Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz nextman #12 üzenetére

    "Ujj, te jo eg, minden szavad olyan, hogy nem tudok vele egyeterteni."

    Mert humán beállítottságú vagy, én pedig reál.

    "Az abrazolastechnika meg az, hogy a sajat orrod elott latod, es forgathatod, eg es fold a kulonbseg."

    A reál tárgyakban az ábrázolásnak nem az a lényege, hogy téged lenyűgözzön, hanem az, hogy a megfelelő információkat ki tud belőle olvasni. Ha valami nagyon esztétikus és szemre való az sosem jó, mert fontos információk felett siklik el úgy az ember, hogy észre sem veszi. Ezért olyan, amilyen a matek, fizika, kémia, stb... Egyszerű példa: adott egy négyzet, aminek az oldala x hosszú. Ezt igazából fel sem kell rajzolni, mert egy matematikus ebből mindent ki tud számolni. Nem kell látnia 3D-ben, hogy 1-ről 2-re lépjen.

    "Pont ez az a kulonbseg, amitol erdekes, motivalo a tanulas, vagy csak egy szurke, unalmas kotelesseg.

    Ha számokban és az egyszerű ábrázolásban nem leled az élvezetet, az vagy azért van mert nem érdekel és/vagy a tanár már elét unt. Én amikor emelt fizika felkészítőre jártam, akkor egy füzetből kitépett papírra írtunk hagyományos ceruzával (nem is nagyon rajzoltunk), és bizony nem egyszer fordult elő, hogy egy-egy számolás végén libabőrös volt a kezem, amiatt hogy rájöttem egy komolyabb összefüggésre.

    "Matekbol ugyan jo voltam, de tergeometrianal sosem tudtam elkepzelni a dolgokat."

    Tanulható képesség.

    "Nekem egy ilyen eszkoz zsenialis segitseg lett volna."

    Nem, mert nem ez a lényeg.

    "Azt meg nem allitottam, hogy mindenki kituno lesz tole, EN az lettem volna."

    Nem lettél volna...

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák