Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Plazmacucci #27 üzenetére

    Az esetek többségében ezek egyértelműen hazugságok - ilyen a Szojuz-1 esetében az a verzió, hogy Komarov a visszatéréskor szidalmazza az űrhajót tervező mérnököket, és ezt egy Török rádióbázis elfogta.

    Komarov Törökország felett plazmacsóvába burkolózva lépett a sűrűbb légrétegekbe (egy korábbi, a fékezőmanőver utáni kommunikációt elkaptak, de abban semmi ilyesmi nem volt), ami megakadályozza a rádiókommunikációt. A visszatérés utolsó fázisáig már nem tűnt úgy, hogy komolyabb gond lesz, az ejtőernyő nyitásakor derülhetett ki Komarov számára, hogy komoly problémái vannak még - csakhogy ekkor már több, mint 3000 km-re volt a Török határtól, a rövid hullámhosszú rádióját kizárt, hogy onnan érzékelték volna. Plusz a visszaemlékezések egyike sem tesz említést arról, hogy a Komarovval a visszatérő manőver utáni rövid kapcsolat után bármikor vettek volna rádióadást (miközben más, elég szörnyű részletekről beszámolnak...). Ezekről pl. itt lehet részletesen olvasni. (Benne van az eredetileg elfogott rádióbeszélgetés Komarov (Rubin hívójel) és a földi irányítás (Zarja hívójel) között...). A Szojuz-1 tragédiájáról én is írtam már a későbbi részekben, de direkt kihagytam az ilyen elméleteket, leírtam viszont mindent, amely a valóban megbízhatónak tekinthető forrásokból kigyűjthető...

    Sajnos a hidegháború után sok összeesküvés-elméletes "dokumentumfilm" és könyv jelent meg, és persze weboldal is. Én is láttam ~15 éve a Spektrum-on olyan, a Buran űrrepülőgépről szóló "dokumentumfilmet", amelyben egy Tu-16-os teste alá egy robotrepülőgépet húznak és szerelnek fel - alatta a narrátor valami ilyen szöveget mond: ezen a szigorúan titkos felvételen azt láthatjuk, ahogy a Buránt fegyverrel szerelik fel. Hogy az amúgy sík, fekete hasú Burán hogy lett hengeres fehér testű gép, nem érdekelt senkit. Sajnos az ilyen és hasonló félrevezető anyagok brutális károkat okoznak, mert utólag mindig lehet nekiállni elmagyarázni, hogy miért nem igazak...

    Anno az SG-n azért zártam be a Holdraszállás tagadását taglaló topicot, mert egyszerűen értelmes vitát nem lehet úgy folytatni, hogy az egyik oldal érvei megakadnak ott, hogy a NASA és az őket védők mind hazudnak, de az összeesküvéseket "feltáró" weboldalak mind igazat mondanak.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák