Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz ltpalermo #471 üzenetére

    Szia,

    1. Gondolom a Változók oldalon végezted el a változó beállítását egy kifejezés segítségével. Az az érték nem frissül, csak egyszer állítódik be a kifejezés aktuális értéke alapján. Amire gondolsz az valami olyasmi hogy kifejezésekhez lehessen ilyen "shortcut"-szerűséget megadni. Pl: "a reggel 8 és délután 20 között van, hétvége és éppen megy a home nevű hálózathoz vagyok csatlakozva" kifejezést el lehessen nevezni úgy hogy "Otthoni hétvégi pihenés" és ezt a nevet lehessen több helyen használni. Ilyen lehetőség még nincs.
    Egy változó értéke csak akkor változik ha te beállítod kézzel vagy a változó beállítása paranccsal. De hogy a nappali idő így jól működjön mint változó akkor kb kellene csinálni egy parancsot amely óránként aktivizálódik (minden óra 00-kor pl) és a változót ekkor állítanád be. Ezután már más parancsokban használhatnád. Hogy ez lenne-e a hatékonyabb megoldás vagy egy ilyen "shortcut" szerű dolog az pedig attól függ hogy hányszor fog kiértékelődni a kifejezés.

    De igazad van, a változók képernyő működése valószínűleg így félrevezető és jó lenne úgy módosítani hogy ha kifejezést adsz meg akkor az mindig kiértékelődjön ha az adott változóra hivatkozol.

    2. Csináltam egy új "Számmá konvertálás" kifejezést amivel ezt meg fogod tudni csinálni. Ha kell most akkor el tudom küldeni a dev verziót. Az ébresztés következő időpontját amúgy sajnos csak szövegesen lehet lekérni a rendszertől és változó hogy milyen formában kapom meg.

    3. Próbálok ezen fejleszteni. A felhasználó által generálható UI-k lehetősége szinte teljesen hiányzik a rendszerből. Valami elég általános és egyszerűen használható megoldást kellene kiötölni hozzá. Gondolkodok rajta.

Új hozzászólás Aktív témák