Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    Fontos dolgok maradtak ki a listáról, ráadásul naivan feltételezi, hogy lesz csapvíz és elektromos áram.
    Én erre a bevásárlásra már a vuhani karantén kihirdetésének másnapján sort kerítettem, nevezettek paranoidnak, de eddig úgy tűnik igazam volt. Amúgy se árt, ha vannak itthon alap dolgok elraktározva. Szerencsére mivel gyorsan kapcsoltam van is itthon 300 db maszk, bár kb semmit nem ér, de erre még kitérünk.

    A legfontosabb a víz. Ne pazaroljátok a pénzt ásványvízre felesleges. Egyszerű ballonos víz italnagykerből, de szerintem még ez is túl drága, egyszerűbb venni pár műanyag hordót és teleengedni csapvízzel (amíg van), a vidékiek (szerencsére mi is azok vagyunk) még szerencsésebb helyzetben vannak, kb mindenkinek van kút, szóval a víz nem probléma hosszú távon sem. Az elektromos szivattyúkkal vigyázzatok, ha nincs áram, a kútból se fogsz tudni vételezni vizet. A kútvíz az ország nagy részén fogyasztható, de sok helyen nitrit tartalmú, gyerekek és csecsemők esetén maradjatok inkább az ásványvíznél, hiába drágább.
    Napi 3 liter vízzel érdemes számolni per fő, ugye ivás mellett enni is kell és tisztálkodni.

    Élelmiszert el is kell tudni készíteni. Ezért legyen elraktározva gázpalack. Én 2-t vettem, bár mi is vezetékes gázt használunk. Vigyázzatok, más csatlakozó kell a vezetékes és a palackos gázhoz! Elektromos sütő/főzőlap kb ócskavas lesz egy pandémia esetén, érdemes elővenni a pincéből a régi gázsütőt. Én is így tettem, takarítás után tökéletesen működik. Ha nagyon nincs más, szerezzetek be egy tábori gázfőzőt, ez panelben is kivitelezhető. A lényeg, hogy vizet forralni MINDIG TUDJ!

    Élelmiszerlistád jó, bár ha nem fogsz tudni sütni, akkor érdemesebb konzervből illetve előre elkészített tartós kajából betárazni. Fagyasztót nem igazán éri meg feltölteni, bár reménykedhetünk benne, hogy enyhébb hatású járvány lesz és lesz áram. Én ajánlom még a rizst, nem romlandó, és egy tábori gázfőzőn is elkészíthető, sokáig el tudsz rajta lenni.

    Vitaminok, immunerősítők hülyeségek, ezekre nem pazarolnám a pénzt, nem ezek fognak megvédeni a vírustól, hanem ha nem mész ki, és nem érintkezel senkivel. Ugyanígy a maszk sem ér semmit. Egyszerűen csak maradj otthon, ha feltélten ki kell mozdulni de nincs maszk, tökéletesen megteszi egy arc elé szorosan tekert sál is.
    Hosszú távú járvány esetén azért pár doboz multivitamint el lehet spajzolni, ha kell, az egyhangú étkezés mellett is be tudj vinni a szervezetedbe minden ásványi anyagból valamennyit. Aki valami gyógyszer folyamatos szedésére szorul, az gondolkodjon előre, és tárazzon be belőle!

    Fertőtlenítő szer kelleni fog, ez a hypot jelenti, minden mennyiségben. Szerencsére csak 150 forint literje (most még), szóval be lehet belőle tárazni 20-30 litert is. Ez nagyon nagyon kelleni fog majd, főleg, ha neadjisten megfertőződik egy családtag, ezzel lehet fertőtleníteni a közös helységeket, a wc-t, stb.

    A listát természetesen a végtelenségig lehet bővíteni, minden csak akarat és pénz kérdése.
    Lehet paranoidnak titulálni, de a járvány haladása és a különféle országok rá adott reakciói eddig engem igazolnak, és inkább vagyok paranoiás, mint hogy 1-2 hónap múlva verekedjek egy hiperben 2 csomag virsliért egy potencionális fertőzöttel :)
    Nem árt felkészülni. Jegyezzétek meg, nem a járványtól kell félni, hanem a széleskörű pániktól.

Aktív témák