Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Kékes525 #47 üzenetére

    ??? Ott vannak a linkek, utána lehet olvasni... :U

    1. A macskakörmös szöveged idézet, ami a TASZ honlapján szerepel: [link] 2. bekezdés első mondat. Ergo nem én állítottam.

    2. A megőrzési kötelezettségről [Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény] rendelkezik (159/A. §., Bűnüldözési, nemzetbiztonsági és honvédelmi célú adatmegőrzési kötelezettség). Ebben az szerepel (leegyszerűsítve), hogy az előfizetői, felhasználói adatokat az előfizetői szerződés megszűnését követő 1 évig, a forgalmi adatokat a keletkezésüktől számított 1 évig, a sikertelen hívásokat a keletkezésüktől számított fél évig meg kell őrizni. Ergo a TASZ oldalán szereplő infó, finoman fogalmazva is pontatlan.
    Az internetes bűncselekmények bizonyítása elvileg egy éven belül lehetséges (feltéve ha az adott rendszer üzemeltetője, a törvényben előírt ideig megőrzi a logokat: meggyőződésem, hogy vannak olyan pl. állami hálózatok, ahol ez nem teljesül, mivel nincs elég kapacitás rá, ergo csak mondjuk 8 vagy 9 hónapig vannak meg a fájlok). Amely bűncselekmény nem évül el ennyi idő után, ott lehet érdekes az egy éven túli megőrzés. Nem vagyok jogász, így nem tudom, hogy ha ilyen esetben, mondjuk 15 hónap eltelte után, adott szolgáltatótól kérik a logokat, és - az Infotv. rendelkezései ellenére - a logok még megvannak, akkor azt fel lehet-e használni bizonyításra, és hogy az adott szolgáltató felelősségvonásra kerül-e.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák