Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #399 üzenetére

    Ennyi.
    Meg azok a kérdések, amikre a válasz a Google első találata. Illetve amikor mondod a usernek, hogy a "mit vegyen" kérdésre, kérdezze meg itt a PH-n. De ő nem akarja, nem meri.
    Miért, engem miért mersz megkérdezni, hogy milyen telefont vegyél? :D

    @Karak_22 : Mesélej az egyes Wödör verziók inkompatibilitásairól? :D
    Illetve ami cég docban küld dokumentumokat...
    Mindent csak PDF, az mindenhol ugyanúgy néz ki.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #400 üzenetére

    "Azért jó példa, mert nem Windows, mégis könnyen váltanak a kettő között (még 8-ra is), könnyen használható, bolondbiztos, van mögötte támogatás, plusz egy rakás alkalmazás van rá, amik közül nem egy profi munkára való. Linuxra is van, de alig."

    Nem windows, de azért váltanak rá könnyen, mert csak kattintgatni kell, nem kell érteni hozzá. Motorról is könnyű biciklire váltani.. Viszont az exe ott sem fog csak úgy alapból elindulni ,)
    De már inkább használnék windowst, mint OSX-et.

    "Hát általánosban mi hardvereket tanultunk, minimális szövegszerkesztéssel (Word, Wordpad), netezéssel és HTML alapokkal."
    Középsuliban meg ugyanez, és az ECDL-lel sem mész sokra. Legalábbis nálam tettek rá magasról hogy van-e vagy nincs, de nem is láttam még nagyon követelménynek semmilyen álláshirdetésnél.

    "A Microsoft meg éves licencekre adja kedvezményesen az Office-t, amit a tanárok és a diákok ingyen meg is kapnak. Persze drágább az ingyenesnél, ez tény."

    A diáknak nem, de az adózóknak igen. Az adózók meg (többek között) a diákok szülei.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #403 üzenetére

    Pontosan azért jó. Mert ugye a bonyolultabb nem mindig jobb. Milliók igényeit elégítik ki ezek a rendszerek, ezért mondtam, hogy ezen kell elgondolkozni. Nem a hatalmas tömeget kell átállítani hozzánk, hanem nekünk kell alkalmazkodni a tömeghez. A disztrók felett nem áll egy Steve Jobs, hogy eladja azt, ami eddig nem kellett.
    Az ECDL tényleg nem ér sokat, de azért mutatja, hogy az illetőnek van valamilyen fogalma a dolgokról, még ha csak egy Word-ről is van szó. Van olyan hely, ahol számít.

    hcl: Nyugodtan mesélj :D Mit lehet tenni, talán ha elküldik a .doc szöveget, akkor visszaküldesz egy képet a középső ujjadról, meg melléírod, hogy "legközelebb pédéefbe"? Sajnos ez van.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #58000384 #404 üzenetére

    "Pontosan azért jó. Mert ugye a bonyolultabb nem mindig jobb."

    Pontosan azért nem jó. Mert még korlátozottabb mint a windows, és még kevesebb alkalmazás is van rá. Persze erre is van photoshop meg barátai, de ez nem mindennapi igény.

    Amúgy annyi könnyítés van benne, hogy megveszed a hardverrel együtt a szoftvert, és nem kell vele foglalkozni. De persze aki többszázezres gépen akar frászbukozni, az meg is érdemli.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Apollyon #405 üzenetére

    Te anno az ipad-et is elkaszaltad mert tul egyszeru volt, nem?:)

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • Syl

    nagyúr

    válasz Döglött Róka #406 üzenetére

    Az iPad-et anno a Microsoft fanboyok húzták le, mert "nincs rajta USB-port" :U

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #405 üzenetére

    ""Pontosan azért jó. Mert ugye a bonyolultabb nem mindig jobb.""
    Nem mintha a windózok nem lennének néhol szénné bonyolítva. Charms bar, és az onnan elérhető beállítások?
    Ráadásul csomó olyan dolog is van azon, ami valójában csak felület. Nem figyeli, hogy pl. a Bluetooth megy-e, csak átkapcsolod, hogy ki-be, aztán ha amúgy működik a BT driver akkor lesz Bluetooth - a Control Panelen meg mutatja, hogy nem is működik, stb.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #386 üzenetére

    Látom folytatódik a komédia, már Windows után az Office is terítéken van... :DDD

    Itt az a helyzet, hogy hiába jössz a "pénzbe kerül, másik ingyenes" klisékkel, sok évek év alatt felépült, ha úgy tetszik egy függőségi, ráépülési kapcsolat, amit csak úgy nem rendezel át, mert megborul az egész. Nem kell ezt ragozni, MS anno lépett, élt a lehetőséggel, a többi meg nem....előbbi ezért tart ott, ahol, a másik nem ott, ahol szeretne. Ennyi. Ráadásul, mint mondtam, oktatási intézmények biztosítják helyben a szoftverek használatát, illetve sok helyen otthonra is elérhetővé teszik. Pl. MSO, és még mielőtt jönne a közpénzes klisé, nem, nem abból megy, hanem egy általános ingyenes felajánlás formájában. ;) És nem a diákok szülei fizetik, nagy tévedés, jó napot... :U
    "Csak azért a tudásért, amit ott ezekből megszereznek, még nem fognak állást kapni. Az fix, hogy pl. makrókat nem fognak tanulni, illetve ha LO-n oktatnák ezeket, akkor semmiben nem szenvedne hiányt ahhoz képest, mintha MSO-n tanulná ugyanazt." - Khm...pl. itthoni önéletrajzok talán 80-90 %-ában milyen két betű szokott lenni az Office előtt?? Netalán iskola +ba, FSH alapítvány, vagy a TDF fogja fizetni az MSO tanfolyamot a diáknak, ha mégis elvárják az ismeretét? Gondolom nem....
    No meg hiába ingyenesek az alternatív megoldások, meg is látszik, hogy x év alatt más előnnyel, plusz szolgáltatással nem tudták kínálni a termékeiket és amint egy MSO ingyen elérhető oktatási célra, máris adott, melyiket választják inkább.

    (#390) hcl: ja, jön az újabb általános maszlag, hogy Word és Excel helyett tanítsanak szövegszerkesztést és táblázatkezelést, Windows helyett operációs rendszert. Csak ott a bibi, hogy nincs általános program erre, hanem egy adott szoftverhez, platformhoz fog úgyis kötődni. De igen, tudjuk, csak a Writer & Calc, illetve Linux felel meg ezen követelményeknek, azért ennyire elterjedt és használják, tanítják azt mindenhol... :R
    Az példa meg, hogy a kedves munkatárs XP után egy W7 elé leül és ek van veszve, hát az durva....elhiszem, hogy akad ilyen, de akkor egy másik platform rendszere elő ültetik, akkor mi lesz, elpárolog, megszűnik létezni fizikális valójában? :D

    (#394) azopi74: +1 ezt olvastam már több topikban, hogy szeretik elsütni egyesek. Én használok, adott helytől környezettől függően MSO 2007/ 2010 és 2013-as verziókat is. Némi eltérés az újak menürendszerében itt-ott akad, de hogy akkora problémát jelentene, azt nem mondanám, mikor a használati elv uaz. Ha leülök egy LO elé, a régi fajta menü, másfajta elnevezések kapcsán inkább mondanám ezt, ha vmki előbbi termékhez van szokva. Ugyanúgy a most készülő Office 2016 se mondható, hogy akkor eltérés lenne, főleg egy 2013-as verzióhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Apollyon #405 üzenetére

    De ez megint ilyen Linuxos-Androidos érvelés. Miből gondolod, hogy az átlagembert pont az érdekli, hogy lecserélheti-e a felületet, vagy telepakolhatja-e ezzel meg azzal, meg hogy rakhat a tálca/sáv helyére dokkot? Ez nem érv ellenük, illetve csak a megfelelő helyeken.
    A Photoshop és barátai pont eleget számítanak sok embernél, ennyivel is jobb a helyzet, mint Linuxon.

    Az utóbbi időben több laptop/tablet vásárlásában segítettem, azokon volt 8.1, semmivel sem kellett foglalkozni a beüzemelés után. Nem kell ehhez többszázezres gép.

    hcl: Charms bar az csak a 8-ban van, a 10-ből ki is szedték, de amúgy tableten baromi kényelmes volt. BT-hez meg utoljára XP-n kellett nekem driver, azóta szépen kezelik a Windowsok, ha kikapcsolom, akkor az ki is van kapcsolva. Olyannal még nem találkoztam, mint amit írtál. Ettől még lehet.

    King Unique: +1, Magyar MSO 2013-ról angol 2016-ra váltva sem volt semmi gondom a dolgokkal, minden ugyanúgy van.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #409 üzenetére

    Se az oktatást, se az MSO-t nem én hoztam fel ;)

    Akárhogy csavarod, meg kiforgatod, sokkal több pénzbe kerül az iskoláknak M$ termékeken taníttatni generációkon keresztül, mint a teljesen ingyenes megoldásokon.
    Régen nem volt ingyenes megoldás, most már van, ezt el kell fogadni. Már nem mindenben a redmond a nyerő (enyhén szólva), dolgozd fel.
    "Netalán iskola +ba, FSH alapítvány, vagy a TDF fogja fizetni az MSO tanfolyamot a diáknak, ha mégis elvárják az ismeretét?"

    Már leírtam, de leírom még1x. A közoktatásban nem tanítanak olyan durva szinten MSO-t sem, hogy emiatt ki kelljen borulni, ha LO-ról kellene MSO-ra átszokni. Sem fordítva. Az hogy neked nehézséget jelent, az egy másik dolog.

    "No meg hiába ingyenesek az alternatív megoldások, meg is látszik, hogy x év alatt más előnnyel, plusz szolgáltatással nem tudták kínálni a termékeiket és amint egy MSO ingyen elérhető oktatási célra, máris adott, melyiket választják inkább."

    Amíg az M$-nek olyan az üzletpolitikája, amilyen, meg amíg valaki(k)nek anyagi érdekei fűződnek ahhoz, hogy fizetős rendszert használjon mindenki, addig ez így is marad.

    A leírásodból viszont eléggé úgy tűnik, hogy te tényleg azt szeretnéd, hogy mindenki az örökkévalóságig csak és kizárólag M$ termékeket használjon, és fizessen mint a katonatiszt.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #411 üzenetére

    Igen, látom a visszakozás, csúsztatás, kibújás a leírtak felelőssége alól, az jól megy. :K
    Azt kéne feldolgozni, elfogadni, hogy nem az lesz, nem az van, amit ti javasoltok, szeretnétek...tudod, kialakult függőségek, szokások, elvárások. Amit alátámasztanak a sokéves használati adatok, nem is tudom kinek is kéne kettőnk közül mit feldolgozni...?
    Több pénzbe....ha Office-t kapják ingyen, egyéb MS szoftvereket is kedvezményesen, vagy épp oktatási célra ingyenesen, akkor egy másik platformra átállás, szakemberek megfizetése, tanárok plusz képzése nyilván nem jelent semmit ezek szerint. Apuka meg anyuka utána majd fizetheti a gyerkőcnek a külsős, nem éppen olcsó xy MS tanfolyamot, ha már az iskolában nem azt tanították. Vagy épp a HR-es kislány, amikor a beküldött CV-k közt válogat és az adott munkakörbe elvárt szoftverismeret hiányában hátrébb rangsorolja a követelményeknek nem megfelelő, vagy épp előnyben részesíti az azokat teljesítő jelentkezőket, nyilván az is teljesen mellékes... De persze bizonyos belső képzéseken túl, majd minden cég még +ba állni fogja a dolgozó ez irányú tanfolyamát is. Biztosan...vagy inkább olyanokat választanak, akik már rendelkeznek a szükséges ismeretekkel.
    Szóval nagyon nem kell ezt a dolgot firtatni, erre akkor lehetne visszatérni, hogy hol, mit oktassanak, ha majd a munkaerőpiac általános követelményrendszere az open megoldásokra fog épülni. ;)

    Én "azt" szeretném....én csak reálisan gondolkodok, hogy a mai viszonyoknak megfelelően elsődlegesen mit érdemes mindenképpen megismerni, megtanulni. Tudod, majd ha egy másik platform is eljut odáig, hogy széles körben használatos tud lenni ezen a desktop területen, vagy épp az iparban alkalmazott több 10/ 100+ milliós berendezéseken, nem csak a gyártó Windowsra megírt, ribbonos menüt alkalmazó vezérlőszoftvere lesz elérhető, akkor majd elgondolkozom azon, hogy mit is tanuljak elsődlgesen. Addig meg, mivel az átlagnál jobban érdekel az IT, ismerkedek más platformokkal, megoldásokkal is, de nem ezeket fogom minden téren előnyben részesíteni. Ahogy sokan mások sem. Ja és melóhelyen nem nekem kell megvennem, fizetnem érte, de még suliban se kellett. Viszont, ha kell is, akkor is egy olyan termékre inkább beruház az ember, amiről tudja, hogy később profitálni fog az ismeretéből, mint egy olyant használjon tök ingyen, amiből meg nem (ha csak nem olyan területen dolgozik). ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #412 üzenetére

    "Több pénzbe....ha Office-t kapják ingyen, egyéb MS szoftvereket is kedvezményesen, vagy épp oktatási célra ingyenesen, akkor egy másik platformra átállás, szakemberek megfizetése, tanárok plusz képzése nyilván nem jelent semmit ezek szerint."

    Volt egy akció, egy ideig ingyenes az MSO az iskolában. De ez sem fog tartani az örökkévalóságig. Az MSO akkor lesz majd ingyenes, ha soha többé nem kell érte fizetni.
    Egyik platformról másikra átállás.. ez nem hinném hogy sok pénzbe kerülne, tekintve hogy bármelyik könnyedebb, hátulgombolós linux out of the box működik. Még az LO-t sem kell külön telepíteni, mivel azt is felrántja magától. Ez a része is már rég kinőtte magát azon, hogy winen minden könnyebb...

