Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    Nah, ez a gyakorlat az, ami tökéletesen lefesti, hogy miért tartom az utóbbi években egyszerűen szar helynek Magyarországot. Utáltam a szoci kormányokat, rengeteg mindent elb.sztak, de sajnos az utóbbi pár évben rá kellett jönnöm, hogy az életkörülmények, a közérzet, és úgy általában a magyar társadalom állapota ezerszer jobb volt annak idején. (És persze volt ezer másik dolog, ami meg sokkal rosszabb volt, de ebbe most ne menjünk bele.)

    Sajnos a jelenlegi magyar kormányzati felfogás pont ellentétes azzal, amilyennek egy 21. századi kormányzatnak lennie kéne. Nem az emberekért dolgoznak, nem azért, hogy ebben az országban élő nagy átlagnak jobb legyen. Nem az a csapásvonal, hogy könnyebbé, egyszerűbbé tegyék az életet. Egy szóval nem az, hogy ez az ország élhetőbb legyen, hogy jobb hely legyen. Ehelyett ömlik a populista hülyeség, amivel persze simán meg lehet nyerni a választásokat, csak éppen nem lesz tőle jobb senkinek (kivéve persze annak a párezer embernek, akik kormányközelben tevékenykednek).
    Magyarország jelenleg egy utálatos hely, mindenkit gyűlölünk, mindenkit hibáztatunk (Eu, bankok, Soros, Brüsszel, migránsok, USA, stb). Nincs bocsánat, bármit benézel, elrontasz megbüntetnek, megbírságolnak, tök mindegy igazad van-e vagy sem (pl véletlenül felhajtottam egy fizetős gyorsforgalmi útszakaszra, nem lehet utólag megvenni a matricát, megkúrnak ígyis-úgyis). És a jogorvoslatra sem nagyon van lehetőséged, max mehetsz az Európai Bírósághoz, és akkor talán 5-6 év alatt bebizonyíthatod az igazadat, ami meg abszurdum. Nem lehet népszavazást tartani, csak arról, amiről a kormány akar.
    Egy demokráciában elvileg jól elválaszthatónak kell lenni a hatalmi ágaknak és egymástól függetleneknek kell lenniük (pl a törvényhozás, közigazgatás, igazságszolgáltatás, rendfenntartás, alkotmánybíróság, média). Az igazán nagy baj, hogy jelenleg Magyarországon egy mind egy kézben van, és mégcsak esélyét sem látom, hogy ez meg tudna valahogy változni. Szomorú... Az 1998-as Orbán Viktor szembe köpné a mostanit, ha találkoznának, azért amivé vált...

    Bocsánat a kommentemért, nagyon belementem a közepébe, ha nem illik a témához, moderáljátok...
    Písz!

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák