Új hozzászólás Aktív témák

  • kmisi99

    addikt

    Sziasztok most itt kérek segítséget, valamit marhára eltoltam, de egyszerűen nem vágom mit.
    Leírom a lényeget.
    Összeállítottam a ledszalagot TV re felragasztottam bekábeleztem.

    A neopixel nevű strandtest programot ha ráküldöm az arduinora akkor a ledszalag villog mint állat a szivárvány minden színében, az összes led hibátlan minden tökéletes. Viszont amint felrakom a rendes ambilight programot szar.

    Jobban kifejtve próbáltam többet, felraktam az itt a fórumban lévőt, a neten találtat, illetve más fórumtárs által küldöttet is. Mindegyiknél beállítom a 6-os pinre, a led számot is, és a baud rate et is. (mindenfélét próbáltam)

    Alapvetően raspberry (libreelec) platformom van, szóval a hyperionnal és a boblight al küszködtem. A csúcs amit elértem azaz volt, hogy a hyperion ban a start stop gombra rányomva fehér világítással egy férkör körbe szaladt a TV-n majd fixen világított. De ezt akkor is megteszi amikor csak simán rádugom egy telefon töltőre az arduino-t azaz ez valami sztenderd ki bekapcsolási effekt lehet. De már kommunikált az arduinoval a raspberry mert ezt megcsinálta.

    Próbáltam PC-re kötni és az Ambibox al játszani. Itt is beállítottam melyik COM porton van, itt is ha beállítom a megfelelő COM portot a fénykör végig szalad és ennyi. Semmi más, hiába állítok be statikus hátteret ős szarik rá.

    Ez mi lehet szerintetek? A sima teszt program úgy villogtatja a ledeket, hogy majd kiég a szemem, szóval a fizikai összeállítás jó.

    Amit még megemlítek és talán fontos infó lehet, hogy a TV lábától balra kezdtem indítani a ledszalagot körbe a TV-n majd a jobb lábánál végződött. A bal résznél van az adat láb rákötve az arduinora. Mégis az összes fény effekt úgymond a jobb oldalról kezdődik, azaz szám szerint az utolsó lednél és úgy halad a legelső felé. :F Ennek lehet valami köze a bajomhoz?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák