( egyik cikkben olvastam ), hogy a D-WAVE gépe inkább csak számológép. :)

(#13) MaCS_70

MaCS_70
(PH! kedvence)

Ijesztő...

Baromi izgalmas ez a téma, de komolyan: nem vagyok biztos abban, hogy meg szeretném érni, hogy ezek a gépek valós üzembe álljanak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) Toby888 válasza MaCS_70 (#13) üzenetére

Toby888
(senior tag)

miért fél mindenki az ismeretlentől ??

(#15) T_chris válasza Toby888 (#14) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Mert az könnyen kizökkent a komfortzónából.

A nagy tudású uraknak felhívnám a figyelmét arra, hogy a Windows ugyan sok mindenre nagyon jó, de Linuxnak speciel nagyon szar. by:csfeco

(#16) MaCS_70 válasza Toby888 (#14) üzenetére

MaCS_70
(PH! kedvence)

Talán azért, mert ismeretlen -- amire azért utalnak olyan jelek, amelyek arra utalnak, hogy a technika könnyen kicsúszhat a kezünkből.

Egyébként nem vagyok technofób, sőt, kifejezetten lelkesedem az új technológiákért, de valahogy attól tartok, hogy a kvantumszámítógépek gyorsabban fognak fejlődni, mint ahogy mi megtanuljuk kezelni őket.

Az átmeneti időszak pedig nagyon durva egyenlőtlenségeket fog szülni.

MaCS

(#17) TomMusic válasza MaCS_70 (#16) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

a kvantumszámítógépek gyorsabban fognak fejlődni, mint ahogy mi megtanuljuk kezelni őket
Hát emiatt szerintem egyáltalán nem kell félni. :N
Egyrészt, mert szerintem belátható időn belül nem lesz gyakorlati alkalmazásban egy sem. Ha mégis, akkor se lesz semmi extra, mert csak egy "nagy kapacitású" számítógép lesz.
50 évvel ezelőtt azt mondták volna: lesz egy hálózat, amelyen a világ szinte összes számítógépe és telefonja(!) kapcsolatba tud lépni egymással, max pár másodperces válaszidővel... és amúgy másodpercenként több milliárd műveletet elvégezni képes eszközök lesznek ezek.. Na jópáran elkönyvelték volna apokalipszisnek.
Ehelyett mi van? Macskás videók, meg reklámok.
Szóval megint elmarad az apokalipszis. ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18) MaCS_70 válasza TomMusic (#17) üzenetére

MaCS_70
(PH! kedvence)

Ami miatt aggódom:

Nem igazán értek a témához, viszont érdekel, ezért aztán próbálom követni legalább bulvárszinten a fejleményeket, illetve van egy ismerősöm, aki matematikusként autentikációs és titkosítási megoldásokon dolgozik, és vele folytattam pár hónapja egy elég érdekes beszélgetést.

Az alapprobléma az, hogy a mai világunk biztonsági megoldásai nagyon nagy részben egyetlen matematikai sejtés (Riemann) helyességére épülnek, és még ha ez a sejtés igaznak is bizonyulna, a kvantumszámítógépek logikája egyszerűen megkerüli a rá épülő rendszert. Emiatt őrülten fontos lenne Q-safe megoldások kidolgozása, amelyekkel a jelenlegi rendszereinket a kvantumgépek számára is kemény dióvá tudnánk változtatni.
A gond az, hogy a jelek szerint ezzel le vagyunk maradva, és nagyon úgy néz ki, hogy előbb lesz kódtörő, ráadásul elérhető kvantumgép, mint védelem ellene.

A másik félelmem a mesterséges intelligencia kérdése. A jelenlegi próbálkozások inkább csak ügyes kísérletek gépi tanulásra, a kvantumgépek viszont exponenciálisan tudnák javítani mind a nyers kapacitást, mind a hatékonyságot, ami egyrészt SkyNet/HAL-jellegű félelmekre adhat okot, másrészt ismét felmerül annak a kérdése, hogy mit idéz elő a duális rendszer, amikor valakinek már a rendelkezésére áll ez a hatalom, a többieknek viszont nincs fölötte kontrollja.

MaCS

(#19) Williamgrant válasza MaCS_70 (#13) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Mázlid van, ezt az egyet stabilan tudod befolyásolni. :DDD

Nyelvében él a nemzet, de a nyelvével még senki sem nemzett.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.