Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamson18

    csendes tag

    válasz Zoo123 #334 üzenetére

    Sikosítást folyékonymosogatószerrel csináltuk. Munkavédelmi kesztyűt vegyél fel és hívj még egy erős havert is. Kell egy kerékszerelő szpájszer vas is. Elsőnek melegítettük hőlégfúvóval. Utána a tárcsafék legyen az asztal felől én aláraktam a lekerült tömörgumit, hogy ne nyomodjon a fék. Alulról felfelé elkezdtem kézzel ráerőszakolni majd mikor nem ment tovább kézzel akkor kell a szpájszer vassal a másik embernek aláfeszíteni és tovább nyomni kézzel közben tartani a másik felénél is, hogy ne ugordjon le. Mi közben többször arra jutottunk hogy ezt nem lehet felrakni. 😃 de, fel lehet. Mikor felpattant a gumi még nem lesz a helyén fel kell ugrasztani a recés részét a felni belsőperemére. Na itt megint elment egy félóra, mire rájöttünk arra hogy a lyukakba beleraktunk két csavarhúzót és azzal feszítettük felfelé majd a szpájszerral befeszítettük a helyére egy helyen utánna már csak végig kell nyomkodni a szpájszerral picit és a helyére kerül. Szóval hajrá. Egyébként ez sincs olyan mint a gyári tömlős, de jobb mint a sima tömör szerintem.

  • Zoo123

    senior tag

    válasz Zoo123 #334 üzenetére

    Na haverral felraktuk ezt a lyukacsos tömörgumit a hátsó felnire.
    Megszenvedtünk vele de egy kis melegítés (forróvízbe áztatás), egy kis folyékony szappan, 2 db rohadterős csavarhúzó és rengeteg ku..anyázás árán felraktuk.

    Az első 7 km tapasztalata az hogy:
    -A kerék átmérője szemmel láthatóan kisebb mint a ballonos guminak.
    -A hatótáv érezhetően csökkent,
    -Lomhább lett a járgány
    -a vezetési "komfort" mint olyan megszűnt létezni: a legkisebb úthibán is elharapod a nyelved, mintha felnin gurulnál. Ha áthajtok egy 20 forintoson megmondom hogy fej volt-e vagy írás, és ez sajnos nem vicc! :(((

    -Nézzük a pozitív oldalát: soha többé nem áll meg a roller defekt miatt...az akkumulátor forrasztás fog széttörni! ;]

    Hétvégén még gurulgatok vele pár kilométert, de az eddigi tapasztalatok szerint ez ge..ku...kemény, megy vissza a ballonos gumi belső nélkülire átalakítva, amint kapok egy másik külsőt mert az előző szálszakadt lett és borzasztóan üt.

    Útóirat:
    Sajnos 2 db-ot rendeltem ebből a szarból, nem kell valakinek a másik amit még nem használtam fel?

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Új hozzászólás Aktív témák