Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz sKie^ #22 üzenetére

    Olyan céget keress, ahol nem a papír számít, hanem a tudás. Ahol azt kérdezik meg interjún, hogy mit TUDSZ, nem azt, hogy miről van papírod. Sok ilyen cég van, és egyre több. Mert ők is belátják (lassan) hogy egyrészt nem a papír a legfontosabb, másrészt ha egyszer nincs ember, akkor nincs. :D. Érdekes módon, ahol a tudást kérik számon, az a cég amúgy is jobban tud értékelni téged és jobban is megbecsül, többet tesz azért, hogy megtartson. Ne pazarold az időd ilyen cégekre.

    Voltam egy interjún még régebben, még IT vonalon és referenciák alapján - ezt a HR-es is elismerte - én lettem volna a legmegfelelőbb arra a pozicióra, de azt mondták, hogy öreg vagyok (akkor 35 voltam). Inkább felvettek egy pályakezdőt. Aki mondjuk lehet, hogy egy hét múlva már be sem megy, mert nem ízlett neki az aznap reggeli kávé, vagy nem úgy nézett rá a portás, esetleg kevés neki a napi 500 ft a csokiautomatára kreditben.. Mondanám, hogy nem értem őket, de már nem is érdekel, mert az ilyen cég egyszerűen meg is érdemli hogy elbukjon. Majd jönnek ukránok, mert magyart már nem talál...

Új hozzászólás Aktív témák