Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) milangfx

milangfx
(őstag)

"helyi kiváltságok kiterjedését"

Ez szerintem maradhatott volna local privilege escalation, de ha muszaj leforditani, akkor inkabb (helyi) jogosultsagnovelesnek hivnam. Itt ugye arrol van szo, hogy xy user elinditja a szoftvert, ami annak a usernek a jogaival fut, majd egy hibat kihasznalva kepes ezeket a jogokat megemelni, hogy a rendszergazda / root user neveben futtasson kodot.

(#2) bambano

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

rosszul kezeli a dns-t. mondanám a számlaszámom:....

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#3) bambano válasza milangfx (#1) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy a kiterjedés méretet jelent, az eszkalációt max. terjedésnek lehet fordítani...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#4) milangfx válasza bambano (#3) üzenetére

milangfx
(őstag)

Én a kiváltságon nagyobbat néztem. Ezt sehol nem hívják így; egy felhasználónak hagyományosan jogai vannak.
A kiterjedés még érthető lenne, mert azoknak az erőforrásoknak a száma (mérete?) nő, amikhez az adott user nevében hozzáférsz. Ez az erőforrás lehet futtatható kód, egyszerű file, memóriaterület, stb.

Gondolom az történt, hogy a szótár ezeket a szavakat dobta az angol verzióra. A sztaki szótár szerint például pont kiterjesztés.

...
amúgy az mit jelent, hogy rosszul kezeli a dns-t?

[ Szerkesztve ]

(#5) bambano válasza milangfx (#4) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

"amúgy az mit jelent, hogy rosszul kezeli a dns-t?": a napokban elkezdtem nyomozni, hogy miért van agyonterhelve a dns szerver, és az látszik, hogy pár ügyfél gépe folyton kaspersky.com-os neveket akar rezolváltatni, percenként 30-40x. erre nincs értelmes indok.

(#6) milangfx válasza bambano (#5) üzenetére

milangfx
(őstag)

A kaspersky-fele spam vedelem lehet a ludas. [link]

(#7) klambi

klambi
(PH! addikt)

hm, szerintem nem jó irányból közelítik. A védelme jó, ha megy!!!

http://www.facebook.com/serverhive | http://www.serverhive.net | Mumble,Ventrilo,VPN,VPS,Játékszerverek | "Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8) bambano válasza milangfx (#6) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

ismerve az előfizetőket, nemigen van náluk exchange... :)

(#9) sutyesz96

sutyesz96
(őstag)

Egy ilyen “hibakeresés” egyébként hogy zajlik a gyakorlatban? Egy laikus számára el tudná magyarázni valaki röviden? :)

|| No matter what, you keep finding something to fight for. ||

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.