Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Ilyen felkapott brandek, mint a Marvel, Star Wars vagy a Disney-hercegnők birtokában nem csoda, hogy sikerült még némi piacot szerezniük. Viszont a következő nagy bővülési boom csak akkor lesz, miután kiterjesztik a szolgáltatást több régióra, pl. Közép-Európára is.

    #3 strogov "Döntő többség a netflix-et mondaná le utoljára."
    Magánvélemény, de azzal, hogy egyre több hollywoodi stúdió vonja ki a filmjeit és sorozatait a Netflixről, mert mindenki saját platfromot épít, egyre inkább veszít a szememben a streaming úttörő szolgáltatója az értékéből. Nem csoda, ha mennyiségi saját készítésű (vagy megszerzett forgalmazású) tartalommal akarják ellensúlyozni, lásd az ez évre bejelentett több mint 70 filmet. Hosszú távon kiderül, milyen sikerrel, mert őket nem érzem annyira megkerülhetetlennek, mint a PC gamingben a Steamet.

    #13 Tigerclaw A Netflix ennek indult, de láthatóan a többiek vérszemet kaptak. A filmtörténetes résznél meg ne feledd, hogy itt a torrenttel elllentétben jogdíjak, azaz nagypénzek is mozognak a felek között.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz strogov #31 üzenetére

    Abban igazat adok, hogy a Netflix erős a saját készítésű (+ forgalmazású) sorozatok terén, és mindig van egy aktuális fáklyavivőjük: Kártyavár, Stranger Things, Vaják, A nagy pénzrablás, Vezércsel, Bridgerton család, Nyerd meg az életed. Ugyanakkor az, hogy ők majdnem mindent egyben raknak fel, az szerintem egy idő után nem lesz fenntartható, a Disney hetente teszünk fel epizódokat stratégiája kifizetődőbb hosszú távon.
    De az szintén pluszpont nekik, hogy amíg a többi nagy stúdió kvázi biztonsági játékot játszik a már bejáratott brandekkel, addig ők mernek új frenchise-okat is alkotni, esetleg kevésbé ismert irodalmi műveket és képregényeket feldolgozni. Csak sajnos ezzel párhuzamosan nem átalkodnak nyitva hagyott sorozatokat is elkaszálni, amiért sokszor félbehagyott érzése van az embernek...

    Én amúgy inkább a mozifilmek miatt tartom az előfizetést, de ha hazánkban is elindul az HBO Max, a Disney+ meg a Sky Showtime (= Paramount + Universal), akkor esélyes, hogy nem leszek állandó Netflix előfizető.

    #27 Johnny Ahogy kilua is említi, valószínűleg ez egy ingyenes account lenne, amiben a saját tartalmaikat korlátozott kínálatban lehetne ingyen nézni. Ha viszont többet akar az ember látni, illetve meg akar szabadulni a reklámoktól, akkor azért már a nem annyira vészes havidíjat kell kiperkálni.
    Szerintem is ez egy jó mód lehet a felhasználók számának a növelésére, de ha a fizetős szekcióban jelennének meg a reklámok, azzal önmagukat fojtanák meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Most kicsit megnéztem, hogy a legutóbbi negyedévben 3 helyen indították el a szolgáltatást: Dél-Korea, Tajvan és Hong-Kong. Ennek tükrében a 11 millió új előfizetés nem rossz.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák