Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz cigam #47 üzenetére

    Azért érdemes lenne már végre megnevezni azt, hogy melyik alkalmazás volt vírusos, és persze azt is érdemes lenne szóvá tenni, hogy az miképp került a telefonra!
    A Playen amiről kiderült, hogy vírusos azt azért elég hamar lekapták. Nyilván a fake appok idejében volt ez főleg érdekes. Mára azért rostálják. Persze nem lehet elkerülni egy-egy vírust.

    Valljuk meg őszintén. A hivatalos appok, pl. Winamp, stb. nem vírusos. Az ilyen mindenféle majdnem noname emberek alkalmazása pedig azért khm... Aki telepíti az meg is érdemli amit kap!
    Én mondhatni mániákusan tesztelgettem alkalmazásokat, de egyedül csak egy LG Optimus One-on jelzett az Eset vagy az Avira egy gyári (Igen, gyári!) alkalmazásra, hogy vírusos. De Playen nem igazán futottam bele fertőzött cuccba.
    Bevallom, mert nem szoktam tagadni dolgokat, volt, hogy warez oldalról szedtem le egy programot teszt céljából. Ez a teszt két cél miatt volt. Az egyik az, hogy megismerhessem magát az alkalmazást, s ebből eldöntsem, hogy érdemes-e megvásárolnom. Mert ugye az updatenél a warezes hamar elszáll. :) Végül nem győzött meg, de ez az én hibám. Másoknak bevált és ennek örülök!
    Viszont nem volt vírusos, mert sem az Eset, sem az Avira és a Norton sem találta vírusosnak. Se a mobil verziók, se a PC-s verziók.

    Gagyibb alkalmazást értelemszerűen nem telepítgettem, mert már a screenshotokon látszott, hogy nem érdemes leszedni. Szerencsére a droid társaság elég szép létszámot tesz ki mára, így hamar repülnek az alkalmazás alá a negatív kommentek és a vírusos visszajelzések. :)

    Az iOS esetében én jailbreakelt készülékre tettem szintén warez forrásból alkalmazásokat. Azokkal sem volt baj! Ellenben sikerült megutálnom az iPhone-okat. :D

    Jelenleg WP-nél tartok. Az Áruházban azért jóval csekélyebb az alkalmazások száma, mint a Play-en vagy az iTunes-ön. Igaz, eddig azért a WP nem volt annyira elterjedve, mint a másik két említett mobilOS.

    WP-n (Lumia 920-al) az Áruházba 8 találat van az anti virusra, de egyik sem olyan alkalmazás ami érdemben irtószoftver lenne. Egybeírva sem dob be semmi értelmeset! De talán nem is kell (jelenleg)! :)

Új hozzászólás Aktív témák