Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz #32839680 #20 üzenetére

    ryzennél állítgattam a ram-ot, teljesen lutri, épp mi tetszik neki. Pl volt olyan, hogy 1 magon gyorsabb lett, több magon cserébe belassult, vagy fordítva, attól függően, hogy mit állítottam be. Aztán volt az orosz csodatool, ami elméletileg megmonjda a tuti ram configot, de ha azt beállítottam, akkor elszállt mindig.

    Ne hasonlítsuk a core2 érát a maival, ahol az intelnek előre megvolt 5 évre a +5-10%-os "fejlesztés", aztán csak adogatták ki a semmi előrelépés procikat, mert már a legelső is ment annyival, mint a pár évvel későbbi. Most próbáld meg ezt eljátszani, amikor 200 watt körül esznek gyárilag, és lassan kenyeret lehet sütni a gépházban.
    Én a jelenlegi helyzetről beszéltem, nem a régmúltról. Az alulfeszelés meg mókás játék, főleg a GPU-nál, mert azt TESZTELNI utána elég hiányosan lehet, hogy tudd, az összes modul biztos, hogy jól fog működni, és nem a kedvenc játékod végső csatájában dobja majd el a hátast egy új shader megjelenésekor. Az aláfeszelős teljesítménycsökkentés értelmezhetetlen.. mi a fenének vennél 3090-et, ha utána visszabutítod 3080-ra, és elmondod, hogy de jó, kevesebbet eszik.

    A hobbi az teljesen érthető, a támogatás szintén, de itt nem erről volt szó.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák