Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    annó, kb kétmillió cikk született arról, hogy a sulinetes időkben is milyen robbanásszerűen terjedtek a linuxos gépek... hát igen, azóta is jól látszik, hogy a magyar igazi linux nemzet ;)
    (ha valakinek volt ismerőse olyan boltban, ahol sulinetes pc-ket árultak, akkor őt kérdezze a linuxos gépek sorsáról ;))

    borzasztó kíváncsi lennék, hogy a linuxxal, free dossal és egyéb ingyenes oprendszerrel árult gépek hány %-a fut mondjuk 2 hétnél tovább ezen rendszerekkel (freedos... :C ), hány százalékukra szerzik be egyéb legalás forrásból a Windowst, és mennyi az, amire csak úgy valahonnan felkerül egy XP...

    ennek ellenére a linux biztos, hogy terjed, és a netbookok megfelelő talajt is jelentenek nekik (végülis többségében az ember netbookon úgyis olyan feladatokat csinál csak, aminél végülis tök mindegy az oprendszer, netezni, szövegszerkeszteni bármin lehet, játszani meg úgysem játszik rajta senki), de a cikk ettől még hatásvadász, a sulinetes értékesítések sem jelentettek szinte semmit, jellemzően nem a sulinetes, első pc-s váltott linuxra...

    [ Szerkesztve ]

  • tcp

    tag

    válasz anulu #18 üzenetére

    nem tudom, én redhatet (és közvetlen klónkait) használtam mindig főleg szerveren azokat is, az ubuntut egyáltalán nem is ismerem, arra viszont emlékszem, hogy egy időben az ifjú desktop vitézek (akik már fél éve linuxoznak, így aztán véres szájjal winfosoznak, M$-eznek, soha mást nem használnának stb :DD ) körében a mandrake volt az ultimate windows ölő, aztán a suse, majd az uhu is futott pár kört idehaza, most van ubuntu. Ne legyen igazam, de például a mandrake elég csúnyán végezte, kitudja, hogy a következő divat hullám mit kap fel az ubuntu után, amikor a debian meg az RH még mindig állni fog ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák