Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarknessHope

    senior tag

    jó cikk engem is érdekelnek ezek a kütyük arról szívesen olvasnék még hogy a napeleme menyi idő alatt tölti fel az akkubankot
    ez persze egy meglehetősen hosszú teszt..

    megmondom mindenféle kötekedés nélkül vannak kisebb fenntartásaim hogy a napelemes rész mennyire számít ebben az eszközben

    konkrétan én most ott tartok napelem terén hogy 2db 2W os napelemem van kb egyenként 10*10 cm-es a hasznos felület ami egy töltésszabályzóba megy be Y kábellel tehát összeadom a teljesítményt ami ezután kijön azzal lehet már tölteni.. DE figyelni kell rá... rossz szög; félig kitakarás; túlzott felmelegedés.. tehát pl nyáron volt hogy nem töltött rendesen hiába hét ágra süt.. egyszerűen annyira meleg lesz hogy kb belső ellenállása leviszi a teljesítményt... ha szerencsés volt a helyzet töltött.. DE ismét csak DE telefont igen.. Akkubankot szinte egyáltalán nem sikerült normálisan.

    irtál a töltésjelző ledről.. nos azok nagyon gyér visszajelzést adnak.. eleve egy %-os visszajelzés is megbízhatatlan.. tehát attól hogy 2-vel több led világít még lehet hogy 10 perc és ujra elveszti azt (saját tapsztalat) de hálózatról töltve ugyanez jelenthet plusz 40 perc töltésidőt ugyanazon eszköznél.

    szóval jó dolog ez de figyelni kell rá.. én örülnék egy részletesebb tesztelésnek ahol ezeket is megosztod.. meg pl egyáltalán hány W a napelem ez kiderül?

    [ Szerkesztve ]

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz Imy #67 üzenetére

    Nos elgondolkodtam lehet nekem is tesztelnem kéne a napelemeim.. hol lehet beszerezni eszközöket a teszthez és milyen áron? megnézném az én két napeleme mit tud valójában...

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • DarknessHope

    senior tag

    nos egy biztos megpróbálok egy tesztet összedobni saját napelememmel. mert azért az működik. nem is tudom eddig miért nem csináltam :) lesz egy 4 napos világtolelzárt természetvédelmi őrszolgálatom április közepén ott pont jó lesz a konkrét teszt. :DDD

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

Új hozzászólás Aktív témák