Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz Indiant #235 üzenetére

    Megint csak, élőben nem láttam, nem teszteltem, de ha logikusan végig gondolom, akkor a lényeg, hogy minél jobban a szélén legyen a LED.
    Ha ahogy írtam, 4 centivel beljebb rakod, akkor amiatt a TV szélére érve a led vetülése sokszorozódik, és jobban összemosódnak, és hülyén néz ki. Pl az egyik legnagyobb fun amikor horror filmben lámpáznak, és általában az kivetül a TV szélére, onnan tovább ambilightal. Ha oldalra világít, és bentről, akkor lehet hogy a 15cm-es lámpa a tv szélénél már 25cm lesz emiatt.

    Az oldalra világítás akkor működik, ha megoldható, hogy a TV mögött legyen kb 2-5mm-el, hogy a ledeket ne lehessen látni közvetlen (kiábrándító, és zavaró), és itt fontos, hogy nem mindig szemből nézed, hisz kanapé általában 2-3-4 méter széles, tv pedig jó esetben is 100-150cm széles (50" pl 112cm széles). Valamint nagyon fontos, hogy a LED közel legyen a falhoz (pár centiméter, pont azért, hogy ne legyen üres sáv, és megmaradjon a "varázslat" feelingje.

    De mondom, ez csak az én elképzelésem, simán lehet tévedek, ezért mondom, próbáld ki, csinálj róla videót, mert lehet sokkal jobb mint a hátravetülés.

    ________________________________
    Ez a video nem egy jó példa, pont azt támasztja alá amit gondolok: nincs sötét rész, mert szélesen világít a LED, és átvilágít a "szomszédba". 3:20nál tök sötétek a sarkok ez mégsem látszik rajta. Arról nem beszélve, hogy az egész falat beteríti, bevilágítja a bútorokat, szóval elveszi a figyelmet a TV-ről. Ambilight lényege pont az, hogy nézed a TV-t és a perifériában látod a fényeket, és nagyobbnak tűnik az egész mint ami valójában.

    Valószínűleg lecserélem az UNO-t Nano-ra, és tok nélkül felapplikálom a TV hátuljára.

Új hozzászólás Aktív témák