Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Yutani #28 üzenetére

    "Nyerészkedők hogy jönnek ide? Szó sem volt ilyesmiről, és nincs is relevanciája most."
    Ugy, hogy ok a realis arazok ellentettje es oket kene fikazni. Persze itt az apron nem lehet, mert moderaciot kapsz erte (kettos merce). A spektrum masik veget probaltam abrazolni, hogy akik a legnagyobb ocsmanysagokat csinaljak semmi kritikat nem kapnak (kaphatnak).

    "A cikkben egy új termékről van szó, amely várhatóan 25k körül fog jönni. Ennyiért van 9100F is. Aztán 32k-tól jön a 1600 AF, és a 2700 ettől jóval messzebb, 48k-tól jön."
    Es? Tettem egy rovid emlitest, amit nem hittek el paran. Be i fejeztem volna ezzel. Majd mutattam ra egy bitonyitasokat. Aztan eszkalaltak a helyzetet.

    Le is zarnam ezzel. Mindenki azt vesz amit akar. Ahelyett, hogy elsimernek, hogy "je tenyleg ennyi" meg lehurrogast kapok.

    "Az, hogy te vagy mások cégre vásárolnak, megúszva az Áfát (nincs ebben semmi rossz), vagy bejáratos vagy nagykerekhez, az egy dolog, de a nagy többségre nézve nem általánosítható."
    Ez csak egy alternativ szemlelet abrazolasa volt. Az apro mindenki szamara elerheto. Amugy 2/3 hasznaltat veszek (apro/ebay/ali) es 1/3 nagykerbol. Gondolom senki se a penztarcaja ellensege. Foleg ha ennyire hig valuta van benne, mint a Forint.

    "Nyilatkozhat a jutyúbered akármit, attól még az nem lesz mindenkire érvényes igazság, és ugyanez igaz arra, amit te állítasz."
    Ja, ertem. Tehat egy olyan valaki akinek a keze alatt hetente tobb tucat cucc megfordul, azaz van ralatasa a dolgokra es tobb szazezren kovetik, az nem mervado. Vilagos. Ezenkivul miert ne lenne igaz?! Nala mukodik, nalam mukodik. Az ervenyesseget meg nem te dontod el, majd a piac validalja magat. Aliexpressen egy ilyen arlekovetes arcsokkentes utan par nap alatt vegbemegy, de nyilvan ez sem mervado, ahol tobb tiz milliard usd ertekben forgalmaznak evente.

    "Jó neked, hogy tudsz olcsón vásárolni, nyilván én is igyekszem,"
    Ez szorgalom kerdese. Barki megteheti. A korabbiakat is azert reprezentaltam, hogy felnyissam egyesek szemet, hogy milyen arak vannak. Minnel tobben vagyunk ennek tudataban annal jobb lesz mindenkinek.

    "de a fenti példánál maradva a Ryzen 2700-nak 48k a kisker ára, hiába kapható kéz alatt olcsóbban."
    Mi az, hogy hiaba?! Ez nagyon olcso kifogas. Ugyanugy dobozos, papiros, garancias. Valamelyik meg "0 perces". Mi kene meg? Ezust talcan hozzak?!

    "Gyorsan meg kell venni, ha van egy jó ajánlat, de ne hangoztassuk már onnantól kezdve, hogy az annyit ér."
    Mi az, hogy ne hangozztassuk?! Ezt majd en eldontom. Ezekszerint sajat magad ellenseg vagy. Raadasul utana meg hoztam masik ket peldat (ket darab 2700X). Hany peldat kene hozni, hogy megfeleljen?

    "Ha én eladom az RX5700 kártyámat 50k-ért, akkor utána már az annyit ér és senki ne adja valós árban?"
    Ha eladod annyiert akkor szuletett egy referencia ertek. Ha tobben is kovetik akkor az mar standard, de ezt mar leirtam.

    De amugy ertem mar. Az faj neked, hogy elveszti az erteket (ez amugy irigysegre vezetheto vissza). Nos, az elektornikai es szorakoztato elektronikai piac az ilyen. Par, het, honap, ev utan csokkenek az arak, akar toredekukre. Ezzel tisztaban kell lenni es nem befeketeteskent kezelni. A legjobb pelda erre amit munkara hasznalnak szerver kornyezetben. Peldaul Xeon procik. Par eve ami $2000-ba kerult az most $200, ami $1000-ba az most $80, ami $500-ba az most $30. Egy darab lapkarol beszelunk, aminek az erteket valaki kitalalta. Azaz en is kitalalhatom, hogy mennyit adok erte, ha meg tudom ervelni. Marpedig a referencia ertekekkel ezt megtehetem. Raadasul azokat nem en talalom ki, hanem masok. Nem pedig a hasamra utok es ugy nyogok be valamit.

    Gondolom a radeon talagatos topik latogatojakent tudod, hogy mennyiert gyartanak egy vga-t es a BOM fogalmaval tisztaban vagy. A mestersegesen dragan tartott vram/dramot most ne szamoljuk bele. Vagy gondolom tudod sajnalni oket, amikor rafogjak valamire az aremelest, pedig kozben csak kartelleznek es rekord nyereseget zsebelnek be. Amit te valos arnak nevezel az egy mesterseges ar eleve. Egyesek ezt az arat ugy allitgatjak ahogy nekik tetszik.

    Amugy minden arazas azzal kezdodik az apron, hogy megnezik a tobbit es ala raznak, ha el akarjak adni. Ha arulni akarjak akkor ugyan annyiert adjak (vagy tobbert, mohosag kerdese). De valaki mindig el fogja kezdeni az arcsokkentest. Azt mondani erre, hogy ne kovessuk az eleg nagy butasag. Mert akkor meg evek mulva is bolti aron lenne minden es nem lenne fejlodes. Szoval ezzel azokat kritizalod akik az attorest hozzak (ugymond forradalmi arat). Ha te el akarod nyomni az "ar forradalmat" azt minek nevezik?

    Innentol kezdve, hogy minek mennyi az erteke az realtiv. Ugye erre szoktak sokan azt mondani, hogy "Minden annyit er amennyit adnak erte." Persze ezt csak akkor mondjak amikor dragan sikerult eladni...

    "Ja, és ha ennyire akarod, vedd fikának."
    Ha meg tudsz valamit ervelni vagy prezentalni tudod az elvet ami menten validalni lehet akkor nem teszem. De ami log a levegoben alatamasztas nelkul azt nem nezem sokra.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák