Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz dabadab #14 üzenetére

    "ők alapvetően a szexet is ellenzik"
    Te írtad. Én annyit írtam, hogy nem ellenzik alapvetően mert engedélyezik a szexet ahányszor csak akarod az életben a pároddal. Hogy ez mennyire életrevaló viselkedés azon lehet vitatkozni, de a te állításod nem állja meg a helyét. Az egyház igenis támogatja a gyermeknemzést és a családot.

    "Nézd, ha te nem ismered a katolikus egyház vonatkozó álláspontját, akkor miért engem vonsz felelősségre?" Hidd el ismerem, de ezt úgy állítod, mintha biztosan tudnád, hogy nem ismerem. Nem értem, honnan van ennyi bátorságod.

    "Bocs, te valami eltévelyedett bárány lehetsz csak, az óvszerrel kapcsolatban az Egyház álláspontja teljesen világos, még durván AIDS-szel fertőzött afrikai országokban is tiltják a használatát."

    A személyeskedést hagyjuk! Milyen jogon hívsz Te bárkit is eltévelyedett báránynak? Ne ítélj, hogy ne ítéltess! A mondatod első felét kikérem magamnak. eletben is a Krisztusi tanitast koveto ez írtam. Mikor mondta Krisztus, hogy ne használjatok óvszert? Azért mert pár dilettáns valamikor kitalálta ezt a szabályt (amit amúgy valószínűleg módosítani is fognak, erre már utlat Ferenc Pápa is) nehogy már követni kelljen, és ha nem teszem nem hívhatom magamat kereszténynek.

    Valahol nagyon sajnállak. Rád keresve itt a fórumon a legtöbb embertársaddal lekezelő hangon beszélsz, ami másnak szent az neked semmi. Mindenhol megpróbálsz tárgyilagos lenni, de sok helyen kilóg a lóláb, és az egyház iránti, valamint a keresztény, és konzervatív értékek iránti gyűlöleted valami egészen elképesztő. Az nem baj, ha másképp gondolkodunk, csak arra figyeljünk, hogy ne sértsük egymást vérig, valamint a vallásról, egyházról, világnézetől ne tegyünk olyan megjegyzéseket, amik mások számára bántóak. Tényleg nem tudom, hogy lehet valamit ennyire gyűlölni, de bízom benne, hogy egyszer téged is megérint a hit vagy legalább tolerálni tudod majd mások vallásos, vagy világnézeti meggyőződését.

    [ Szerkesztve ]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák