Új hozzászólás Aktív témák

  • TOM-202

    senior tag

    Én azt veszem észre az ilyen híreket olvasva és a kommenteket időről-időre végigfutva hogy van egy alkalmazkodásra képes kis létszámú mag akik képesek könnyen és gyorsan alkalmazkodni a W8-hoz és nem zavarja őket a más grafika, kezelés, rendszer működése, ezen véleményüket harsányan és szorgosan kürtölik világgá. Tulajdonképpen lényegtelen hogy milyen motivációval teszik meg ezt. Másik oldalról meg van a nagytöbbség (köztük én is) aki úgyérzi hogy a MS becsapta őket, hiszen kell-nemkell alapon "vagy megszokod vagy mást használsz" hozzáállással a MS ráerőltetős módszerével hosszútávon egyre több felhasználót/vásárlót/hívet veszít. Megmondom őszintén hogy engem is zavar ez a leegyszerűsített mármár gyerekes grafika, a durván szemre cigisdoboz méretű buta villogó ugráló csempék a monitoromon, az elegáns Aero Glass teljes hiánya és a teljesen leegyszerűsített megjelenítés, a durva grafikai visszafejlődés. Kipróbáltam, leteszteltem, aztán rájöttem hogy ezt nem nekem találták ki. Tabletra, okostelefonra, kis notebookra jó mivel ezekre találták ki, de egy eyefinity-s sokmagos processzoros asztali monstrumra vagy egy céges többmonitoros CAD munkaállomásra egyenesen nevetséges próbálkozás. Ezen sem a 8.1, sem a lehetséges 8.2?, stb. már nem segít. Még jó hogy csak a HDDt cseréltem ki és nem a rendszeremet, így W7Ux64 ment is vissza a helyére és marad is ott amíg lehet. Én megpróbálok magamban továbblépni és bízok abban hogy a következő próbálkozás nem kísérli meg összemosni a "tartalom fogyasztásra" és a "tartalom előállításra" szánt eszközök kezelőfelületét, mivel sem funkciójuk, sem működésük, kezelésük nem azonos. Nagy hiba minden eszközt egy kalap alá venni és ami még nagyobb hiba a választás szabadságát a felhsználótól megvonni. :(

Új hozzászólás Aktív témák