Új hozzászólás Aktív témák

  • Race-Face

    tag

    Biztosan én csinálok valamit rosszul, nekem ilyen órám van, de elégedett vagyok vele. Kiválasztásnál fontos szempont volt a külső is, nem akartam például szögletes órát, és azt is szerettem volna, hogy ne legyen környezetidegen az óra egy inges hétköznapi megjelenésnél. Garmin, Apple Watch és sokan mások nálam itt ki is estek volna.
    Nagyon nem értettem, mire jó ez az okosóra-mizéria, évek óta egyáltalán nem hordtam órát, a 21. században nem látom praktikus okát, szükségességét. Kerékpározom, illetve heti pár alkalommal beülök a tévé elé az evezőpadra és összekötöm a kellemeset a hasznossal. Eddig mellkaspántos mérővel elemeztem az adatokat az edzés végén, inkább csak kíváncsiságból, habár a pulzusszámot mindig igyekeztem tartományban tartani, tehát edzés közben is figyeltem.
    Megvettem ezt az órát, egy ideig párhuzamosan használtam a mellkaspánttal, de a számomra fontos adatokban (max. pulzusszám, átlagos pulzusszám) nagyjából megegyeztek az értékek (mondjuk 2-3 érték pontossággal), így néhány alkalom után a mellkaspántot elhagytam, nekem kicsit az zavaró volt az edzések alatt. Azóta kellemesebb az edzés, a hajam is szebben ragyog.
    Az, hogy hányféle sportot támogat az óra, olyan szempontból lehet hasznos, hogy edzésre szabott értékeket látok a kijelzőn. Evezésnél például a percenkénti csapásszám, a csapásszám és a pulzus a legfontosabb értékek a számomra, kerékpározásnál meg teljesen más, és jó ez így, azon kívül 4-5 módot használtam eddig (úszás, szabad edzés, stb.), mindig azt láttam a kijelzőn, ami a legfontosabb adat az aktuális mozgásnemben.
    Elhiszem, hogy intervall edzésnél az óra használhatatlan, vagy hogy vannak pontosabbak ennél, de bizonyára sokaknál ez nem szempont, a hozzászólások között említett "sokkal jobb" órák egyikét sem választanám helyette. Ettől függetlenül nem is ajánlanám senkinek, mindenki döntse el, mi a fontos neki a saját szempontjai alapján, nekem ez nyert. :)

    Kelj fel és járjunk!

Új hozzászólás Aktív témák