Aktív témák

  • joergie

    őstag

    Ebben az interjúban van egy utalás, hogy a 19-20. század fordulóján nagy más élmény lehetett magyarnak lenni a kiegyezett monarchiában. Akkor prosperált az ország, jó lehetett magyarnak lenni, meg lehet nézni pl stockholm utcái nem sokban különböznek pestétől.
    Amit a nyelvvel kapcsolatban írtál, abban nem értek egyet, sok nemzetközi nyelvész szakember méltatja a magyar nyelv struktúrális különlegességét, egyrészt kultúrális szempontból van jelentőssége a megőrzésének, másrészt komoly hatással van a gondolkodásmódunkra. Szerintem ha nem is a génállomány(mert miért lenne más, mint bármelyik fehér európai népé), de ez akár még előnyünk is lehet. Nyugodj meg, csehek sincsenek kisegítve, hogy könnyen megtanulnak lengyelül, szlovákul, vagy szlovénul.

    Azt nem csodálom, hogy a mai polarizált szociális/politikai környezetben, közhangulatban nem tudod tartani magadban a lelked. Túl régóta nyög ez a nép, anélkül hogy bármi foganatja lenne, miközben látni mi történt/történik az íreknél, vagy a 2008ban csődöt jelentett izlandon, esetleg Litvániában. De 30-50 éve Finnország is a béka segge alatt voltak.
    Ha egy kis lélekemelőt akarsz, hogy van itt akarat, értelem, és kiút ebből az elbalkánosiasodó nemzetből(megjegyzem pest és pestmegye inkább elnyugatiasodik), akkor ajánlom hallgatni Filippov Gábort, és az Egyensúly intézet tevékenységét.
    Az biztos, amit Gyurgyák is mond a linkelt interjúban, hogy ebből, amiben most van az ország, nem az egyesült ellenzék fog kihúzni minket.

    Himnusz: Csernus írta valamelyik könyvében, hogy régen, talán még a megzenésítés előtt kuruczos verbunkos stílusban adták elő, úgy azért teljesen másként hat, máshol van a hangsúly. Pl illeszd rá a "még azt mondják nem illik" népdal ritmusára.

    [ Szerkesztve ]

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

Aktív témák