Új hozzászólás Aktív témák

  • Tertius

    tag

    válasz Dare2Live #85 üzenetére

    " a napi újságok és a tv már nagyrészt kormányzati kézben van. "

    Ez volt az alap felállás. Magának a népszavának is volt 1-2 hete olyan címlapja, hogy a fideszé a média (ex katedra).

    A Népszabadság friss ügy, direkt írtam, mi volt nyáron az aktuális helyzet.

    A Népszabadság meg a Népszava most cserélt gazdát, eddig balos szócsövek voltak, akárcsak a hetilapok, többi napilap, megyei lapok, hvg és 168 óra, a többit, rádiót, tévét, netet nem is említve, amelyek folyamatosan mennek, és amely fölött oly kellemesen átugrottál, mert nem támasztja alá a "jobboldalé a média" mantrát.

    Most annyi történt, hogy két levitézlett napilap közül az egyik megszűnt, lebeg (?), a másik meg - eddig legalábbis úgy tűnik - tulajt cserél. Az egyik jobboldali lesz - talán. Esetleg.

    Igen, erősítésnek jött egy TV2, a felsoroltak közé. Az RTL mellé, az Index és tsai mellé, hogy legalább messziről úgy tűnjön, van a mérleg másik oldalában is valami.

    Ergo a 95%-os túlsúlyból lett 85%-os túlsúly, miközben kiírtuk magunkat Európából, elpusztult a sajtószabadság, diktatúra, halál, pusztulás, stb, stb.

    Az, hogy nem ismételgetem a rettegős mantrát ( "fideszé a média" ) nem azt jelenti, hogy elfogult jobbos vagyok. De minek is magyarázzam, olyan jól elvagy a kétbites kis skatulyáid között, ne haragudj, hogy megzavartam a jóléted :DDD

    szerk: ja, tényleg, el is felejtettem a klientúrát: ATV, Hír-tv. . . . szintén balról. Utóbbi kilóg ugye, mert erős jobbos volt, utána balos lesz, de ezt nem számítjuk, csak amikor a balosból jobbos lesz egy váltás miatt . .

    Szóval ennyit a jobbos média-túlsúlyról. A balossal szemben a jobb oldali fő média az ide számított (?) origóval, köztévével (mindig a hatalomé . . . ), meg tv2-vel majdnem a kötelező alapszám, ha egyáltalán szóhoz akarnak jutni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák