Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Kobe #45 üzenetére

    "nem tudom, te miről hallottál, de híradóban mindenhol amolyan tűzoltásként fizetésemelésről (igaz, csak infláció mértékűről) de beszélnek."

    Én a Nemzeti csúcsot nézem... ott egyedül a Fidesz dobálózott fizetésemeléssel, az MDF pl viszont azt javasolta, hogy a közalkalmazottaktól az ez évi "jutalmak" legyenek megvonva és maradjon el 2009-ben a 13. havi nyugdíj.

    A Demján erre még rátett pár lapáttal...

    A nyugdíjról meg nem azt mondtam, hogy ne legyen... csak pl én igyekszem majd kivonni magam alóla és megpróbálom egymagam megoldani. Egy szóval nem említettem, hogy másnak se legyen lehetősége igénybevenni. Annyit írtam, hogy a jelenlegi nyugdíjrendszer mellett szerintem bőven felesleges.

    "...szintén kicsit elrugaszkodott állítás..."

    Elnézést, nem akartam indulaltotkelteni, propaganda szöveget írni meg pláne (Amúgy azért is írtam oda, hogy "lassan...") ... A lényeget akartam kiemelni, ami az, hogy röhej a jelenlegi rendszer. És persze miután a szegény nyugdíjasnak egy/több ház ára bent van a nyugdíjpénztárban, már úgy kezelik, mint egy koloncot.

    És az állam is kb így bánik velük... Ebből nem kérek, persze ez csak az én magán véleményem.

    (#47) dabadab: Félreértesz... :F Nem a mostani nyugdíjas korosztályra értettem, hanem az én generációmra... akik (jobb esetben), még nem fizetnek nyugdíj járulékot.

    Lassan kezdek kételkedni a fogalmazási képességeimben...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák