Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Polarstar #14 üzenetére

    Az a "kicsi megtakarítás" azért euro és dollármilliárdok... Ami nyilván jól hangzik, de a probléma "csupán" annyi, hogy pár zsebnél tovább ez az összeg nem jut. Fent elakad :) (hogy lehessen vele f.szt méregetni, és dicsekedni, hogy "nekem egy nullával több van")
    Aztán megy a csodálkozás, hogy "nincs fogyasztás", "nincs bevétel" "stagnál a gazdaság" miközben a kelet meg jön fel, mert a tömeg onnan vásárol, mivel onnan olcsóbb.
    Nincs pénzből nem lehet vásárolni... mert fent elakadt a lóvé.
    Mi a megoldás?
    Hitelt kell adni a parasztnak, hogy tudjon fogyasztani...
    Micsoda felismerés :)
    Persze azt már nem kell elmondani, hogy azt vissza is kell fizetni... a piac pörög, az a lényeg. Aztán meg lehet a józanul gondolkodókkal kifizettetni a cehhet amikor borul a bili.
    Az meg eszébe nem jut senkinek, hogy esetleg kellene adni a parasztnak zabot... és normális munkahelyet... és akkor a paraszt tudna vásárolni a saját pénzéből... nem hitelből (máséból).

    Olaszország nagyon jó példa erre. Ami most ott van, az lesz az egész EUban 20 éven belül.
    Megnézel 30-40 éves (de akár csak ezredfordulós) képeket olaszokról, mindenki öltöny, nyakkendő, kiskosztüm még az élelmiszerboltban is... most meg susogós kínai melegítő, és nájlonpóló. Már északon is egyre több cégtábla kínai...

    Régebben valami nevenincs német azt mondta, hogy "nem azért adok jó fizetést mert gazdag vagyok, hanem azért vagyok gazdag mert jó fizetést adok".
    Lehet, hogy hoax... nem tudom. De több értelem van ebben az egy mondatban, mint kb a jelenlegi közgazdászképzésben...

    Hogy aztán az olyanokra ki se térjünk, hogy mennyire környezetbarát az, hogy minden nyersanyagot elviszünk kínába, ott 0 szintű környezetvédelmi szabályozással szétszedik/összerakják (úgy ahogy...), majd azt visszaküldik. Pakurával, meg nyersolajjal működő teherhajókon.
    Közben meg megy a sipákolás, hogy a kiskínai mindent lemásol... :D ez a legszebb az egészben... saját farkába harapott a kígyó.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák