Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    Szép lassan haladunk 1984 felé.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Huma #1 üzenetére

    Ha az utolsó mondatot elolvasod láthatod, hogy csak anonim adatokról volt szó.

    ***

  • domi007

    őstag

    Szép munka a cikkírótól, hogy ebből a zavarosból ki tudott halászni ennyit, bár én még mindig nem értem, és amíg nem érthető addig nem foglalok állást abban, hogy ez mennyire 1984. :))

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • Lala77

    tag

    Gondolom arra készítettek statisztikákat, hogy hol sűrűbb a gyorshajtás, , azaz hova kell a jól jövedelmező sebességmérőket kiállítani.

    ingyombingyom

  • Penge_4

    veterán

    válasz ollie #2 üzenetére

    A személyes adataid csak a marketingből élő cégeket érdekli. A karhatalmat csak az érdekli, hogy meg tudja különböztetni egymástól a biorobotokat.

    (#1) Huma: Divattá vált az 1984 emlegetése? Köze nincs hozzá. Az Orwell-i társadalomban az emberek félték a rendszert és nyílt diktatúra volt.

    Az embereknek ezt nem venné be a gyomra, hiszen ők független, szabad állampolgárok és még jogaik is vannak. Amíg a többség hisz benne, addig nincs semmi baj. Az egyház is ott rontotta el annak idején, hogy megégették aki ellent mondott. Egy idő után még a leghülyébbek is elkezdtek gondolkodni.

    Most ráhagyják az emberekre a véleményalkotást. Az média agymosása és túlsúlya miatt az információ úgyis olyan, mint tű a szénakazalban. 100-ból 99-en csak a szénát fognak látni mindenhol, teljesen természetes, hogy annak lesz baj a szemével, aki tűt lát. :U Akkor meg minek avatkoznának közbe?

  • Raucher

    tag

    válasz ollie #2 üzenetére

    Persze, anonim adatok.
    De ez sem mentség arra, hogy azokat szúrja hátba, akik a cég megélhetését biztosítják.
    Az új térképeket arany árban mérik. Az éves folyamatos frissítési konstrukció közelít egy új készülék árához. Ám ez nem elég, egyszerűen eladják az ügyfeleiket.
    (Bele se merek gondolni, ha a GPS egység hitelesített sebességmérő műszer lenne, akkor már névvel és címmel is el lehetne adni, a büntetésből befolyt összeg x százalékáért.)

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Huma

    addikt

    válasz ollie #2 üzenetére

    Ezért mondom, hogy lassan.

    Penge_4: Lehet nem véletlen, hogy egyre gyakrabban emlegetik.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • rt06

    veterán

    válasz Huma #7 üzenetére

    persze, hogy nem veletlen, egy elkezdte, a tobbi nulla ismerettel mondja utana, hogy beeee....ize, akarom mondani ezekienccaznyocvannegy

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • Huma

    addikt

    válasz rt06 #8 üzenetére

    Ha te mondod akkor biztos így van. Neked mindig igazad van hisz mindent és mindenkit ismersz.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Hazug Apple!

    ...ja, ez nem az a hír? :D

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ollie #2 üzenetére

    Úgy érted, hogy vettél egy tomtom lomot, majd vettél hozzá egy sim kártyát, majd a tomtom lomod a konkrét simkártya adataival elküldte a központba a sebességadataidat is, és azt a központ anonim módon kezelte?

    Vannak kétségeim még akkor is, ha a fenti nem feltétlenül igaz.

    vagy úgy érted, hogy ugyanaz a szerverrendszer szolgálja ki a tomtomnál a friendfinder és hasonló cuccokhoz szükséges pozíció és egyéb adatok központosított tárolását, mint amelyikből megveszed a térképfrissítést, tehát van hitelkártya meg egyéb adat is rajta és ezt teljesen anonim módon csinálják?

    Itt már nincs is annyira kétségem afelől, hogy ez mennyire igaz vagy nem...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #7 üzenetére

    Nem véletlen, hiszen valaki anno elkezdte, a többi meg ugyan sosem olvasta, vagy nézte meg a filmet (ez látszik abból, hogy milyen témákban hozzák fel), mert állati műveltnek és felvilágosultnak tűnnek tőle. Azaz ezt hiszik.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #12 üzenetére

    Olvastam és láttam is egy, a témát feldolgozó filmet.

    És igen, 1984 a témába vág.

    Persze vannak akiket nem zavar ez a fajta jövő mert született droidok. Arra vágynak, hogy életük minden pillanatát központilag írányítsák és hogy minden mozdulatukat 6 kamera rögzítse. Én inkább ezeket az embereket hívnám birkának.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #13 üzenetére

    Jól van, tőlem aztán hiheti azt mindenki, hogy attól, hogy kommentel egy "ezerkilencszáznyolcvannégy!!!444négynégy"-et, máris felnyílt szemű illuminátusz. Good for them :R

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #14 üzenetére

    Tőlem is hiheti bárki azt, hogy jobban ismer engem pár komment alapján mint én saját magam, de attól még nem lesz igaza.

    Elég ha nyitott szemmel jársz. Kismillió példa bizonyítja azt hogy egyre közelebb kerülünk 1984-hez.
    1984-et persze nem szó szerint kell érteni. Nem valósul meg 100%-ban a könyv. Nem fognak pl mindenki lakásába kamerákat telepíteni.
    Sokkal okosabban oldják meg a dolgokat. Elérik, hogy önként add fel a jogaidat.
    Lehetőleg úgy csinálják, hogy a szabadság látszata megmaradjon.

    Pl a sok droid önként mond le minden jogáról ha terrorizmusról van szó. Teljesen természetesnek veszik mikor a reptéren végbéltükrözést hajtanak végre rajta és két órát vallatják egy szobában csak mert valamiért nem tetszett a képe.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #15 üzenetére

    Bár bizonyos mértékig egyetértek, azért a felhozott példád azért óriási vicc, mert kétlem, hogy bárki beugat egy reptéren azért, mert átvizsgálják - általában ugyanis nem hobbiból megy reptérre az ember.

    Tőlem is hiheti bárki azt, hogy jobban ismer engem pár komment alapján mint én saját magam, de attól még nem lesz igaza.

    Arról van szó, hogy az egysoros klisé kommentekkel az ember a saját hitelét rontja. Ez van, sajnos a kifejezést annyi kretén használta és használja hibás kontextusban, kifejtés nélkül, pusztán trendiségből, műveltség mímelése okán (hiszen kurva könnyű ám visszavágni, szőrrel szemben simogatott logikával azt is megmagyarázhatjuk egymásnak, hogy a Kút és az inga a XXI. századi fogyasztói társadalom konkrét szatírája), hogy nem kell meglepődni rajta, ha sokan defaultban nem veszik komolyan az "1984!!!! :Y" típusú kommenteket, és kb. a Mátrixból kinyalt műbölcsességek szintjén kezelik.

    Főleg annak fényében, hogy gyakran olyasmiről dumálnak, ami a kényelmes európai karosszékükből két perc alatt X-akták résszé alakítható, de ha arról van szó, hogy [teszem azt] a Google naplózza a wifi forgalmat, vagy befotóz a kertjükbe, akkor egyből előjön a "csak az fél, akinek félnivalója van" hablaty.

    Ne vedd személyeskedésnek, mert nem az. Egyébként senki nem mondta, hogy ismer téged pár komment alapján, viszont te meg azt ne várd el, hogy pár komment alapján mindenki mély bölcsességet fedezzen fel benned.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Raucher

    tag

    válasz Morden24 #16 üzenetére

    kétlem, hogy bárki beugat egy reptéren azért, mert átvizsgálják
    A testszkenner ügyet, a németek sem nyelték le szó nélkül.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Raucher #17 üzenetére

    Gondolom érted, hogy értettem: az egy dolog, hogy tiltakozom valami ellen, de ha a helyszínen vagyok, valószínűleg nem fordulok vissza a check inből csak azért, mert 1984.

    Sectumsempra - For Enemies

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #16 üzenetére

    "kétlem, hogy bárki beugat egy reptéren azért, mert átvizsgálják"

    Pedig igen. Az testszkennerek meg az ellenőrzésen átesők bugyijában nyulkáló biztonsági őrök azért eléggé kiverték mindenhol a biztosítékot - főleg úgy, hogy a biztonságot érdemben nem javítják, sőt.

    DRM is theft

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #19 üzenetére

    A Lutonon engem is benyomtak a testszkennerbe, de valahogy nem gondolkodtam rajta, hogy esetleg inkább visszamegyek lébecolni a Picadillyre.
    Mint mondtam, az megint egy másik történet, ha házilag tiltakozom.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #16 üzenetére

    Nem szimpla átvizsgálásról van szó.
    Ráadásul egy jól felkészült terrorista jó eséllyel át tud jutni ezeken az ellenőrzéseken szóval az esetek 99,9999999%-ban csak átlagembert szívatják vele.

    Az ember magánszférája egyre inkább elveszik és ez nem tetszik nekem.

    Régen nyílt erőszakkal uralkodtak az emberek felett. Ma már sokkal kifinomultabb dolgokat vetnek be. Manipulálnak és elérik, hogy önként hajtsd a fejed az igába. Elhitetik veled, hogy a világ amiben élsz úgy működik ahogy kell és hogy nem is lehetne másképp.

    A lényeg, hogy dolgozz, termelj, tedd a dolgod. Élvezd a szabadság látszatát és örülj, hogy ha ledolgoztad a heti 40-60 órádat van egy kis szabadidőd.

    Nem kell ide nyílt erőszak. Annak sokszor lázadás a vége. Viszont miért lázadna valaki ha azt hiszi, hogy minden rendben van?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #21 üzenetére

    A lényeg, hogy dolgozz, termelj, tedd a dolgod.

    Lehet én néztem félre valamit, de azt én sem érzem hátrányosnak, ha profithoz vagy bérhez jutok.
    Persze lehet menni remetének meg hippikommuna-tagnak is, de ez annyira nem szokott tetszeni a pihepuha fotelból fórumokon lázadó összeesküvés-elméleteseknek, mert akkor odalenne a kényelmes, olcsó szélessávú világmegváltás.

    Viszont miért lázadna valaki ha azt hiszi, hogy minden rendben van?

    Mert előbb-utóbb hátrány éri őket (ha igaz a csúnyagonosz árnyékkormányokról felállított elmélet), és az emberek azt nem szokták szeretni. Ez egyébként egy olyan duma, hogy "nem is vagy boldog, csak úgy érzed, hogy boldog vagy"... az a fajta elméleti önigazolás, ami gumicsontként bármeddig rágható, de meg sosem emészthető.

    Viszont miért lázadna valaki ha azt hiszi, hogy minden rendben van?

    Ez teljesen korrekt és logikus. Nekem csak egy kérdésem van: mi nincsen rendben? Úgy értem, ki és mit tervez a háttérben? Mert azt látom lépten-nyomon, hogy egyes cégek már a seggembe is kamerát akarnak dugni, mert akkor eladhatják a Zewa-nak a statot, hogy hány kockával törlöm ki, de ez egy teljesen másik vonulat, mint az Illuminatitól való rettegés.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • PazsitZ

    addikt

    Az 1984 téma alatt legtöbben feltételezem a "nagy testvér mindent lát" szlogent értik a dolog alatt.
    Egyébként pedig rengeteg adatot saját magunk szolgáltatunk és osztunk meg, anélkül, hogy végiggondolnánk.(Facebook, Google szolgáltatások, ...) Túlzottan kémkedni sem kell.
    Rendőrségi viszonylatban pedig nincs nagy csoda. A meglévő adatokat eddig is kiszolgáltatták, ha hatósági eljárás indult.
    De ha azt nézzük a még gps nélküli telefonokat is nagyjából be lehet lőni, merre járnak.

    Vihar a biliben, ami mostanában megy. De valamivel meg el kell adni a címoldalakat.

    - http://pazsitz.hu -

  • dabadab

    titán

    válasz Morden24 #20 üzenetére

    Pont ez a jogaid önkéntes feladása - és pont ezt nem kellene hagyni (főleg nem a repülőtéri "terrorizmus" jelszó miatt, ami amúgy is vicc*.)

    *: az elmúlt években nem nagyon akart senki se repülőt felrobbantani, ellenben felrobbantottak vonatot (Madrid), metrót (London), repülőtér érkezési oldalát (Moszvka), panelházakat (Oroszország), sőt, a reptéri biztonsági ellenőrzések előtt feltorlódó sor is ideális célpont terroristáknak.

    DRM is theft

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz bambano #11 üzenetére

    Sehogy sem értem, csak felhívtam a figyelmet, hogy ez van a cikkben.

    ***

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Pont ez a jogaid önkéntes feladása - és pont ezt nem kellene hagyni

    Őszintén megmondom, szívesebben másztam volna vissza Londonba testszkenner nélkül is, de sajnos nem volt adott a lehetőség.
    Máskor inkább lesétálom a távot :D

    Viccet félretéve értem én azt, amit mondasz, de a gyakorlatban ez tényleg nem úgy működik, hogy puffogva kijövök a terminálból, mert csak. Majd ha a magánrepülőm vár, és én mondom meg, hogy mikorhová, akkor ofkorsz.
    A gyakorlatban az a helyzet, hogy örülök, ha valaki megmondja nekem a lakásában ülve egy fórumon (no offense), hogy a helyemben ő nem vetette volna alá magát a testszkennek, de a kettőnk közül nekem indult a repülőm. És ez független attól, hogy egyébként mit gondolok a reptéri ellenőrzésről. Ráadásul még repülni is utálok.

    Mondjuk érdekes kérdéskörként belőlem mindig előjön, hogy azok, akik felvilágosodott nem-birkák, a való életben tesznek valamit az ige hirdetése okán (úgy értem, tényegesen és tevőlegesen, nem a manapság megszokott műlázadós karosszékanarchista módon), vagy csak gyártják a tartalmat egy fórumra, másnap reggel meg ugyanúgy betakarodnak munkaidőre, mint a kis gyapjas társai... tényleg érdekel ez.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • rainmen

    aktív tag

    Haver kamionozik. Főnök rendelt új gépeket és kérte a gyári navit. Aztán itthon felhomályosították, hogy azt a navit a német rendőrség felhasználja sebességmérésre, pihenőidő ellenőrzésre. Ment telefon, hogy hagyják ki a vasakból, elég a tacho. :D

    Orwelllel dobálózoknak: minden lakásban csak egy kamera volt, azt is teleképnek hívták. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Huma #15 üzenetére

    "Lehetőleg úgy csinálják, hogy a szabadság látszata megmaradjon."

    Ezért mondtam, hogy köze nincs az 1984-hez, hanem inkább a Szép új világhoz közelít.

    Vagyis az már leszámítva a klónozást és a genetikai kasztrendszert (vagyoni kasztrendszer már van) szinte itt is van a nyakunkon.

    (#19) dabadab: A miért a lényeg, nem az, hogy kiverte a biztosítékot. Ilyenkor az szabad, független állampolgárok fejében többnyire kiguvadt szemű, recskázó biztonsági őrök lebegnek, vagy nők esetén az excsajokhoz és napiszarhoz hasonló esetek, mintsem az, hogy gyakorlatilag emberi mivoltukat semmisítik meg az ehhez hasonló lépésekkel.

    De hamarosan eljön az idő, amikor már szellemi munkásokra sem lesz szükség. A jelenlegi rendszerben csak egy feláldozható fogaskerék vagy, senkit sem érdekel, hogy élsz-e, vagy halsz. Mert ahelyett, hogy a gépek szolgálnák az emberiséget, az emberiség szolgálja a profitot és a gépek testesítik meg a kiterjesztett karhatalmat.

  • PazsitZ

    addikt

    válasz rainmen #27 üzenetére

    minden lakásban csak egy kamera volt
    Mint ahogy korábban kis hazánkban is, nem első sorban kamerás megfigyeléssel, de mégis szinte mindent látott a rendszer. Szintúgy Orwell könyvében.
    Csak manapság nem emberek súgnak be, hanem a technika, legtöbbször a saját hathatós közreműködéseddel.

    Bár én nem dobálózok vele, csak leírom az átlag valószínűleg, hogyan érti. Már aki olvasta és nem csak dobálózik vele...

    (#28) Penge_4: úgy gondolod lesznek modern kori géprombolók? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    - http://pazsitz.hu -

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    Az a gond, hogy ha engem feláldoznak, mint fogaskereket, akkor előbb-utóbb nem lesz ki termelje nekik a profitot, nem lesz termelés, amit megvehetnek a pofitból, na meg nem lesz piac, ahová terjeszjkedhetnek a profitból.
    Vagy már lemaradtam, és a gépeknek kell a profit? Mert akkor nem szóltam. Mondjuk mindig is gyanús volt egy-két magyar politikusról, hogy ilyen szarul csak gépet rakhatnak össze.

    Az SG.hu-ra meg azt tudom mondani, hogy bőven alulmúlja a Blikk és Story színvonalat. Utóbbiak legalább csak arról írnak, amiről van egy fénykép is.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #22 üzenetére

    "A lényeg, hogy dolgozz, termelj, tedd a dolgod."

    Itt az a lényeg, hogy te csak egy fogaskerék vagy a gépezetben, egy haszonállat a vezető hatalmaknak. Ha pedig fogaskerék helyett porszem, haszonállat helyett pedig kártevő lesz belőled (az állambácsi szerint) akkor könnyen pórul járhatsz.

    "Lehet én néztem félre valamit, de azt én sem érzem hátrányosnak, ha profithoz vagy bérhez jutok."

    Amíg több milliárd ember sokkal kevesebbet kap annál mint amennyit megérdemel addig ez csak modernkori rabszolgaság.

    "Nekem csak egy kérdésem van: mi nincsen rendben? Úgy értem, ki és mit tervez a háttérben?"

    Az, hogy ha így megy tovább akkor szép lassan egyenként feladogatjuk a jogainkat és csak kötelességünk marad.
    Ha már mindenhol kamera lesz arcfelismerő rendszerrel karöltve akkor nem lesz hová bújni mikor a rendszer az ellenségének kiált ki.
    Paranoiásan hangzik? Lehet.
    Van benne valami? Lehet.
    Meg szeretném tapasztalni? Egyértelmű, hogy nem.

    Ezért nem is támogatok semmi olyat ami ezt a jövőképet elősegíthetné. Nem szeretném megélni mikor már az lesz, hogy a szellentésemet is sztereómikrofonnal rögzítik és egy központi gép kielemezve úgy dönt, hogy 35%-om van valami súlyos bélpanaszra ezért a felemelik a TB-m összegét a magas kockázati tényező miatt.

    Vagy amikor terrorizmus veszély miatt csak külön engedéllyel lehet majd este tíz után kimenni az utcára.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #32 üzenetére

    Az, hogy ha így megy tovább akkor szép lassan egyenként feladogatjuk a jogainkat és csak kötelességünk marad.
    Ha már mindenhol kamera lesz arcfelismerő rendszerrel karöltve akkor nem lesz hová bújni mikor a rendszer az ellenségének kiált ki.

    Amit leírsz, az egy totalitariánius diktatúra, vagy hasonló elnyomó rendszer, ami nem tud működni, mert a végén mindig túl sok a dolgozó, és túl kevés az elit, és akkor a ludak megeszik a disznót.

    A "fogaskerekes" rendszeretek addig működik, ameddig viszonylagos kényelemben és szociális biztonságban vagyok "tartva", és folyamatosan kilátásban van a javulás lehetősége, reménye. Ha ezek elvétetnek az embertől, akkor mindenképpen veszélyes lesz, tökmindegy, előtte mennyi Maunikasót nézett.
    Meg lehet egyébként tekinteni a magyar példákból is, hogy mennyire fél az elégedetlen réteg lázadni, ha van hozzá kellő fajsúlyú tömeg. Ilyenkor a karhatalmi erőnek van félnivalója, nem a rohanó emberfalnak.

    Amíg több milliárd ember sokkal kevesebbet kap annál mint amennyit megérdemel addig ez csak modernkori rabszolgaság.

    Ameddig millió ember önmagát sajnálja egy kényelmes szobából, mert csak hitelre tud okostelefont venni és warezolnia kell a legújabb játékot, közben a világ másik végén a tényleges rabszolgáknál nincsen net, amin kipanaszkodhatná, hogy éppen most fordul fel éhhalál okán, addig ez csak modernkori önsajnálat számomra, meg az uniformizálódott hétköznapokból való kényszeredett menekülés, ahol az egyébkén tényszerű (és profitorientált célzattal történő) nyomkövetést és adatéhséget megpróbálja úgy beállítani, mintha a személye jelentőséggel bírna, ezzel képzelt különlegességgel ruházva fel önmagát. Röviden és kevésbé kacskaringósan az önámítás a legolcsóbb drog.

    A terrorizmus egy jó buzzword állami pénzek költésére, valamint olyan törvények meghozatalára, amik a lobbistáknak fognak kedvezni. Senki nem akar teleképet a falamra, meg kamerát a seggembe. A pénzemet akarják, közvetlenül és közvetve, meg mindenemet (értsd: adatok), amiket tőlem függetlenül pénzzé lehet tenni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #26 üzenetére

    "Mert előbb-utóbb hátrány éri őket (ha igaz a csúnyagonosz árnyékkormányokról felállított elmélet), és az emberek azt nem szokták szeretni."

    Na ez itt a baj. A cenzúra jelenleg fordítva működik. Egy nyílt diktatúrában betiltottak volna minden felvilágosító anyagot, ami nem egyezik a rendszer érdekével.

    A jelenlegi rendszer decentralizáltan működik. A kartelleket leszámítva nincs semmilyen összeesküvés, mert nincs is rá szükség, az olyanokat a történelem során valamelyik fél mindig felrúgta. Most érdekek vannak. Mindenkinek a profitmaximalizáció az érdeke.

    Tehát most pont fordítva működik, mint a diktatúrában. Ha megjelenik valami, ami alapjaiban változtathatja meg a meglévő rendszert, akkor megjelennek mellette mindenféle mosógépfűtőszál lóbálótól kezdve UFO hívőkig mindenki, aki ugyanazon az oldalon állónak vallja magát és ezzel az átlag érdeklődőnek még a kedvét is elveszi, esetleg már eleve kialakít benne egy előítéletet, mert nem azt nézi, hogy mit mondanak, hanem azt, hogy kikkel hozzák összefüggésbe.

    Hogy életszerű példával éljek, amiben Te is otthon vagy: Gondolj az IE-re. Mennyi idő kellett (és fog még ezután is kelleni), hogy lemossák magukról azt az előítéletet, amit az IE6 okozott nekik? Pedig mennyi köze van az IE6-nak az IE9-hez és a közelgő IE10-hez? Na ugye...

    Aki nincs benne az adott témában részleteiben azt könnyebb dezinformálni.

    Otthoni pszichológiai kísérlet: Végy két tesztcsoportot + kontrollcsoport.

    Az egyiknek mondd el, hogy szeretnél vele beszélgetni a kommunizmusról. Ha nem bántalmaz fizikailag és nem is köp le, akkor szerencséd van.

    A másik csoportban kezdd el mondani mindezt anélkül, hogy megemlítenéd a "kommunizmus" szót. Amikor közli, hogy ez nagyon jó lenne és ő is szeretne ilyet, akkor mondd meg neki, hogy eredetileg a kommunizmusról beszéltél.

    (#24) dabadab: "a reptéri biztonsági ellenőrzések előtt feltorlódó sor is ideális célpont terroristáknak."

    A terroristák lassan olyanok, mint Isten. Mindenki hallott már róluk, sokan félik őket, néhányan láttak is már olyat, de én, mint szkeptikus még egyikkel sem találkoztam.

    "azok, akik felvilágosodott nem-birkák, a való életben tesznek valamit az ige hirdetése okán (úgy értem, tényegesen és tevőlegesen, nem a manapság megszokott műlázadós karosszékanarchista módon), vagy csak gyártják a tartalmat egy fórumra, másnap reggel meg ugyanúgy betakarodnak munkaidőre, mint a kis gyapjas társai... tényleg érdekel ez."

    Az interneten amellett, hogy névtelen és hozzáférhetetlen vagy (tehát csak érvekkel és bizonyítékokkal lehet cáfolni bármilyen állításodat) még van egy olyan előnyöd is, hogy több embert elérhetsz egy időben. Nem véletlenül figyelnek oda minden nagyobb csoportosulásra példul itt is, ha nem egy bejegyzett összejövetelről van szó. Még a tüntetést és a sztrájkot is előre be kell jelenteni.

    Az meg teljesen evidens, hogy világnézettől függetlenül sajnos pénzből él az ember (és ezért is dühít, hogy egyre inkább függésben akarják tartani az embereket), ami ráadásul méginkább rátesz egy lapáttal a világnézetére, ugyanis unatkozó milliomosként kevés embernek van akkora beleérző képessége, hogy tudja min mennek keresztül a társadalom alsóbb rétegeiben élők), tehát kénytelen bejárni dolgozni.

    (#29) PazsitZ: Valószínűleg igen. De semmi értelme. A technológiai fejlődés ellen felesleges harcolni. Nem azzal van a baj. A monetáris rendszer a hiánygazdaság hajtóereje volt. A probléma azzal van, ha nem ismerik fel időben, hogy eljött az ideje a váltásnak, mert elértük azt a technológiai fejlettségi szintet, hogy a monetáris rendszer már csak hátráltat.

    (#30) Morden24: "Az a gond, hogy ha engem feláldoznak, mint fogaskereket, akkor előbb-utóbb nem lesz ki termelje nekik a profitot, nem lesz termelés, amit megvehetnek a pofitból, na meg nem lesz piac, ahová terjeszjkedhetnek a profitból."

    De ez mindenképpen bekövetkezik. Van egy ár/érték arány, hogy megéri-e emberi munkaerőt foglalkoztatni, vagy gépesíteni éri meg jobban. Nagyobb empatikus készséggel rendelkező vezetők ezt egészen addig kitolhatják, amíg az emberi munkaerő alkalmazása (mivel már a konkurencia előbb elkezdett gépesíteni) deficitessé teszi a vállalkozást, akkor aztán már tényleg kénytelen lesz átállni.

    Egy vállalkozásban pedig nem úgy gondolkoznak a vezetők, hogy ha elküld 1000 embert, akkor majd ezek az ellenállást fogják gyarapítani a jövőben (ha addig nem halnak éhen), hanem egyszerűen nem foglalkoztatja a kérdés, úgy gondolja alkalmazza őket más, ő leépíti a részleget, mert neki így jövedelmezőbb. Ezért nem is lehet őt hibáztatni, mivel jelenleg az egyénközpontú világot élünk.

    Az SG színvonalától pedig teljesen független, amit linkeltem, mert ezek tények. Egyre több mindent gépesítenek, például az üdítőautomaták, szendvicsautomaták számával is csökkennek a kisboltok. De van még rá rengeteg példa.

    "Ha ezek elvétetnek az embertől, akkor mindenképpen veszélyes lesz, tökmindegy, előtte mennyi Maunikasót nézett."

    Ha az ember, mint élőlény olyan agresszív lenne, akkor több hajléktalan lenne börtönben, mint ahányan megfagynak, illetve éhen halnak.

    És ezek nem egyszerre történnek meg. Ha ezek egyszerre történnének meg, akkor valóban a sok lúd disznót győz elve érvényesülne.

    De a leépítenek egy részletet, -100 dolgozó, amiből 10 egyből utcára kerül, 50 még hitelekből húzza egy darabig, a maradék meg valahogy megoldja, az kevés még egy polgármester meglincseléséhez is.

    Jelenleg meg csak azok fognak össze, akiknek nincs vesztenivalójuk. Bármennyire is sajnálják azt, akit nemsokára utcára tesznek, nem fogja senki kockáztatni miatta az egzisztenciáját. Jelenleg ez az emberi mentalitás. Tehát ezért nem fog össze nagyobb tömeg.

    Ott vannak például a hajléktalanok is. Ezen gondolatmenet szerint már rég csoportosulniuk kellett volna és tömeges terrorizmust elkövetni, vagy ilyesmi. Elvégre
    1. Nincs vesztenivalójuk.
    2. Nincs kilátásuk és reményük sem.
    3. Veszélyeztetve érzik az életüket.

    "Ilyenkor a karhatalmi erőnek van félnivalója, nem a rohanó emberfalnak."

    Én is ezt mondom. Paradox módon szerintem mindenki arra vár, hogy egy nagyobb tömeg gyűljön össze. Az elsőknek sosem könnyű.

    "közben a világ másik végén a tényleges rabszolgáknál nincsen net, amin kipanaszkodhatná, hogy éppen most fordul fel éhhalál okán, addig ez csak modernkori önsajnálat számomra"

    Halkan azért megjegyzem: Indiában egy tényleges rabszolga tőlünk nyilván rosszabbul él (mivel netünk van), de például ha reálisan nézed: Egy hajléktalantól mondjuk Pesten, ahol még erdő se nagyon van és még hugyozni sem tud egy fa tövében anélkül, hogy (teljesen jogosan) okot szolgáltatna a saját diszkriminációjára mennyivel él rosszabbul?

    Ha rabszolga akkor eleve a gazdájának az az érdeke, hogy egészséges legyen, mert ha beteg, akkor gyógyszerre kell költeni, vagy meghal és akkor értéktelen és bukta a pénzt, amiért vette. Tehát csak az egészséges és erős rabszolga a jó rabszolga.

    Ellentétben egy hajléktalan
    1. Termelni nem tud, tehát önellátás kiesett.
    2. Az erdők nem igazán látják el táplálékkal, ha csak nem rendelkezik beható ismeretekkel.
    3. A fizikai ereje épp az elkényelmesedett életmódból adódóan aligha elegendő rá, hogy akár egy faházat felhúzzon magának az erdő közepén.

    Átvitt értelemben, kicsit olyanok vagyunk itt a fejlett civilizációban, mint a palotapincsi a farkashoz képest. Kényelmesen élünk, viszont egyre inkább függésben vagyunk mindentől.

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #33 üzenetére

    "Amit leírsz, az egy totalitariánius diktatúra, vagy hasonló elnyomó rendszer, ami nem tud működni, mert a végén mindig túl sok a dolgozó, és túl kevés az elit, és akkor a ludak megeszik a disznót."

    Naiv vagy ha ezt hiszed.

    Negatív jövőkép:
    Vegyünk csak minket. Szerinted a tömeg mit tudna tenni egy modern hadsereg ellen? Semmit. Max néhány szabotőr akció jöhet szóba.
    Viszont ha mindent bekameráznak és minden kamera rá van kötve egy központi rendszerre ami felismeri az összes arcot akkor esélyed sincs. És a rendszer ismerni fogja az ország összes arcát mert egy terroristaellenes törvény miatt mindenki arcát beviszik a rendszerbe.

    Kidugod az orrod akkor már ott is van érted a gyors reagálású egység.
    Nem felismerhető az arcod mert takarod valamivel? Gyanús elem, azonnal begyűjtésre kerül.

    A mai modern világban ha a közeljövőben kialakul egy diktatúra akkor vajmi kevés esély lesz rá, hogy belülről meg lehet majd törni.

    "Ameddig millió ember önmagát sajnálja egy kényelmes szobából, mert csak hitelre tud okostelefont venni és warezolnia kell a legújabb játékot, közben a világ másik végén a tényleges rabszolgáknál nincsen net, amin kipanaszkodhatná, hogy éppen most fordul fel éhhalál okán, addig ez csak modernkori önsajnálat számomra, meg az uniformizálódott hétköznapokból való kényszeredett menekülés, ahol az egyébkén tényszerű (és profitorientált célzattal történő) nyomkövetést és adatéhséget megpróbálja úgy beállítani, mintha a személye jelentőséggel bírna, ezzel képzelt különlegességgel ruházva fel önmagát. Röviden és kevésbé kacskaringósan az önámítás a legolcsóbb drog."

    Eltérőek az anyagi lehetőségek. Ennek nem állítottam az ellenkezőjét.
    Ha "kicsit" átfogalmazom az érvelésed akkor ez lesz belőle:
    Miért nyavalyog ez az ember. Nem tud járni? És akkor mi van? Van aki nyaktól lefele béna és még vak is.

    Magyarul attól még, hogy másnak nagyobb problémái vannak nem válik semmissé a sajátunk.

    Az önámítással kapcsolatban pedig azt hiszem te teszed azt magaddal.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #35 üzenetére

    Naiv vagy ha ezt hiszed.

    Te meg valószínűleg nem tanultál történelmet. Hány olyan esetet soroljak, amikor a fel nem fegyverzett irreguláris csürhe vonult a szervezett katonaság ellen?

    De egyébként jópofa, hogy tulajdonképpen a lényegi tartalomra, ami a kommentem utolsó bekezdése, cselesen nem reagáltál.
    Tudom, mindig jobb ufókat, tündéreket, gonosz árnyékkormányt meg skynetet látni a háttérben, és elég szar elfogadni, hogy valójában az egész csak arról szól, hogy bizonyos óriáscégek nem elégszenek meg azzal, ha csak azt kapják, amit te akarsz fizetni, hanem azt is, amit eszedben sincsen, közben meg kenhető politikusok garmadája tologat aktákat némi globális léptékben elhanyagolható kenőpénzért.

    Mindeközben meg a nyíltplénumnak be van fogva a szája, hiszen az egyik fele elvan a választás örömével, a másik fele elvan a választott hatalmak szidalmazásával, a harmadik része meg x-aktákat kitalálva átveri saját magát. Jippikájié mádörfákör.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    Ha az ember, mint élőlény olyan agresszív lenne, akkor több hajléktalan lenne börtönben, mint ahányan megfagynak, illetve éhen halnak.

    Sok hajléktalan van, aki bűnöz a fagyban csak azért, hogy lecsukják, illetve menhelyre megy. Elárulom neked, hogy ha ez nem lenne igaz, akkor kábé egyetlen tél alatt megoldódna a hómlessz populáció kérdése.

    Másrészről jó lenne tisztázni: azért a hajléktalanok nem éppen a lélekben erős emberek. Elhiheted, a bűnözéshez akarat kell, és ne felejtsd el, hogy a társadalmi normák a normális emberekkel szemben kötnek, ha a nevelésed relatíve normális volt. Ha viszont átfordul a dolog elnyomó és elnyomott kategóriába (nem szimbolikus, hanem tényleges értelemben), akkor ezek a normák rohadt gyorsan bomlanak le, mert nem értelmezhetőek azon társadalmi paradigma szerint, amiben téged neveltek.

    Én is ezt mondom. Paradox módon szerintem mindenki arra vár, hogy egy nagyobb tömeg gyűljön össze. Az elsőknek sosem könnyű.

    Nem vitatom, hogy rengeteg ember van, aki a sültgalambot várva egy külső dologra épít, ami során majd egycsapásra megoldódik minden gondja, neki meg csak a győztes oldalra kell állnia, és meghallgatni a fanfárt. Egyébként ezt pl. mifelénk választásoknak hívják. Egész jó biznisz ;)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #37 üzenetére

    "Te meg valószínűleg nem tanultál történelmet. Hány olyan esetet soroljak, amikor a fel nem fegyverzett irreguláris csürhe vonult a szervezett katonaság ellen?"

    Csak azt felejted el, hogy nem a múltban élünk. Ma már olyan modern eszközök vannak amivel pillanatok alatt elsöpörnek minden ellenállást.

    "bizonyos óriáscégek nem elégszenek meg azzal, ha csak azt kapják, amit te akarsz fizetni, hanem azt is, amit eszedben sincsen, közben meg kenhető politikusok garmadája tologat aktákat némi globális léptékben elhanyagolható kenőpénzért."

    Ez a jellemzés akár a Shadowrun világáról is készülhetett volna...

    Az a baj, hogy azt hiszed, hogy ezek a vállalatok ill vezetők nem mernek átlépni egy határvonalat. Lehet hogy így van, de könnyen lehet hogy tévedsz.
    Nem én verem át magam azzal amit vizionálok hanem te, ha zsigerből elutasítod ennek a lehetséges jövőnek az eshetőségét.

    Én nyitott vagyok a dolgokra. Nem mondom, hogy biztos úgy lesz ahogy írtam, de ha csak 1% esély van rá akkor az máris túl sok.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #39 üzenetére

    Csak azt felejted el, hogy nem a múltban élünk. Ma már olyan modern eszközök vannak amivel pillanatok alatt elsöpörnek minden ellenállást.

    Milyen ellenállást? Ráddobják az atomot, vagy mi?
    Azt remélem felfogod, hogy az emberek kiirtása nem lehet cél, mert nem túl előnyös, ha porhanyósítod azokat, akiken egyébként teszem azt a termelésed múlik. Az eszközök fejlődése meg túl van értékelve: még mindig nem tudnak egy gombnyomással dezintegrálni egy távoli szobából: katonák kellenek, humánerő. Nem lehet mindent B2-esről megoldani.
    Ráadásul most úgy beszélsz, mintha nem nemzetállamokról és a fegyveres erőikről, hanem valami globális paramilitáris csoportról lenne szó, akiknek a kezében van az amerikai hadseregtől a busman dárdásig minden. Ilyen nincsen, csingiling.

    Az a baj, hogy azt hiszed, hogy ezek a vállalatok ill vezetők nem mernek átlépni egy határvonalat. Lehet hogy így van, de könnyen lehet hogy tévedsz.

    Az a baj, hogy nem tévedhetek. Hiába volt pallosjoga a földesúrnak, nem túl szexi biznisz, ha kinyírja azokat, akik neki termelnek, és akiken a vagyona és rangja áll vagy bukik. Ja igen, és a jobbágy anno nem tudott átfészbúkolni a szomszéd telekre, hogy Józsi gyertek már mert balhé van. Ld. egyiptomi banzáj. A technikai fejlődés kétirányú ám.

    zsigerből elutasítod ennek a lehetséges jövőnek az eshetőségét.

    Zsigerből elutasítom egy olyan jövő lehetőségét, ahol egy maréknyi ember nem szimbolikus, hanem gyakorlati értelemben rabszolgaságban tart, és a bőröm alá ültetett csipek segítségével gombnyomásra bont atomjaimra. Ezek sci-fi fantazmagóriák, amik túlzásokat és továbbképzeléseket használnak arra, hogy jelenkori társadalmi problémákat szimbolizáljanak, illetve rendkívül bonyolult és szövevényes gazdasági, szociális vagy politikai folyamatokat közérthető, egyszerű olvasmánnyá redukáljanak.

    Én nyitott vagyok a dolgokra. Nem mondom, hogy biztos úgy lesz ahogy írtam, de ha csak 1% esély van rá akkor az máris túl sok.

    Ha kimegyek az utcára, elüthet az autó. Mégsem kongatom a vészharangot és hiszem azt, hogy a jövőben a Carmageddon lesz a nemzeti sport.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Morden24 #40 üzenetére

    Kieg. ehhez: Az a baj, hogy azt hiszed, hogy ezek a vállalatok ill vezetők nem mernek átlépni egy határvonalat. Lehet hogy így van, de könnyen lehet hogy tévedsz.

    Már megint nem ártana látni, hogy egy vállalat az nem olyan, mint a Captain Planet-ben, hogy van egy gonosz bácsi, meg a gyára, ami egy kar meghúzása után gonoszságot termel. Na meg nem is Shadowrun, ahol valami nagy sárkány mentális operációkkal megoldja a meggyőzés egyébként eléggé szignifikáns problémáját.

    Szóval hiába vagyok én a Szörny Rt. korlátlan és teljhatalmú ura, nem ártana, ha valaki a parancsaimat teljesítené. És ameddig erre nem fejlesztek ki egy szép nagy klónhadsereget fehér rohamosztagos páncéllal, és rohanom le a világot (muhahahahha), addig az általad lehetségesnek tartott disztópia nem tud megvalósulni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #40 üzenetére

    "Milyen ellenállást? Ráddobják az atomot, vagy mi?"

    Gondolom azért pl a helikopterről még te is hallottál. Mit tudsz tenni ellene? Megdobálod kövekkel? Megsúgom, hogy nem túl hatásos.
    Mikrohullámú fegyverről is hallottál már gondolom.

    "Hiába volt pallosjoga a földesúrnak, nem túl szexi biznisz, ha kinyírja azokat, akik neki termelnek, és akiken a vagyona és rangja áll vagy bukik."

    Nem volt szó kinyírásról. A lázadókat elkapják, példát statuálnak velük. Bőven elég ha lobotómiát végeznek rajtuk, nem is kell kivégezni őket.

    "Az a baj, hogy nem tévedhetek."

    Hogy szép magyar kifejezéssel éljek, LOL! :Y
    Az ilyenekből szoktak lenni a hatalmas pofára esések.

    "Ha kimegyek az utcára, elüthet az autó. Mégsem kongatom a vészharangot és hiszem azt, hogy a jövőben a Carmageddon lesz a nemzeti sport."

    Kevered a szezont a fazonnal. Autóra szükség van, rabszolgaságra nincs.

    "Ezek sci-fi fantazmagóriák, amik túlzásokat és továbbképzeléseket használnak arra, hogy"...

    Szerinted a történelem folyamán hányszor hangzottak el ezek a szavak olyan dolgok esetében amit akkor lehetetlennek vélt valaki?
    Pl sosem fogunk repülni. Sosem lépjük át a 100km/h-t.

    És még egyszer:
    "Hiába volt pallosjoga a földesúrnak, nem túl szexi biznisz, ha kinyírja azokat, akik neki termelnek, és akiken a vagyona és rangja áll vagy bukik."

    Szóval szerinted egy diktatúrában nincs dolgozó ember mert mindenkit kivégeznek? Elárulom, hogy ez nem így működik. A diktatúra egyik alapja a megfélemlítés. Nem sok ember fog nyíltan lázongani ha azt látja, hogy a szomszéd Józsit (aki tegnap tett egy rendszerellenes megjegyzést) a munkahelyéről rángatja el pár egyenruhás alak.

    Persze élhetsz a szép kis álomvilágodban csak nehogy akkor ébredj föl belőle mikor már késő.

    szerk:
    "Szóval hiába vagyok én a Szörny Rt. korlátlan és teljhatalmú ura, nem ártana, ha valaki a parancsaimat teljesítené."

    Gondolom a pénzről és a hatalomról is hallottál már. Az emberek nagyrésze szinte bármit megtenne értük. Nem kell ide semmilyen klónhadsereg.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Huma #42 üzenetére

    Gondolom azért pl a helikopterről még te is hallottál. Mit tudsz tenni ellene?

    Bemegyek egy épületbe.

    A lázadókat elkapják, példát statuálnak velük. Bőven elég ha lobotómiát végeznek rajtuk, nem is kell kivégezni őket.

    Még mindig nem érted. Ha mindenkit olyan szinten sanyargatnak, ahogyan te mondod, akkor nincsenek Luke Skywalkerek, akiket ki kell végezni. Akkor megy az egész rabszolga banda lázadni. Aztán max. halomra lövik őket. ILYEN is volt már.
    Lobotómia baszki... milyen szemetet nézel meg olvasol kikapcsolódásként? :D

    Szóval szerinted egy diktatúrában nincs dolgozó ember mert mindenkit kivégeznek?

    Megint elugatom: természetesen nem egyik napról a másikra, mint ahogyan az sem egyik napról a másikra esik le, hogy hoppá, diktatúra van. Ráadásul azt tisztázzuk: egy diktatúrával éppenséggel elég sokan egyet is érthetnek. Lehet olyan vezető lesz, akinek Te is kint fogsz tapsolni a beszédein.
    De FOGD MÁR FEL, hogy ha az embereket kihúzzák a mostani világukból, és bőralámikrocsipes rabszolgaságot csinálnak, akkor nem lesznek kollaboránsok, mert a modern nyugati emberrel ezt már NEM TUDOD MEGCSINÁLNI.

    Ha meg még mindig átvitt értelemben beszélünk a rabszolgaságtól, akkor meg inkább válts állást :D

    Gondolom a pénzről és a hatalomról is hallottál már. Az emberek nagyrésze szinte bármit megtenne értük. Nem kell ide semmilyen klónhadsereg.

    ugye azt megérted, hogy a pénzzel és hatalommal, meg hasonló ilyen fogamakkal addig mész valamire, ameddig a jelen társadalmi normák vannak, a jelen gazdasági felépítés van, és a jelenlegi szociális "kasztok" vannak. Fel kéne fogni, hogy például egy multicéget nem lehet feudális jogviszonyok közepette üzemeltetni. Ezek a fogalmak azért léteznek (és a vágy is), mert a jelenkori társadalmi állapotba építed bele.

    Na mindegy, asszem ennyi bőven elég lesz, innentől úgyis csak az önismétlés fog következni. Mindenkinek joga van az eltérő véleményhez, csak szerintem nem ártana, ha attól még, hogy lobotomizált lázadókról meg egyebekről alkottál egy klassz kis disztópiát még nem neveznéd birkának a többi embert, de persze lelked rajta ;)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Huma

    addikt

    válasz Morden24 #43 üzenetére

    Már én sem tudok mit írni erre. Talán csak annyit, hogy naiv vagy.
    Persze lelked rajta, szükség van az ilyen emberekre is csak ne legyen túl sok belőlük mert akkor borítékolható az általam vázolt lehetséges jövő.

    Én droidot írtam amúgy nem birkát. Kicsit mást jelent.

    Mindenesetre azt látom, hogy a félreértelmezés eléggé jól megy neked.
    Azért ne csodálkozz, hogy ha minden terroristaellenes törvénybe és egyéb magánszférát sértő dologba beleegyezve egyszer csak azon kapod magad, hogy rab vagy a saját házadban.

    Te lehet hogy tapsikolva és örömódákat zengve hajtod fejed az igába, de ne várd el, hogy más is azt tegye.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #38 üzenetére

    "Egyébként ezt pl. mifelénk választásoknak hívják. Egész jó biznisz"

    Azért ezt ugye te sem gondolod komolyan. Külföldön még talán másabb, de itt 20 éve nem volt a politikának köszönhető változás.

    "nem túl előnyös, ha porhanyósítod azokat, akiken egyébként teszem azt a termelésed múlik."

    Éppen ezért aggasztó a helyzet, mivel szemmel látható, hogy egyre kisebb szükség van az emberekre. Legalábbis ennyire. Nem véletlenül kezdtek el futótűzként terjedni az ehhez hasonló elméletek is.

    Bizonyíték nincs rá, de sokan látják az összefüggést, ugyanis vannak más egyéb dolgokra bizonyítékok, amikből össze lehet rakni a kirakóst.

    - Sok cégvezetőt egyáltalán nem érdekli, hogy mennyire szennyezi a környezetet és ezáltal hány embertársának okozza a közvetett vagy közvetlen halálát, őt a profit érdekli és maximum a törvények. Többnyire utóbbi is csak akkor, ha a bünetés összege nagyobb, mint a törvényszegés által keletkező profit.

    - Bizonyítékok vannak rá, hogy ez már többször megtörtént, lásd DuPont, vagy Contergan-botrány.

    - Voltak már elmebeteg vezetők a történelem során, akik eddig mind elbuktak, de ez még nem jelenti azt, hogy erre mindig 100%-os esély lenne.

    Ezek tükrében van aki esélyesnek tartja, hogy a megfelelő szituációban akár az egy kontinens elsüllyesztésétől sem riadnak vissza (már ha megvan hozzá a szükséges technológia), vagy biológiai fegyverek bevetésétől.

    Ez nem jelenti azt, hogy az egész életünket rettegés töltené ki, vagy alufólia sisakban rohangálnánk, egyszerűen csak nem zárjuk ki a lehetőségét.

    "egy maréknyi ember nem szimbolikus, hanem gyakorlati értelemben rabszolgaságban tart, és a bőröm alá ültetett csipek segítségével gombnyomásra bont atomjaimra."

    - Nem maréknyi, hanem cégek, közös érdekkel. Harcolnak érted, mint a piaci részesedésért, mert nem vagy számukra több.
    - RFID chip létező találmány. Igaz, energia híján nem igazán nagy a hatótávolsága, de ott van például a GPS is, amivel még a pontos helyzeted is meg lesz határozva.
    - Nem bont atomjaidra, ez szintén csak egy feltevés, elvégre ott van például a VeriChip, amit öregeknek és betegeknek reklámoznak ezerrel, hogy milyen királyság, hogy csipog és ájulás, magatehetetlenség esetén értesíti az orvost. Ebből indult ki az egész.

    De ez utóbbi elég abszurd feltételezés, elvégre szükség se nagyon van rá (annak ellenére, hogy tény: a nyugdíjrendszert fel akarják számolni, mert veszteséges).

    "És ameddig erre nem fejlesztek ki egy szép nagy klónhadsereget fehér rohamosztagos páncéllal, és rohanom le a világot (muhahahahha), addig az általad lehetségesnek tartott disztópia nem tud megvalósulni."

    1. Mennyi emberéletbe került, míg például Ceaușescunak megtagadták a parancsait, hogy meg lehessen lincselni?
    2. Hitlernek (tömegesen) nem tagadták meg a parancsait, ezért kellett külsőleg közbelépni.
    3. Rákosinak se tagadták meg a parancsait tömegesen.

    A kulcs a manipuláció és a kényszer (a megélhetéshez). Nem szentimentális emberekből fognak magánhadsereget felállítani, hanem olyanokból, akik legutóbb valamelyik dokumentumfilmben megszólaltak, mint iraki katonák, hogy
    - Milyen királyság bemenni egy szobába és lőni az embereket, mint tették azt COD2-ben. Csak az életben ez sokkal élethűbb.
    Riporter: Ez megrémiszt?
    - Nem, sokkal királyabb. Növeli az adrenalinomat, mert itt én is megsérülhetek.

    Szerinted ilyen típusú embereknek mennyi esély van rá, hogy lázadjanak, ha számukra és családjuk számára biztosítva van a megélhetés, ráadásul sokkal jobban támaszkodnak a technológiára (gondolok itt az ipari lézerrel rácsozott szobákra, kamerákra és hasonlókra), mint régebben.

    A KGB mennyi besúgót kapott el? És mennyivel elavultabb technológiája volt, mint amit most egy átlagember képes megvenni egy híradástechnikai boltban?

    "mert a modern nyugati emberrel ezt már NEM TUDOD MEGCSINÁLNI."

    Ellenpélda:

    Facebook, GPS és Google termékek napi szintű vidám használata.

    Csak a marketing a lényeg, hogy hogy adod be.

    Egyik diktátor sem úgy ment oda a néphez, hogy "Sziasztok, diktatúrát építek, ki akar támogatni? Majd tapsolni is kell, ha meglátjátok a fényképemet."

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    Azért ezt ugye te sem gondolod komolyan. Külföldön még talán másabb, de itt 20 éve nem volt a politikának köszönhető változás.

    Nem mondtam, hogy változást hoz. Azt mondtam, hogy jó biznisz a résztvevőknek.

    Bizonyíték nincs rá, de sokan látják az összefüggést, ugyanis vannak más egyéb dolgokra bizonyítékok, amikből össze lehet rakni a kirakóst.

    [Citation needed] :)

    Ez nem jelenti azt, hogy az egész életünket rettegés töltené ki, vagy alufólia sisakban rohangálnánk, egyszerűen csak nem zárjuk ki a lehetőségét.

    Ezzel csak az a bajom, hogy ha nem hord valaki alufólia sisakot, akkor minek advokál róla, hogy kell?

    Ebből indult ki az egész.

    Te figyi, és neked mi a valószínűbb? Az, hogy azért raknak majd egyszer államilag minden kisiskolás iskolamellényébe csipet, mert érdekli valami árnyékkormányt, hogy Józsika merre van, vagy azért, mert a gyártó gennyesre keresi magát az állami megrendelésen, a képviselőfánk-zabáló meg aláírja az egészet, mert kap egy borítékot? A gyereket meg továbbra is leszarja mindenki, max. a szülő jobban tudja sokkolni szegényt.

    A felidézett diktátorokra: melyik nem bukott meg? És melyiket nem az emberek buktatták meg? Külső beavatkozás... most nem nemzetállami szintről, hanem globálisan az emberiségről volt szó, akkor meg nincsen külső beavatkozás :)

    Ellenpélda:

    Facebook, GPS és Google termékek napi szintű vidám használata

    Azért, mert nincsen látható következménye, max. néhány spam a magad és kontaktjaid postaládájában. Erre csak a mi fajtánk-féle techgeek nem szarik magas ívben, az emberek nagyrésze nem kezeli emberi lényként az online identitását, neki a netes kommunikáció ugyanúgy csak egy telefonvonal, és azt sem kötteti ki csak azért, mert kapott rá néhány telesales hívást.
    Ha emiatt kijön a Google, és azt mondja, hogy visszamenőleg kér 10.000 dollárt a Translate használatáért, akkor majd nem lesz olyan őszinte a sok ember mosolya. Ha meg rabszolgákká teszik őket, akkor pláne nem.

    Egyik diktátor sem úgy ment oda a néphez, hogy "Sziasztok, diktatúrát építek, ki akar támogatni? Majd tapsolni is kell, ha meglátjátok a fényképemet."

    Egyébként eddig nem diktatúráról volt szó, én ezért nem értem most a fogalomcserét. Eddig valamiféle oligarchikus, plutokratikus vagy tulajdon-alapú kormányzásról ment a habaty, ahol a népesség áll az elitből, az elitet kiszolgáló vállalati és katonai személyekből, meg a nagy tömegű sleppből. Ez olyan Shadowrunos-Robotzsarus dolog.
    A diktatúra tök más szerintem. Állatira könnyen előfordulhat, hogy egy diktátorral és egy jól kiépített eszmerendszerrel igen sokan és akár jogosan egyetértenek, tökmindegy, hogy mit bizonyít be róla 50 évvel később a történelem. Ilyen alapon meg csak győztesek és vesztesek vannak.

    És nem csak háborúban buknak ám meg kormányok és rendszerek, szóval szerintem kicsit kevés az emberiségbe vetett hitetek. Ami persze egy nézőpont, de én ettől még nem tartok mindenkit teljesen hülyének magam körül ;)

    - Sok cégvezetőt egyáltalán nem érdekli, hogy mennyire szennyezi a környezetet és ezáltal hány embertársának okozza a közvetett vagy közvetlen halálát, őt a profit érdekli és maximum a törvények.

    Na, itt egy jó dolog. Talán azt is észre kell venni, hogy senkit nem érdekelnek a hangzatos sallangok meg a "don't be evil" tagline-ok. Törvényeket kell hozni és be kell tartatni őket. Egyébként ez is egy visszatetsző dolog, mert amikor egy halom állam kvázi-leplezetlenül úgy próbál becsalni magához cégeket, hogy adókedvezmény, ingyen telek és hidd el, még a szabályozásra is szarunk, akkor nem kell meglepődni, ha hirtelen pár ezer ember lenyel némi metil-izocianátot. Ezért a népnek úgy kéne szétrúgnia az aktuális kormány valagát, hogy ihaj, de ilyenkor jön be az egész ferdített nézőpont, és mindenki a "közvetett" felelősökre mutogat, mert ugye azokat akár perelni is lehet, meg pénzt kiszedni belőlük.
    Szóval én azért úgy látom, hogy az alusapka-viselés nagyon klassz dolog, de pont, hogy eltereli a valós dolgokról, a valós felelősökről a problémát.

    De persze fent már megkaptam, hogy naiv vagyok, mert én igazolható gazdasági "összeesküvést" látok ott, ahol láthatnék ufókat meg paramilitáris szervezeteket is. Jó hát na, szegényes a fantáziám :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • pschio

    őstag

    nem tudtam megállni, hogy ne szúrjam be. bocsi. :B

    [ Szerkesztve ]

    ''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #46 üzenetére

    "Ezzel csak az a bajom, hogy ha nem hord valaki alufólia sisakot, akkor minek advokál róla, hogy kell?"

    Mert belátták, hogy mekkora biznisz is ez, ugyanis sokan egyfajta vallásként hisznek az összeesküvés-elméletekben.

    Így eladhatnak például mindenféle szemetet, ami megvéd a mikró, a WiFi és a mobiltelefon káros hullámaitól például (ha már az alufólia került szóba).

    "Te figyi, és neked mi a valószínűbb?"

    A második, mivel jelenleg még nincs semmilyen árnyékkormány.
    De én egyszerűen csak a lehetséges jövőről filozofálok.

    És ha egyszer valaki ismét úgy dönt, hogy világuralomra akar törni, akkor melyik kutyát könnyebb elkapni? Amelyiken nincs semmi, vagy amelyiknek a nyakában lóg egy póráz, aminek nincs a végén gazda?

    "Külső beavatkozás... most nem nemzetállami szintről, hanem globálisan az emberiségről volt szó, akkor meg nincsen külső beavatkozás"

    Hitlert például nem az emberek buktatták meg, hanem az oroszok és az USA (aratta le a babérokat, de ez most lényegtelen a téma szempontjából). És feltehetőleg nem humanitárius okok játszottak közre, hanem saját érdek, avagy "Nehogymár' ő uralja a világot, vazze!"

    "Eddig valamiféle oligarchikus, plutokratikus vagy tulajdon-alapú kormányzásról ment a habaty, ahol a népesség áll az elitből, az elitet kiszolgáló vállalati és katonai személyekből, meg a nagy tömegű sleppből."

    Mivel a kettő hasonlít és utóbbira nem volt példa még a történelem során. Hozzáteszem, utóbbi már csak azért is esélyesebb arra, hogy tartós uralmat kiépítsen, amiért az ENSZ-ben, G20-ban és G8-ban sem kevernek egymás vizébe hashajtót: Mindenkinek megvan a maga területe és az osztozkodás is jobb a semmitől.

    Pénze van, hatalma van és ha nem sanyargatja nagyon a népet, vagy csak szépen-lassan-fokozatosan teszi (pl. a rendszerváltás után még a 20Ft-os benzinért is sztrájkoltak), akkor meg is marad mindkettő.

    "úgy próbál becsalni magához cégeket, hogy adókedvezmény, ingyen telek és hidd el, még a szabályozásra is szarunk, akkor nem kell meglepődni, ha hirtelen pár ezer ember lenyel némi metil-izocianátot."

    Azért itt van annyi kontraszt, hogy a cég is többnyire szívesebben helyezi telephelyét olyan országokba, ahol a felajánlott kenőpénz az adott ország éves GDP-jének duplája.

    Mindenki hajlamos a korrupcióra, csak meg kell találni az megfelelő körülményeket és az árat.

    Azt meg ugyanúgy nem várhatod el egy szegény országtól, hogy visszautasítson egy ekkora összegű támogatást, ahogy a cégtől sem, hogy a liberális törvényeknek eleget tegyen pusztán lelkiismereti okokból.

    Ha a profitmaximalizációhoz vezető út a szűk keresztmetszet/leggyengébb láncszem megtalálásán keresztül vezet, akkor miért csodálkoznak páran, hogy megtalálják?

    Hol van nagyobb esély rá, hogy lebontják az emberek a kerítést?
    Ahol a két pont közötti egyenest kerítik el, hogy 3x akkora utat kelljen megtenniük céljuk eléréséhez, vagy ahol A-ból B pontba egyenes úton jutnak el és mellette van egy körbekerített terület? (képletesen értem)

    "Ezért a népnek úgy kéne szétrúgnia az aktuális kormány valagát, hogy ihaj, de ilyenkor jön be az egész ferdített nézőpont, és mindenki a "közvetett" felelősökre mutogat, mert ugye azokat akár perelni is lehet, meg pénzt kiszedni belőlük."

    És például Japánban kit kell seggbe rúgni, aki az óceán partján lévő atomerőmű hűtőberendezését nem vízálló dízelmotorral tervezte meg? :U

    Azért hozom Japánt, mert az az ország közismert a csúcstechnológiájáról, ellentétben például kishazánkban már hagyománya van a biztonsági előírások be nem tartásának (lásd: vörösiszap).

    És elérkeztünk oda, ahol rájön minden állam, mennyire visszaüt a szabad piac. Ma már az cégeken keresztül történik minden.

    Ma már cégek nélkül nem kapsz még áramot és vizet sem sok helyen, nem beszélve az összes többiről.

    Ma már cégek támogatják még a feltörekvő politikusok kampányait is, mert saját zsebből maximum egy unatkozó milliomos tudná finanszírozni, aki miért akarna politikus lenni.

    Ezt hívják patthelyzetnek. Ha megnézed, hogy ma már azok a TV csatornák, újságok, amik képesek nagyobb tömegeket befolyásolni is magánkézben vannak, akkor rájössz: A feltételek már jó ideje adottak egy világuralom kiépítéséhez.

    Az egyetlen, ami gátolja épp az, ami felett az összeesküvés-elmélet hívők elsiklanak: Az egyéni érdek, a kudarctól való félelem és a bizalmatlanság.

    Senki nem fog elmenni a konkurenciához, hogy "Szia, mit szólnál, ha te, én, ő, meg ő meg ő térdre kényszerítenénk zsarolással xy államok kormányait?"

    Ellenben már megfigyelhető, hogy ironikus módon pont azok az országok vannak sokaknak a bögyében, amik nem ártanak senkinek, nem foglalkoznak senkivel, hanem éppen ellenkezőleg: elszigetelik magukat a többiektől.

    Lásd: Észak-Korea, Kuba, Irak stb.

    A gyarmatosítást jelenleg nem a hadsereg végzi erőszakkal, hanem a cégek békével (és hátsó szándékkal).

    Ha egy politikus gyűjt adatot a választóiról az visszatetsző és mindenki köpköd.

    Ha egy cég gyűjt adatot a felhasználóiról az már nem annyira, pedig utóbbi jóval több, különböző országban élő emberről gyűjt adatokat.

    Utóbbi esetben minden topicban elhangzik a "Nekem nincs rejtegetnivalóm, mi bajom származik belőle? Maximum kapok 1-2 spamet." érvelés.

    Ilyen alapon ezt akár a politikusokra is lehetne alkalmazni, elvégre nekik is érdekük lenne ez alapján például statisztikát készíteni, hogy a választói milyen arányban mely társadalmi osztályba tartoznak.

    De a választás még mindig szigorúan névtelen, ellentétben a lájlokással. Mégsem tűnik fel sokaknak a párhuzam a kettő között.

    Erre viccesen azt lehetne mondani, hogy "Majd fel fog, ha 20 év múlva polgármesterként megzsarol az ellenzék, mert 15 évesen poénból lájloktad a kecskepornót", de a tét ennél sokkal nagyobb.

    (#47) pschio: Na igen. Ez is egy érdekes téma, hogy a médiának mekkora egyéniségformáló hatása van.

    Tudod kicsit olyan ez, mint mikor lespricceled az embereket vizipisztollyal. Kétféleképp is lehet értelmezni:

    - Mindegyiken különböző módon terülnek el a vízcseppek.
    - Mindegyik legalább 40%-ban vizes lett.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz pschio #47 üzenetére

    Konkrétan melyik cselekmény rossz ezek közül (a tv nézésen kívül)?

    ***

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #48 üzenetére

    Hitlert például nem az emberek buktatták meg, hanem az oroszok és az USA (aratta le a babérokat, de ez most lényegtelen a téma szempontjából).

    Mé', azok marslakók? Nem feltétlenül kell, hogy a "megváltás" a te utcádból, városodból, országodból érkezzen. Azért ezek a dolgok, amikről beszélünk, bőven túlmennek a lokális belügyeken.

    És feltehetőleg nem humanitárius okok játszottak közre, hanem saját érdek, avagy "Nehogymár' ő uralja a világot, vazze!"

    Na jó, de te is azért teszel, vagy nem teszel dolgokat, mert azon igyekszel, hogy neked, vagy a közösségen keresztül neked jobb legyen. Annyira én nem látok mártírokat a modern világban.
    Meg egyébként amondó vagyok, hogy rohadtul nem a szándék a fontos, hanem az eredmény. A "szándék a fontos" a tehetetlen emberek mentsvára.

    Mivel a kettő hasonlít és utóbbira nem volt példa még a történelem során.

    Hát szerintem ezek nagyon nem hasonlítanak egymásra, egy diktatúra minimum a kezdet kezdetén személyi kultuszra épít, ezt eléggé kevéssé tudod megoldani egy oligarchiában. Egyébként timokrácia asszem volt a görögöknél, plutokrácia meg talán a kereskedőállamoknál, mint Velence, de asszem a japán kereskedőházak is elég komoly hatalommal bírtak. Szóval ezek nem példa nélküli, hanem különleges esetek - viszont azt észlelni kell, hogy nagy léptékben ezek nem léteztek, csak kicsi és korlátozott területeken, ahol az adott réteg azért juthatott hatalomhoz és befolyáshoz, mert konkrétan miattuk létezett az adott állam, ha ők kiestek volna a pikszisből, akkor nyekk.
    Mondjuk esetleg el tudok képzelni egyfajta korporatokráciát, de nem a fejlett nyugat területein, illetve lakosságával.

    Azért itt van annyi kontraszt, hogy a cég is többnyire szívesebben helyezi telephelyét olyan országokba, ahol a felajánlott kenőpénz az adott ország éves GDP-jének duplája.

    Hát naná, de azt meg kell érteni, hogy nem abban kell reménykedni, hogy a világ megjavul, mindenki virágot szed és labdát tologat, mint a Macskafogó végén, hanem be kell őket keményen szabályozni. Hogy egyszerű példával éljek: te is zárod az ajtódat, nem igaz? Nem pedig bízol abban, hogy majd megérinti a Szentlélek a betörőt.

    Azt meg ugyanúgy nem várhatod el egy szegény országtól, hogy visszautasítson egy ekkora összegű támogatást, ahogy a cégtől sem, hogy a liberális törvényeknek eleget tegyen pusztán lelkiismereti okokból.

    Ez korrekt, de akkor meg el kell viselni, hogy egy bhopáli esemény simán lehet mindennapos. Ha ezt a kockázatot az állam elfogadtatja a lakosságával, akkor oké. Csak ezzel meg az a baj, hogy előjönnek a nagyobb kérdések, mint a természeti katasztrófák hosszútávú következményei, ami már nem feltétlenül egy ország belügye.

    És például Japánban kit kell seggbe rúgni, aki az óceán partján lévő atomerőmű hűtőberendezését nem vízálló dízelmotorral tervezte meg?

    Azért szerintem lehet sejteni, hogy a vis major és a gigantikus fuckup között vannak kategóriák :K

    Ezt hívják patthelyzetnek. Ha megnézed, hogy ma már azok a TV csatornák, újságok, amik képesek nagyobb tömegeket befolyásolni is magánkézben vannak, akkor rájössz: A feltételek már jó ideje adottak egy világuralom kiépítéséhez.

    Azért azt lássuk be, hogy ez a tyúk vagy tojás kérdéskör erős megerőszakolása. Nem az az oka a kereskedelmi adók sikerének, hogy azok nem államiak, hanem az, hogy azok olyan tartalmat szolgáltatnak, amit szeretnek az emberek, és anyagilag is, politikailag is képesek a megújulásra.
    Tény, hogy magánkézben vannak, de tényleg: aki azt hiszi, hogy elég egy cikk a Blikkben ahhoz, hogy az emberek hirtelen zombi-rabszolgákká változzanak és békében tűrjék, hogy kivéreztessék és lelődözzék őket, az szerintem valami borzalmasan beteg fantáziavilágot épített fel magában teljesen félreértelmezett külső információk alapján. Ezek botrányos végletek, amit intelligens és kreatív művészemberek szimbolikusan használnak fel, hogy problémákat értessenek meg, görbe tükröt tartsanak úgy, hogy a hülye is megértse, vagy csak egyszerűen szórakoztassanak.

    Mellesleg Irak szerinted mennyire akarja elszigetelni magát? Ha jól emlékszem, 2001-ben merült fel egy euró alapú olajtőzsde kiépítése...

    Ha egy cég gyűjt adatot a felhasználóiról az már nem annyira, pedig utóbbi jóval több, különböző országban élő emberről gyűjt adatokat.

    Én ilyen téren továbbra is azt a pacifista nézetet vallom, hogy bátran adjon ki adatokat bárki bárkinek opt in alapon. Ha ő a szolgáltatásokért elbarterolja ezeket az adatokat, akkor lelke rajta, mindenki megkapja, amit akar.
    Nekem az egyetlen sérelmem - de ezt szerintem tudod -, amikor engem nem kérdeznek meg, de azért máris szerepelek, csak mert az úgy van, és punktum. Ez megint egy olyan dolog, amire jogorvoslatot kell találni és hozatni, nem feltartott kézzel futkározni, hogy jájájájmindmeghalunk, vagy utópisztikus dolgokat kitalálni, hogy de majd amikor mindannyian egy csillaghajón szolgálunk spandexben, és a szar munkát robotok végzik, akkor lesz ám az arany élet.
    Sajnos a problémák legtöbbje 1. nagyon komplex, és ezért 2. szakértelmet igényel, a dilettánsok max. csacsoghatnak róla, viszont ha ezt közlöd velük, akkor 3. érdektelenné válnak a probléma iránt, mert úgy már uncsi, ha tudjuk, hogy nem értünk hozzá.

    A politikai vonatkozásra meg csak nagyon aktuálpolitikai dolgokat tudnék írni, azt meg nem szeretnék, mert elpáholnak érte, jogosan :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák