Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz REDeath #9 üzenetére

    Sajnos igazat kell adnom Zotyának, mert a NOD32 megbízhatóságával én sem értek egyet. :(
    Nálam nagyon sokáig volt feltelepítve a NOD, mert a Gamestar-ból kaptam hozzá kódot, így nem került külön pénzbe a regisztrálás és frissítés.
    A progit naponta frissítettem, és a gépen SP2 volt fenn, mégis egy idő után (pedig a géppel - hangsúlyozom - nem volt semmi gond!!) a program nagyon nagymértékben kezdte terhelni a procit bizonyos weboldalak betöltésénél, e-mailek fogadásánál, szóval a következő állítást cáfolnom kell: "keresési sebességével, alacsony erőforrásigényével, valamint kitűnő proaktív védelmével is kiemelkedett a mezőnyből."
    A heurisztikus keresés a 120 GB adat esetén több mint fél napot tartott, így a "keresési sebesség" egy nagy nulla. :(
    Az "alacsony erőforrásigény" a fentebb említett probléma (proci-terhelés) miatt nem mondható igaznak.
    A "proaktív védelem" kitűnőségét pedig azért vonom kétségbe, mert mint később kiderült (más vírusirtó használata után), a gépen rengeteg vírus maradt, fertőzve az adatokat. A legszélsőségesebb eset az volt, amikor a gépre olyan kémprogram telepedett fel, ami más vírusirtókkal sem volt leirtható, így olyan biztonsági rést hagyott nyitva, amit normál esetben egy vírusirtónak nem lenne szabad (főleg, hogy az XP-t mindig frissítettem a legújabb biztonsági frissítésekkel + az SP2 is rajta volt).
    A programban való mélységes csalódottságom miatt letöröltem a NOD-ot, és az állítólag jóval kevésbé hatékony Panda Antivirust raktam fel, ami rögtön a telepítésnél talált rendszervírust, az adatbázis-frissítés után lefolytatott víruskeresés meg több mint 100 (!!) vírust talált a fájlokban. Ami elég érdekes dolog, tudván, hogy a NOD32 elvileg a "csúcstartó vírusirtó".
    Másik problémám az volt, hogy ha meg is találta a vírusokat a NOD, akkor se volt hajlandó leirtani a vírust/törölni a fájlt/átnevezni. :((( Ezt pedig ez a kép is bizonyítja: link.
    Nem hiszem, hogy a beállításaim rosszak lettek volna, mert minden létező pontját átnéztem a vírusirtónak, és minden ellenőrzési szempontot aktiváltam.
    Remélem ez más megvilágításba helyezte a vírusirtó hatékonyságát... :U

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák