Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve_Brown

    aktív tag

    válasz Krugszvele #21 üzenetére

    Tényleg nem fog megtérülni. Nekem például 5 éve volt egy blogbejegyzésem arról, hogy a CM Elite Power 600-as táphoz képest a Corsair CX450M mennyit javított a fogyasztáson és a végeredmény az lett, hogy minimum 5-10%-al fogyasztott kevesebbet a gép. ha azt veszem, hogy az évek alatt érte el a gépem a ~300W-os játék alatti fogyasztását akkor az elmúlt 5 évben játékban töltött 3000 óra alatt. 40ft-os nappali áramárral számolva 3600ft-ot spóroltam ezzel a táppal.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Krugszvele #21 üzenetére

    Biztos sokakban él még Vargáné és tsa... Én sem bíznám a gépem egy noname izére.
    Ezekbe ugyan nem tudom, miket építgetnek, lehet, hogy van ráírva valami márka... kérdés, milyen belsővel szerelik. Lehet, hogy valami nagy gyártó olcsóbb megoldása kerül bele.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • Piftuka

    veterán

    válasz Krugszvele #21 üzenetére

    Ne haragudj, de teljesen rossz szemszögből közelíted meg a témát.

    Egyrészt 5.000 forintért minőségi tápegységet utoljára sajnos ~20 éve lehetett vásárolni!

    Másrészt a jó minőségű (és sajnos drága) tápegységet nem elsősorban az energiahatékonyság miatt érdemes választani, hanem a felhasznált alkatrészeinek általános minősége, és különféle védelmei okán. Amelyeket biztosan nem találsz meg azokban a bizonyos "filléres" no name tápegységekben.

    Örök diskurzus ez, és gyakori érv volt a "Vargáné és Tsa", valamint "Codegen" tápegységek egyes felhasználói részéről, hogy "Évek óta gond nélkül üzemel".

    Ami igaz is lehet.... csak éppen, amikor aztán egyszer ezek a tápegységek eldurrantak, jellemzően a számítógép minden alkatrészét magukkal rántották az "örök bitmezőkre", ráadásul több esetben a gépház is kigyulladt velük. Szerintem felesleges ecsetelnem ennek veszélyeit.

    És a "gond nélkül üzemel" állítás mégsem igaz, mert a gyatra alkatrészekből épített "no name" tápegységekről működtetve - a feszültségingadozások miatt, az arra érzékeny - merevlemezek előszeretettel hibásodtak meg.

    Azt pedig már csak "szőrmentén" jegyzem meg, hogy alapvetően magánszemélyek számára forgalmazott, méregdrága (ráadásul) "gamer" konfigurációkról szóló beszélgetés során felemlegetni a "csóró", magyar kisvállalkozások tipikus eszközbeszerzési politikáját teljesen irreleváns.

    (Egyébként esetükben is igen fájdalmas tud lenni, amikor a "de hiszen évek óta gond nélkül üzemelt" tápegységük a meghibásodása során bármilyen anyagi kárt okoz.)

    Summa summarum: jó lesz, ha eljutnak végre oda a hazai IT szaküzletek, hogy minőségi tápegységgel szerelik a kész konfigurációikat! :K

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák