Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Zotya84 #2 üzenetére

    Én értem amit írsz, el is fogadom. Egyszerűen nem ugyan arról beszélünk.

    Én a magyar lakosság ~50%-áról beszéltem. Nyugdíjasokról, alacsony iskolázottságú dolgozókról, begyöpösödött hétköznapi emberekről. Ezek körében a számladíj persze egy valid érv, de nem ez a döntő.

    Az átlag magyar retteg a bankoktól, az elektronikus pénztől. Csak az a pénz "az övék" számukra, amit a kezükben fognak. Sok helyen persze nem lehet fizetni kártyával, de én határozottan azt látom, hogy ahol igen, a többség ott is KP-zik.

    De lásd még: nyomdai MÁP+, amit a postákon fognak árulni. Hiába ott a magyar államkincstár, ami minden szempontból ingyenes, kiváló szolgáltatást nyújt, piacinál jobb hozamokat ad, a kisemberek nem sok pénzt tettek be oda, a parádés MÁP+ eladási számok nagy részét a trükköző nagybefektetők adták. Nem, mert a nagyinak valami fizikai papír kell, amit meg tud venni a postán, hogy ne a matracba dugdossa a nyugdíját.

    Ez a kemény magyar valóság. Ezzel nem tudsz kezdeni semmit, ezek az emberek csak akkor fognak ezen változtatni, ha érezhetően megdrágítaná az állam nekik ezt az életmódot. Ez nyilván durva közfelháborodással járna, úgyhogy soha nem fogja meglépni senki. Majd 20-30 év múlva kikopnak ezek a generációk, addig marad a készpénzben úszás.

    (Most ezzel nem Magyarországot szidom, sok helyen nyugaton is imádják a kp-t, lásd pl. Németország. Sőt, a kártyás fizethetőség terén Mo. kifejezetten jól áll.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák