Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wnix

    senior tag

    Szvsz az átállás nem arról szól, hogy melyik gyártó legyen lecserélve, hanem arról, hogy Open- vs Closed-Source. Meg arról, hogy nyitott szabvány vagy zárt (majdnem)-szabvány, amire egy rendszer felépítenek. A nyitott szabvány óriási előnye, hogy bárki felhasználhatja bármikor. Ez magával hozza azt is, hogy nyitott szabványt használó fejlesztéseknél nem kell egyettlen cégtől függővé válni, sőt ha nagyon akarom, akkor saját magam is a saját céljaimnak megfelelően fejleszthetek, sőt a fejlesztésemet terjeszthetem... pl Active Directory-t kihasználó programokat telefonra nem hiszem, hogy Microsoft nélkül tudnám fejleszteni. A "központi-menedzselhetőség" ilyen esetben vajon mennyit ér ?

    Ezt lehet akár politikai indoknak is nevezni, de akkor el lehet gondolkodni azon is, hogy pl az emberiség többsége miért részesíti előnyben a demokráciát a diktaturával szemben, hisz a diktatura bizonyára olcsóbb a demokráciánál... Mert ugye ezt is lehet Open- vagy Closed-Source értelemben nézni...

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

  • wnix

    senior tag

    válasz moonman #37 üzenetére

    Úgy érzem félreérted azt amit írtam. Az Active Directory csak egy példa volt arra, hogy a használata már alapban nem független. Fejleszthetnék pl Active Directory servert is, ami pl egy PPC-processzoron futó NetBSD rendszeren futna szolgáltatásként ? A gond abban van, hogy az Active Directory már önmagában platform függő - pl jó érv volt annakidején a Microsoft részéről, hogy az NT4.0-át sokhelyen lecseréljék -.

    OOXML esetében 2000 környékén még láttam volna esélyt arra, hogy elismert, és felhasznált szabvánnyá váljon 2008-ra, de ezzel Microsoft kicsit elkésett... Nem tudom más hogy van vele, de nekem a Linux-kernel sem tekinthető szabványnak, holott nyitott. Ez talán azért van, mert a szabványnak megfelelni csak úgy lehet, ha a szabvány előírásait egy halandó is megértheti (8-10 millió sor olvasása már nem biztos, hogy ilyen kategoria), így 6000 oldal megértése is számomra kicsit "zártnak" tűnik... Mintha azt kérném a harddisk gyártóktól, hogy egyszerre feleljenek meg az ATA,ATAPI,SCSI,SATA szabványoknak, vagy a router-gyártót, hogy a router az RFC-ket (az összeset egyszerre) maradéktalanul betartsa...

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

  • wnix

    senior tag

    válasz moonman #55 üzenetére

    Ezért vissza is tértek az alaphoz. LDAP-ot használnak - ami szintén nyitott -, amire saját szoftvereket fejlesztettek ki. Ezzel az egyszerű lépéssel megszüntettek egy függőséget.

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Új hozzászólás Aktív témák