    "Én "azt" szeretném....én csak reálisan gondolkodok, hogy a mai viszonyoknak megfelelően elsődlegesen mit érdemes mindenképpen megismerni,"

    Te csak egy platformot ismersz igazán, és ebből azt gondolod hogy mást nem is érdemes, mert kizárásos alapon ha az egyiket tudod, akkor nem fogod tudni a másikat. Szerencsére ez nem így van.

    "Ja és melóhelyen nem nekem kell megvennem, fizetnem érte, de még suliban se kellett."
    >Neked< nem kellett.

    "Viszont, ha kell is, akkor is egy olyan termékre inkább beruház az ember, amiről tudja, hogy később profitálni fog az ismeretéből, mint egy olyant használjon tök ingyen, amiből meg nem (ha csak nem olyan területen dolgozik). "

    Az is fix, hogy nem a diákok 100%-ának kell win + MSO tudás. Meg mint már írtam, abból amit az iskolában tanul ebben a témában, semmi nem fog rajta múlni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Apollyon #413 üzenetére

    "Egyik platformról másikra átállás.. ez nem hinném hogy sok pénzbe kerülne, "
    Ha csak az alkalmazottak betanítását nézzük, már az sem kevés kiadás. Pl. tanfolyamok, helyi IT-s megnövekedett feladatai, kompatibilitási problémák, időkiesés, hatékonyság csökkenése, stb. Ez mind pénz.
    Úgyhogy a legtöbb esetben bizony a legegyszerűbb megoldás a kifizetődő, így legtöbb helyen a Win+MS Office a praktikus, hiába nem ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #413 üzenetére

    Látom még mindig nem világos és muszáj tovább feszegetni...
    Egy ideig ingyenes...honnan tudod, talán jós vagy, vagy a jövőbe látsz? +az a helyzet, hogy még fizetősen is inkább arra van igény, mint a tök ingyenesre, az is elárul egy, s mást...
    A platform átállás, főleg hiányos előismeret, támogatottság és szoftveres kínálat miatt, nem jelentene pluszköltséget? Hát azt nem hinném, még Bip fórumtárs is kifejtette. Meg sokra megy vele egy cég, ha LO elő van telepítve...dolgozók nem azt ismerik, formátumkompatibilitás és társai? Egy komoly cégnél nagyobb kiesést okoz az, ha napokat, heteket kell szöszmötölni, ami a termelés rovására megy, mintsem hogy a licenceket megvegyék egy kedvező konstrukcióban és használják az addig bevált megoldást.

    "Te csak egy platformot ismersz igazán, és ebből azt gondolod hogy mást nem is érdemes, mert kizárásos alapon ha az egyiket tudod, akkor nem fogod tudni a másikat. Szerencsére ez nem így van."
    Na igen, lehet hogy azt az egyet igazán jól, de a "nem így van" kijelentésedet mégis mire alapozod? Talán a nagy többség nem hozzám hasonló, vagy legtöbb helyen nem arra építenek? Ha más annyira működő alternatív lenne széles körben, akkor talán nem használnák többen, nem léptek volna már régen? De biztos mki, minden cég és vállalkozás annyira korlátolt és hülye...

    Meg, hogy nekem nem kellett megvennem...? Mért, az az általános, hogy a tanuló, dolgozó veszi meg magának külön, a munkahely, iskola nem biztosítja neki helyileg, vagy akár újabban online elérhetőség keretében otthonra? Nem hallottál még MSDN és MSDNAA szolgáltatásokról?

    Meg ez a "Az is fix, hogy nem a diákok 100%-ának kell win + MSO tudás" kijelentés, khm...akkor mondjuk ~90% valós, a maradék meg a speciális IT-s területen dolgozók, vagy épp az IT ezen része iránt jobban érdeklőfők,? +Erre fel suliban, akkor ne Wint + MSO-t tanítsanak, mert nem arra van szüksége a diákoknak, mert 10% >>90 %. És, hogy x évig tanulják, arra fel mondjuk otthon is használják, az szinte semmit nem jelent, CV-be beírják, az se...ez jó. Nem mondom, igazán logikus gondolatmenet, le a kalappal... :R

    "Ja igen, mert egyébként az informatika tanítása is rendkívül magas szinten történik a közoktatásban.. Igazi szaktudást adnak át win+MSO tekintetében, így a középiskolákban is igazi szakemberekké válnak a diákok, csak mert így tanulhattak"
    Csak tudod, azt az egyet legalább tudják valamilyen szinten használni és ismerik, ha cégnél leültetik egy ilyen rendszert tartalmazó gép elé, úgy-ahogy elboldogul benne. Míg egy másik platformnál kevésbé, még annyira sem.... Ha ezt megkérdőjelezed, akkor nem tudom hol élsz?
    De, mint mondtam, annyira nem érdemes ezt feszegetni gyerekek, majd ha teljesülnek fentebb említett feltételek, akkor lehet, addig nem nagyon. :N

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz BiP #414 üzenetére

    ROTFL

    Legalább akkor a lényegre válaszoltál volna :U

    "Ha csak az alkalmazottak betanítását nézzük, már az sem kevés kiadás.

    Ja igen, mert egyébként az informatika tanítása is rendkívül magas szinten történik a közoktatásban.. Igazi szaktudást adnak át win+MSO tekintetében, így a középiskolákban is igazi szakemberekké válnak a diákok, csak mert így tanulhattak :C

    "helyi IT-s megnövekedett feladatai, kompatibilitási problémák, időkiesés, hatékonyság csökkenése, stb. Ez mind pénz."

    A másik.. Mitől növekedne meg a feladat? Egyszer át kell állni és kész. Biztos van ennek is költsége, de közel sem annyi mint a generációkon át tartó licencekre kidobott pénz.

    (#415): Na jó, meguntam a szövegértési problémáiddal foglalkozni, meg azzal hogy csak simán skippeled a lényeget.
    Remélem sok-sok pénzzel ellátod majd az M$-t, jó konzumer módján. Meg majd az új generációnak is szívesen pengálod ki a pénzt, hajrá. Ilyen egy jó kapitalista polgár, fogyaszt, de nem gondolkodik!

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dabadab

    titán

    válasz BiP #414 üzenetére

    "Ha csak az alkalmazottak betanítását nézzük, már az sem kevés kiadás."

    Magyar közoktatási intézményekről van szó, milyen betanítás?...

    "helyi IT-s megnövekedett feladatai, kompatibilitási problémák, időkiesés, hatékonyság csökkenése, stb. Ez mind pénz."

    Mint fent: ebben a környezetben a "közmunkás rendszergazda" létező szókapcsolat. Szerinted egy iskolányi MS licenszből hányszor negyvenhétezer forint jön ki?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #416 üzenetére

    Hát, aki nem érti a lényeget és direkt nem akar figyelembe venni fontos dolgokat, tényeket és csak puszta személyes hitvallásból erőlteti a mondandóját, zavarja, hogy nem a neki tetsző felállás van évek óta, hát az speciel nem én vagyok...Ha neked a felsorolt dolgok nem élég mérvadóak, akkor nem az én szövegértésemmel van a probléma úgy gondolom. Na, további szép napot!
    +1: tudod a mai fogyasztói társadalomban szokás vásárolni, fizetni bizonyos termékekért és szolgáltatásokért. Ki lehet bújni ezek alól, lehet elvonultan amish-ként élni, önellátóan gazdálkodni, nem használni áramot, csak tudod az emberek többségének valahogy mégse ez felel meg. Mert, ha igazán jól működne, akkor mki Linuxot használna és mki amish lenne, de az a helyzet, hogy nem így van és vsz nem is lesz a jövőben se... :N

    [ Szerkesztve ]

  • N0zer0

    senior tag

    válasz azopi74 #394 üzenetére

    Egyáltalán nem szólt marhaságot. MS Office-ok között is nagy a különbség, egyrészt a normál menüs és szalagos felületűek között, pl. sok helyen még MS Office 2003 van és a legtöbb helyen azt tanítják. A legtöbb ember a normál menüs felülethez van szokva, és emiatt sokszor kézreállóbb lehet nekik egy LibreOffice, mint egy újabb szalagos MS Office. Másrészt a szalagos felületű MS Office-ok között is van különbség, egyes funkciókat szeret az MS költöztetni, átalakítani, emiatt nem egyforma sok minden két egymást követő verzióban.

    Hasonlóan a Win8-hoz. Jó, érkezett frissítés a Win8.1-gyel, és a Win10 is itt van már a nyakunkon, de míg a Win8 Metro/ModernUI-hez nem nyúltak hozzá, addig bizony egy átlag usernek sokkal jobban kézreállt egy KDE/Gnome a Windows XP/Win7 után, mint egy Win8 ModernUI.

    Nem te írtad, de megemlítem, hogy harmadrészt egyetértek azzal, hogy a Windowsnak nagy rákfenéje az a nyomorult registry, jelentős lassító tényező, ami Linux alatt hiányzik. Abba már bele sem megyek, hogy a kártevők hiánya is elég erős érv mára a Linux mellett, hiszen sok régi gép van, és ezek már nyögnek az új Windowsok hardverigénye, és a modern vírusirtók terhelése alatt, és a legtöbb átlag felhasználó a kártevők miatt telepítgetheti újra a rendszert. Még egy korai 2 magos AMD, vagy gyengébb C2D is fel tud lélegezni, szárnyra kap, ha Win helyett valamilyen Linux disztró megy rajta.

    Negyedrészt egy MS-nak nagy érvágás volt az Android. Nem csak mobilon, és nem csak a táblagépek miatt, de beleszólt a desktopba is, azzal, hogy kinyitotta a nem szakemberek szemét is. Korábban úgy gondolták az emberek, hogy csak a Windowst lehet elsajátítani, mert csak az a használható, a többi OS-t csak geekek tudják megtanulni. Bejöttek az androidos telók, és azonnal tapasztalhattáki, hogy egy nem MS OS-t sem nehezebb kezelni, megtanulni, és vannak arra is alternatívák az MS-ses alkalmazásokra, és még csak .exe fájlozni és telepíteni sem kell, csak ki kell választani az alkalmazásboltból. Android után pedig már nem olyan éles váltás egy Linux, mint azt korábban sok user képzelte. Ennek ellenére nagyon erősek a MS állásai, még legalább egy 5 évig nem fog a Linux részesedése érdemben növekedni. Továbbá nem keverem a kernelt, OS-t, Linux alatt most tetszőleges modern desktop disztrót értek.

    Hogy írjak a Linuxra is negatív dolgot: az Ubuntu amilyen sokat segített kezdetben a Linux népszerűsítésében, az utóbbi időben a Canonical a Unity felületet erőltető baromsága miatt kezdi is aláásni. A legtöbb új felhasználónak az első disztrója az Ubuntu, és csak azt látják, hogy abba is valami szar, nem Windows-szerű felület van, aminek a hardverigénye sem kisebb, mint egy Winnek, és félre is dobják, hogy szar a Linux. Sokkal több ember megmaradt volna a Linux mellett, ha nem a Unity lenne az Ubuntu alapértelmezett asztali környezete.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #418 üzenetére

    "Hát, aki nem érti a lényeget és direkt nem akar figyelembe venni fontos dolgokat, tényeket és csak puszta személyes hitvallásból erőlteti a mondandóját, zavarja, hogy nem a neki tetsző felállás van évek óta, hát az speciel nem én vagyok..."

    Engem nem zavar hogy a közoktatásban mindenki még az elavult wint tanulja, egyszerűen nem értek vele egyet és itt kimerült az egész. Te akarsz engem győzködni mindenáron hogy ami nem win=xar és az is marad.

    Ha próbáltál volna mást is, és túllátnál a bing keresőn, akkor tudnád hogy az igazi amish te vagy.) Mint már írtam, mindkét platformot napi szinten használom. Olyanról viszont nem lehet hiteles véleményed, amiről alapjaiban sem tudod hogyan működik. Ennyire lehet komolyan venni a hsz-eidet ;)

    Ha pedig ismernéd a kapitalizmus igazi oldalát, akkor nem szeretnéd te azt annyira nagyon ;)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Apollyon #416 üzenetére

    Volt valami német falu ami gyönyörűen belebukott az Open source átállásba...

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • #58000384

    törölt tag

    válasz N0zer0 #419 üzenetére

    Tyűha, elég jól tudod az emberek helyett, hogy miről mit gondolnak :U Én például falra másztam a Gnome-tól és a KDE-től.
    Az az új szalagos dolog, az már 8 éves. Benne volt már a Win7-ben is, az 6 éves. A 2003-mat meg mindenhol kidobálták az ablakon, ahol értelmes munka folyik, mert még a kompatibilitási frissítéssel sem mindig százasan jeleníti meg az x-es fájlokat. Az is nagyon jó érv ma egy rendszer mellett, hogy a marhára elavult gépeken jobban megy, mint egy 8 vagy 10. Most ugye nem cégekről beszélünk, ahol 300 gép van. 5500 forint egy olyan AMD proci, amin röhögve fut a 8.1. Fel nem tudom fogni, hogy ki az, aki 1 magos cerkával és fél giga DDR1-gyel akar bármit csinálni, akár az interneten (2015 van, nem 2003). Megnéz egy flash-animációkkal teli webshopot, aztán elfekszik a gép.

    Az Androidot meg nem értem miért kevered ide, és hogy mi köze van annak az asztali rendszerekhez? Ja, 2010 óta terjednek gyorsabban a Droidos telefonok, a Linuxok meg azóta sem mennek jobban, nincs összefüggés. Desktopon ezt meg azt csinálják, mobilon meg amazt. Egyébként ha az emberek visítottak egy kezdőképernyő láttán (ami egyike volt a nagyon kevés változásnak a 7 és 8 között), szerinted mit csinálnak egy tök ismeretlen rendszeren, ismeretlen logikával és felülettel? Aki megvette a Windowst, az miért váltana? Ingyen kapja a legújabbat. Aki programokat vesz, játékokat, az miért dobná el? Mindig mindenki azt feltételezi, hogy az ember mindent csak letöltöget, aztán úgyis mindegy, ha vált.

    Egyébként jó, hogy megy tovább a céges vita (van itt esetleg olyan, aki a saját nagyobb cégén belül lecserélte egyik napról a másikra a Win+MSO-t nyíltra? Mert mások helyett jól tudjátok mondani a magatokét), de a kompatibilitási gondok valahogy elfelejtődnek, márpedig ha a világ nem vált hirtelen egyszerre LO-ra, akkor ez jól elő is fog jönni (és nem fog több pdf keringeni a neten).

  • King Unique

    titán

    válasz N0zer0 #419 üzenetére

    "sok helyen még MS Office 2003 van és a legtöbb helyen azt tanítják." - egy-néhány éve meg talán megállta a helyét ez a kijelentés, de én a mai időkre ezt nem húznám rá. Legtöbb helyen már legalább 2007-es, szalagos verzió van, már csak abból kifolyólag is, hogy ahogyan az XP, úgy a 2003-as MSO supportja is megszűnt...
    Másrészt ezt a szalagos menüt jellemzően ráfogjátok az MS-re, hogy milyen nehézkes, sz@r használni stb, (már az itteni LO topik is használhatatlan jelzően illeti), mekkora hátrány, holott x éve sok program, pl. neves tervezőszoftverek, vagy épp drága ipari gépeken lévő vezérlőszoftverek is alkalmazzák. És jé, nem csökkent a termelékenység, nem panaszkodnak a dolgozók. Illetve, aki annyira a 2003-as van szokva, mást nem is használt, annak egy LO elsőre szimpatikus lehet, illetve ha hajlandó bevállalni bizonyos kompromisszumokat. De azt szintén nem fognám rá általánosan, hogy annyira nehézkes lenne MSO és MSO közötti váltás, főleg az újabbak esetében, még, ha vannak kisebb eltérések is. Ennyi erővel senki nem használna 2003-asnál újabbat, más cégek se alkalmaznák a ribbont.

    "egy átlag usernek sokkal jobban kézreállt egy KDE/Gnome a Windows XP/Win7 után, mint egy Win8 ModernUI." - ez max (részben) egy szűk körben igaz lehet, ahol dual-boot megoldást használnak. De pont egy átlag felhasználó, aki Windowsos laptopot vesz, mert olyan OS-t akar a gépére, az nem fog platformot váltani, ha a 8-as nem tetszik neki, hát felrak egy 7-est. Ezt 20/19 esetre bátran merem állítani.
    Ráadásul Win8= Modern UI + desktop UI és különösen 8.1 óta lehet csak utóbbin is dolgozni, de igazából 8.0-nál is lehet. Egyáltalán nem kell semmi, átlag felhasználásnak számító tevékenységet modern felületen végezni, csak mire ez leesett, ugye már "be volt reklámozva"...és jött a Win10.

    Azért mobilpiacot nem kéne idekeverni szerintem. Android, igen vezető ilyen téren, de elsajátítani, megkedvelni ugyanúgy lehet iOS-t is, de akár WP-t is. De egy desktop rendszer teljesen más, másra használja az ember, mint ezeket, az instant netezésre, tartalomfogyasztásra kínált eszközöket. Amiket bár hozzá csatlakoztatni egyéb külső perifériákhoz, de a hagyományos megoldásokat még jó ideig nem fogják kiváltani. Na meg, az is nagy kérdés, hogy a most érkező Windows 10 Mobile mennyire fog beválni, mennyire működne a usereknél a szimbiózis a desktoppal?

    Linux részesedése érdemben igazán akkor nőhet, ha hardveres és szoftveres oldalról is nagyobb támogatottságot fog élvezni, valamint a tömegek számára emészthetőbb formában tálalják, butítanak magán a kezelésén is + ezt marketingelik is rendesen feléjük. Mert igen, lehet egy hozzáértőnek néhány dolog jóval logikusabb, egyszerűbb benne, de egy átlag felhasználónak, aki ráadásul nem ehhez van szokva, már nem feltétlen. De utóbbi kompromisszumnak meg a mostani userei nem feltétlen örülnének, itt is hangoztatták...

