Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz INGJOKE #14 üzenetére

    az én bajom sok esetben két dolog:
    1. van, hogy az adott régi hardver képességei még mindig jók lennének, de "beragadtak" egy szoftververziónál ahonnan nincs tovább...
    2. környezett tudatosság, valahogy ismeretlen fogalom, ha a hardver még elégséges lenne, csak a szoftveren múlna, így az élettartam "megnőne", ami által kevesebb készüléket kell gyártani, és kevésbé terheli a környezettet (és később megy valami "szemétbe") ... bár ezen ponthoz totálisan más gazdasági rendszer kellene "bolygószinten" ... de a mobilok éves fejlődésén látszik, hogy egyre kevésbé sikerül "nagyot lépni" ... kíváncsi leszek belassul-e a termékciklus és kitolódik-e úgy az élettartam mint pl. ami a pcknél is tapasztalható (bár emiatt is drágábbak lettek utóbbiak)... Ha a mobiloknál is folytatódik ez, nem zárom ki, hogy egy 10 év múlva a mostani értéken számolva 1-1.2 millió körül lenne egy-egy csúcs készülék, viszont ahhoz 5-8 év support járna... De az ár úgy is megy feljebb, mert a hardver drága, és sok mindent belezsúfolnak "kicsi helyre".. viszont ritkább csere lesz a drága készülék miatt, ami gerjesztheti a folyamatot.. az emberek pénztálcája se végtelen, nyugaton se...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák