Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz fenky #23 üzenetére

    igen, a böngészőbővítményről van szó.

    Nálam alapértelmezésként minden tiltva van, így amikor először látogatok el egy oldalra, akkor manuálisan engedélyeznem kell a scripteket. Viszont így szelektív módon lehet engedélyezni a különböző forrásból származó scripteket. Ami nagyon előnyös, ugyanis az oldalak többségén van 10-60 db forrás, amiből tipikusan 1-5 db-ra van az oldalnak tényleg szüksége. A többi az coinhive, mindenféle adsystem, google-analytics, facebook, twitter, stb..

    (#14) Shing
    Céges gépen nem merek antivírussal virgonckodni, nincs annyai kráft benne, meg lehet a VPN nem örülne neki.
    A NoScript eddig nálam nagyon bevált, saját PC-imen évek óta fent van, szerintem nagyon jó védelmet nyújt.

    (#19) lm83
    A már említett NoScript (vagy hasonló) böngészőbővítményt feltelepíted, és lesz saját gombja a letöltés ikonja mellett a Firefoxban. rákattintva lehet látni, hogy az éppen aktív oldalon milyen eredetű scriptek futnak.
    Alapértelmezésben ha jól emlékszem nem (vagy csak alig pár dolgot) blokkol, és amit én csinálok (lsd. hozzászólásom eleje) az kicsit pepecselős, de arany középútként megéri legalább a WebGL-t letiltani alapértelmezésként.
    Viszont ha nem barangolsz a neten csak 2-3 tucat oldalt látogatsz rendszeresen akkor simán megéri mindent letiltani, és csak a gyakran látogatott oldalaid scriptjeit engedélyezni. max. 20 perces egyszeri meló, szerintem nagyon megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák