Új hozzászólás Aktív témák

  • Filtro

    csendes tag

    Szerintem a nyomtatások számát sem ártana redukálni néhány cégnek. Mi 20-an vagyunk, de az adminisztratív hülyeségek miatt elég tetemes mennyiségű papírt használunk. Pedig tényelg kb csak azt nyomtatjuk ki, ami kell, és ha lehet, azt is kétoldalasban, de egyszerűen a számlázás miatt indokolatlan mennyiségű papír van, amit még ráadásul postázni is kell a megrendelőnek.

    Év közben átvettük az e-számla rendszerét (csak pdf-es számla megy emailben, de a NAV-nak ugyanúgy jó).
    Csak ezzel egy csomót spórolunk, de még mindig van egy rakás admin fasság (átvételi elismervény, szállítólevél), amit papír alapon kell csatolni. De eddig akárhány partnerünkkel beszéltem, még nem is hallottak róla...

    Másrészt a környezetvédelem is nagy üzlet valakinek. Ott az újrahasznosított nyomtatópapír, ami ugye hulladék irodai papírból van, ergo kb ingyen van az alapanyag, mégis 2x annyiba kerül, mint a sima. Nem, hogy pont fele annyiba kéne kerülnie???
    A tonerkazettát is simán lehetne reciklált műanyagból gyártani, de én még egy gyári toneren sem láttam ilyen jelzést (pedig szakmabeli vagyok).

    El se tudom képzelni, hogy pl. a Magyar Postánál mi megy papír / toner fronton...

Új hozzászólás Aktív témák