Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Na most majdnem olyat mondtam az ítéletet meghozó személyekre, hogy azok kimerítenék a becsületsértés fogalmát, így inkább előzetesen cenzúráztam önmagam, nem óhajtom a lapcsaládot bajba keverni, hiszen nyilvánvalóan Ők tartoznának felelősséggel azért amit Én írok.

    Így is katasztrófa amit az új sajtótörvény művelt a hazai hírportálokkal. Korábban szinte mindegyiken volt lehetőség kommentelésre (pl: Index.hu, hvg.hu), ma már a legtöbben megszüntették vagy korlátoznak (pl: csak bizonyos típusú cikkeknél engedélyezett a kommentelés). Az öncenzúra tehát már évek óta tart, de ez most kiszélesíti a fenyítést.

    A banánköztársaságok szintjén állunk, csak ott bevett gyakorlat, hogy közéleti személyek, különösképpen politikusok kommentek miatt perelnek. Nevesítés nélkül is fel tudunk idézni legalább féltucat esetet a közelmúltból, mikor politikusok vagy hozzájuk közelálló közéleti személyek véleménycikkek, oknyomozó cikkek, kommentek nyomán indítottak pert.

    Meg milyen szarrágás ez, hogy a jogalkotás nem képes foglalkozni a folyamatosan átalakulóban lévő kommunikációs formákkal? Mivel a jogban a kommentek nincsenek megkülönböztetve, ezért besorolják őket az olvasói levelek közé, hogy így a megjelenésük is szerkesztett tartalomnak minősüljön. Szarrágás a köbön... vagy csak szándékos, de ezt már nem akarom feszegetni.

Új hozzászólás Aktív témák