Új hozzászólás Aktív témák

  • think!

    újonc

    Nemrég vettem észre, hogy a DIGI már nem oszt ki /64-nél nagyobb PD-t? Vagy velem van baj, mert biztos vagyok hogy eddig legalább egy /60-as PD-t kaptam. Sőt, romániai ismerősömnél, akinek szintén DIGI-je van /56-os Prefix Delegation-t osztanak ki. Mindkettőnkek hasonló konfiguráció, OpenWrt-n. Ezt utóbbi nem hiszem, hogy osztana szorozna.

    Van egy olyan érzésem hogy visszavettek a PD-kből, valamait újrakonfiguráltak. Persze ezt nem erösítk meg. Ezt a válaszlevelet kaptam tőlük kérdésemre:

    ...
    Dual-Stack (ipv4+ipv6) beállítást javaslunk így kiosztható Global Unicast Addres és Prefix Delegation cím, melyek /64 méretűek, ezáltal nem lehetséges 1 nél több subnetet csinálni.

    Global Unicast Address: 2A01:36C::/32
    Prefix Delegation: 2A01:36D::/32

    A fentiktől eltérő a IPV6 címekkel kapcsolatos módosításokat nem áll módunkban elvégezni.

    Köszönjük megkeresését, valamint tájékoztatásunk szíves elfogadását.
    ...

    Estetlek valaki meg tudja ezt erösíteni, hogy valóban ez a helyzet? PPPoE + DHCPv6 (ugyanazon, alias interfészen), eddig így működött. Ugye ha csak egy /64-est kapsz, a nagy hátrány, akinek több alhálózata/VLAN-ja van, azon eszközök nem kapnak Global címet.

Új hozzászólás Aktív témák