Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz gabor7th #12 üzenetére

    Nem lesz semmilyen gyár, egy tesztpálya lesz, hozzá tartozó épületekkel, csarnokokkal, ahol fejlesztők dolgozhatnak. Azt tervezik, hogy ha felfut a dolog, akkor kb 200 mérnöknek ad majd állást. Hát ebben sajnos én erősen kételkedem, de mindegy.

    Amúgy TheSaint kollégának a 9-es hozzászólásban tökéletesen igaza van. Zegen óriási munkaerőhiány van, mert rengetegen eljöttek onnan, köztük én is; vagy kimentek Ausztriába. A fizetések meg (szerintem) szánalmasak a mai napig. Persze ott is ki lehet fogni jobb állásokat, de mázli kell hozzá. Az infrastruktúra szar, a város nincs bekötve az autópálya hálózatba, ezért normális multik sem nagyon vannak, csak a Flextronics, ahova nagyrészt biorobotok kellenek minimálbérért.

    A Dunántúlon meg vannak gazdaságilag nagyon fejlett megyék és videékek, pl Győr-Moson (Győr, Mosonmagyaróvár, Sopron környéke); Vas megye (Szombathely és Szentgotthárd környéke); Fejér, Veszprém és Komárom megyék is elég fejlettek, és jól meg is fizetik az embereket. De Zala vagy Baranya nagyon le vannak maradva. Persze nem Borsod, meg Nógrád szinten, de a többi nyugati megyéhez képest nagyon.

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák