Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz subset #30 üzenetére

    Értem, de javítsatok ki ha tévedek de amíg az orvos nem tudja orvosi eszközzel vizsgálni valakinek a problémáját, addig kezelni se tudja. Tehát ha másodpercekig vagy órákig tart a dolog, és másnap már megy is az ember az orvoshoz, akkor nála nem fog jelezni a műszer. Akkor hogyan is kezdhetné meg a terápiát? Az okosórád értékei alapján nem fog neked gyógyszert felírni. Vagy igen?
    Egyébként érdekelne engem, hogy ha ilyen néha-néha előforduló fibrillációja van az embernek, akkor az veszélyes dolog lehet egyáltalán rövid vagy hosszútávon? És ha igen, akkor nem fordul át a dolog egy tartós fibrillációba(amit majd kimutat az éves szűrés), mielőtt az egészségügyi kockázatot jelent?
    Ne értsetek félre egyébként, nem akarom én leszólni ezeket az eszközöket funkciókat. De még az itt kapott információkkal sem érzem úgy hogy kézzel fogható esély lenne rá, hogy egy nem idős és egyébként egészséges embernek bármilyen módon egészségügyi segítséget nyújtson egy ilyen eszköz. Alapból ritka betegségről beszélünk, főleg fiatal korban. Ráadásul túl sok a "ha". Ha éppen a szűrővizsgálaton nem jelentkezik a fibrilláció. Ha az éppen majd hónapok vagy évek múlva esetleg stroke-hoz vezetne. És ha egyáltalán kimutatja az okosóra a dolgot. Mert arra vonatkozóan nem láttam adatot, hogy hány százalékos pontossággal mutatja ki a fibrillációt. Ezek miatt még mindig azt gondolom, hogy az életet mentett kijelentés elég erős. Nem érzem úgy, hogy csak ezek miatt a rohannom kéne a boltba venni valamilyen kütyüt. Én személy szerint az éves szűrést is előszeretettel kihagyom, meg a gyanús anyajegyeimet is lusta vagyok leszedetni. Ezzel pedig szerintem az emberek nagy többsége így van. Pedig ezek egészen biztosan jóval fontosabb dolgok, mint venni egy EKG-s órát. Persze ha valamilyen egyéb okból vennék egy ilyen eszközt, akkor én is bekapcsolnám az EKG-t, végül is miért ne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák