Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dolon75

    aktív tag

    A cikk "káros tartalomról" ír.
    Ez mit jelent? Kinek káros?
    Pl. ez az eset Neil Young-gal: [link]

    Ha jól értem, ez leginkább a spotify-nak káros, hiszen egy ismert zenész lépett le tőlük, amiatt, mert egy népszerű podcast (sok követővel, bevétellel), olyasmit mondott, ami Young-nak nem tetszett.
    Biztos vagyok benne, hogy se Young követői, se "ellenzői" többsége nem járt utána, pontosan mi volt a JRE aktuális részében, milyen érveket hoztak fel a téma mellett, ellen, csak dobálták a sarat egymásra.
    Maga a "botrány" a Spotífy-nak káros egyedül, mert előfizetőket veszít, az ellene történt rossz szubjektív(?) hír keltés miatt.

    Hogy lehet ebből jól kijönni? Hogyan határozza meg, mi a káros, és kinek?
    Mint cég, feltételezem, a saját érdekeiket nézik elsősorban.
    És ha ez így van, máris ismét előjött a szokásos végeredmény: az erősebb (azaz akinek több a követője, több bevételt hoz) győz.

    (Az meg egy másik szál, hogy most én, mint felhasználó mit tegyek? Nincs fent kedvelt számom emiatt, menjek másikhoz? melyikhez? hol nincs ilyen probléma? Vagy mi a biztosíték, hogy ott nem fogok ugyanígy járni? Úgy érzem, hogy mint zenekedvelő, én járok rosszul...)

    [ Szerkesztve ]

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • dolon75

    aktív tag

    válasz updog #35 üzenetére

    igen, én is így vagyok az MP3akkal, mint te.

    Elfogadom a feltételeket. Elolvasás nélkül, mert semmi értelme elolvasni. Biztos benne van, hogy a kínált tartalom bármikor változhat.

    Nem ez a kérdés számomra, hanem az, hogy hogyan tudják definiálni, mi az a "káros" tartalom, és kinek a szempontjai fognak erősebben érvényesülni. Az enyémek, mint zenehallgato, vagy a spotify mint cég és bevétel szempontjai?

    úgy érzem, ez az egész feloldhatatlan. Mindig lehet valaki, aki teljesen szubjektív dolgok miatt kapja fel a vizet, és lép le.

    (az megint mas téma, hogy konkrétan Young miért nem lép le a YouTuberol, hiszen azon még több a szenny)

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • dolon75

    aktív tag

    válasz nozs23 #37 üzenetére

    Köszönöm a linket!
    (szerk: kerestem egyébként, de nem találtam. Most ismét megnéztem, hol lehet, és valószínűleg azért nem találtam meg, mert nincs kint fő linkként, hanem csak a felhasználói irányelvek oldalon, belső linkként találtam meg.)

    Ne vedd, kérlek, kötözködésnek, vagy ilyesmi...
    De ezek közül melyik lesz "káros"-nak minősítve, mind?
    Akkor kizárják pl. a death-doom-dark metal zenék jó részét szövegük miatt?
    Vagy bent maradhat valami miatt?

    Biztos találunk sok olyan mainstream számot is, amelyek beleesnének a linken található valamelyik kategóriába.

    Vagy csak a podcast-ok azok, amelyeknél az MI-t bevetik?

    Amit írtál Rogan-nel kapcsolatban, az is (számomra) azt erősíti meg, hogy mennyire bonyolult ez az egész helyzet, és hogy a spoti saját érdeke (az a 200 milliós exkluzív szerződés) milyen nagy befolyással bír a "káros" tartalom megítélésében.

    [ Szerkesztve ]

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

  • dolon75

    aktív tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    Ohh...
    Akkor elnézést kérek mindenkitől...

    [ Szerkesztve ]

    Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

Új hozzászólás Aktív témák