Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz lionhearted #19 üzenetére

    Igen, mert a kp ingyen van..

    A banki befizetésnél van kezelési költség, de legalábbis amikor én még az üzletben voltam (jó 5 éve már nem) akkor alacsonyabb volt, mint egy POS tranzakció költsége. Amennyiben pedig kp.-ben is fizetsz ki, történetesen jobban jársz, ha van legalább annyi kp. forgalmad, hogy ne a bankból kelljen kivenned (amire a bank már egyszer számolt tranzakciót vagy kezelési költséget, és számol még kivételi költséget is...).

    ...nem lassít az üzletmeneten...

    Konkrétan gyorsabban szolgálsz ki kp.-ban, mint kártyával. E téren talán csak a PayPass hozzott némi változást.

    nem rabolnak ki, nem késelnek meg

    Ez a veszély a kártyáddal is fent áll, szóval ez nem a kp. egyedi problémája, hanem általános probléma...

    mivel a cégnek kötelező számlával rendelkeznie, amit néha ezzel a kpval fel is fog tölteni, arra sem számolnak fel egy fityinget sem.

    Ezt már az elsőben kitárgyaltuk, miért kellett kétszer felhozni?

    De nyugi, feletted van még pár hozzászóló, aki így gondolja, csak nekik sincs igazuk.

    Nyilván, nem foglalkoztam ezzel KKV szinten 14 évig, szóval nincs igazam. Csak mert azért.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • alfa20

    senior tag

    válasz lionhearted #19 üzenetére

    hehe gyorsaság...
    na most nem mindenki él a fővárosban, itt nálunk (Megyeszékhely!) nem messze van egy étkezde, lehet kártyával fizetni, csak éppen kb. 3 perc mire csatlakozik a banki szerverhez (és ez nem vicc!), szerinted hogy néznek az emberre mikor kártyával fizet, majdhogynem meglincselik. KP-ból meg úgy add vissza a mami, időd sincs a dobozokat lezárni, már ott is a visszajáró...
    A másik, ha felmegyek a Bakonyba vannak olyan helyek ahol egy darab térerő nincs, egyik szolgáltatónál sem, csak a vonalas telefonok működnek, de az sincs minden házba. Ezeken a részeken az okos telefon kb. asztalláb alá jó, hogy ne billegjen, a bankkártya meg max. jeget kaparni a szélvédőről télen.

    biztos jó dolog ez, de még messze vagyunk attól, hogy bárhol tudj fizetni kártyával, a mobillal meg ...

    Ausztriában pl: Hoffer-ben nem tudom használni a MasterCard-om, mert nem fogadja el, csak Mastro vagy Visa. Na bumm!, PayPasst meg nem is nagyon láttam ott (legalábbis felső Ausztiában)

    szóval nekem ez olyan mint a valós 3D, ami majd a szóba közepére vetíti a képet... egyszer majd elterjed.

    "Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

Új hozzászólás Aktív témák