Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz UnA #19 üzenetére

    Mint mondtam gyakorló könyvelő vagyok, és a digitalizáció megvalósítása csakis a drasztikus egyszerűsítésen keresztül megvalósítható, a jelenlegi adó és számviteli törvények nem teszik lehetővé hogy akár csak egy alapszintű bevallást is hozzávetőleg helyesen kitöltsön a NAV. A széthájpolt mekkora faszák vagyunk az SZJA bevallással mögött is egyszerűen az van hogy mindenki mindent lejelent kötött formában irgalmatlan munkával, a NAV meg csinál egy szum függvényt a beérkezett adatokon. Ja, így könnyű. Kb annyi munkájuk van vele mintha hoznának egy komplett autót meg hozzá 4 kereket, rádobom a kerekeket és verem a mellem hogy én csináltam az autót.

    De maradjunk egy nagyon egyszerű és életszerű példánál. A cég vesz 100db 8-as csavaranyát, lejelenti a NAV felé a vevő és az eladó is az online számlázóprogramon keresztül. De hogy te mihez használtad azt a csavaranyát azt viszont nem tudja. Mert pl lehet neked készlet amit el fogsz adni és akkor áru, lehet hogy beépíted a termékbe amit előállítasz és akkor anyag, vagy éppen az épülő gyárcsarnokodba beépíted ami beruházás és 50 év alatt évi 2%-al értékcsökkented, ergo mindnek teljesen más az adózási és elszámolási vonzata. És ezt most kavarjuk meg azzal hogy 10-50-40 arányban használod fel erre-arra.

    Szóval maradjunk annyiban hogy majd hiszem ha látom, ez egy kicsit nagyobb gurítás mint az online pénztárgép ami jóformán hardver kérdése volt, az adatok komplexitása össze sem vethető egy számviteli nyilvántartással.

    És ebben az lesz a szívás, ha még majd nekünk adnak plusz feladatokat azzal hogy "egyszerűsíteni" tudják a munkánkat. :W

    Mondjuk én konkrétan letojom, elég jól megélek másból is, ha tovább folytatódik ez a trend akkor egyszerűen hagyom az egészet a francba. El fognak oda jutni hogy senki nem fogja/akarja betartani az idiótábbnál idiótább szigorúbbnál szigorúbb szabályokat. Mondom ezt úgy hogy a nagy nemzeti közműszolgáltató sikeresen kiküldte decemberben az első féléves szemétszállításról a díjat. Én meg szarrá leszek bírságolva ha nem megy be online a számlázóból az adat ahogy a vevő kilép a boltból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák