Új hozzászólás Aktív témák

  • ltpalermo

    csendes tag

    válasz ptya #463 üzenetére

    ezt én is jó ötletnek tartom, le is írom azt a parancsot amire eddig a legbüszkébb vagyok, szöszöltem vele egy darabig, de hátha valaki pont ilyesmit akar:

    a következő volt a probléma, vettem egy fm transmittert a kocsiba, ami bluetooth-on átküldi a telefon hangját a rádiónak és azt szerettem volna elérni, hogy ha bejövő hívásom van, akkor ne kelljen a dokkolóba tett telefonon matatni, hogy fogadjam azt.
    végül 3 paranccsal oldottam meg, az első mindössze annyit tesz, hogy engedélyezi a fő parancsot (hívásfogadás) akkor amikor bejövő hívásom van, de feltételnek megadtam, hogy fusson az autós program, ill. a bt legyen bekapcsolva, így tehát kocsin kívül nem működik a dolog.
    egy másik parancs a hívás fogadásával, ill. készenlétben letiltja a hívásfogadás parancsot, szintén azért, hogy ne működjön feleslegesen (lentebb leírom miért volt erre szükség).
    a hívásfogadás parancs pedig mindössze annyit csinál, hogy a távolságmérő alapján ha azt érzékeli a telefon, hogy kb 5-10 centire hadonászok előtte, akkor fogadja a bejövő hívást :))
    a letiltós és engedélyezős parancsokra pedig azért volt szükségem, mert ha engedélyezve hagyom a hívásfogadás parancsot folyamatosan működik az infra a távolságmérőben, hiába adtam meg feltételként, hogy csak bejövő híváskor/bekapcsolt bt-nál stb. működjön a parancs, és ez nem tudom mennyire árt neki.
    nem tudom mennyire érthető, még egy jó tanács ha valaki meg akarja csinálni, a távolságmérő eseménynél be kell pipálni a használjon delta értékeket... sort, nekem csak úgy működik, nélküle rögtön fogadja a hívást ahogy csörögni kezd a telefon

Új hozzászólás Aktív témák