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #420 üzenetére

    Ha nem értesz vele egyet, akkor elég 1x is leírni, illetve, hogy mások másfajta nézeteket vallanak, más mellett foglalnak álláspontot, még nem feltétlen hülyék. Mert tudod, azért azt tanítják, mert az a támogatott és elterjedt platform, egy másikat ennek hiányában nem igazán érdemes. Mint mondtam , majd ha ez változik, akkor érdemes rá visszatérni. Addig meg használja az adott szakma, illetve eljátszadozik vele otthon az unatkozó, kísérletezgetni vágyó réteg.
    Második fele se talált be... mert éppenséggel próbáltam és azt soha nem is vitattam, hogy rendszerszinten néhány dolog jobban meg van csinálja, gyorsabb, kevesebb tárhelyet foglal stb. De amikor tapasztalom, hogy pl.a szoftveres támogatottság milyen gyenge, megveszek egy hw-t és nincs Linuxhoz való kiadás, a mellékelt gyártói programok csak Win és OS X only, firmware-t sem tudok rajta frissíteni, akkor az nekem már egy komoly kontra...ez van. És még számos ilyet lehetne mondani, ahol nincs kedvem, nem minden igényemet kielégítő alternatívák után kajtatni, vagy Wine és társaival szórakozni, netán hardvert cserélni, mert nem ismeri fel, driver nincs hozzá.... Hiába egyik oldalról a nagy szabadság, másik oldalról korlátok közé zárod magad és lemondhatsz bizonyos dolgokról, ahogy egy amish. Ráadásul a személyes tapasztalatom pont nem függvénye a fentebb, általam leírt dolgok kijelenthetőségének. Mert azok régóta tények és ezért lehet / kell őket komolyan venni. ;)
    Talán te nem vásárolsz, nem fogyasztasz? Az, hogy egy OS, szoftverek terén meg tudod úszni, mert éppen más igényeid vannak, más elvárásoknak kell megfelelned, csak egy dolog. De attól még ugyanúgy a kapitalista gazdaság, fogyasztói társadalom kis szolgája maradsz...
    Ja és igen, ha olyan helyen vagyok (nyilvános utca, tér), ahol rám jön, ha nincs más, akkor lehet bemegyek a fizetős budiba. Na persze, lehet beállni a bokorba, parkba is menni üríteni, csak a közteres el ne kapjon és meg ne vasaljon, mert bizony nyújtja a kezét állam bácsi akkor is [link]... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #58000384

    törölt tag

    válasz #32839680 #424 üzenetére

    Persze, ez egyértelmű, de akkor pont az volt a cél, hogy kifejezetten látványos prezentációt kellett készíteni a kutatás eredményéről.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #32839680 #424 üzenetére

    A prezi meg azert lett sikeres, mert ezt senki nem tudja. Imádom, komolyan, imádom ezeket a kinyilatkoztatásokat. :D

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #32839680 #428 üzenetére

    Lehet, hogy azért, mert online bárhonnan elérhető, és nem kell a powerpointtal szarakodni :D Meg megvenni az Office-t, és megy Macen is...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #32839680 #428 üzenetére

    És mert te nem vagy marketinges ezért nincs szükség a csicsára :D Well done!

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Döglött Róka #431 üzenetére

    Megint gratulálok, hogy neked ennyi jött le.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • BiP

    nagyúr

    válasz Apollyon #416 üzenetére

    (#416) Iscariah+(#417) dabadab: Jogos. csak futólag olvastam, nem vettem észre, hogy oktatásról van épp szó, nem céges környezetről, én így értelmeztem. Mea culpa.

  • Dr.FantastiK

    őstag

    van mar //lessz LibreOffice 5.0 ,, de azsem tud annyit mint az MS office..

    Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

  • Ágógreen

    senior tag

    Én simán elképzelhetően találom h leállnak a 10 után, mert a fejlődés lassan korlátokban ütközik a processzor oldalon... az egyre kisebb áramkör gyártása mára komoly fejtörést jelent a fejlesztéskor (Moore törvény). meg amúgy sokkal fontosabb lenne egy optimalizált standard rendszer mint egy zsírúj csillivilli tele-feature-ölt op rendszer tele hibával újra. persze lehet a magok számát növelni egy bizonyos pontig még, de aztán kifújt ez a történet. én sokkal szívesebben használnák egy olyan rendszert ami elérhető mobil környezetben is és 100%-ban az én gépem van kéznél akár valami felhőn keresztül. sőt a autós navi is használhatná az én gépem adatait és a megegyező op rendszert. egységesítés és hosszútávú támogatás sosem jön rosszul a felhasználók szemszögéből.

    [ Szerkesztve ]

  • N0zer0

    senior tag

    válasz #32839680 #430 üzenetére

    Lehet prezentációzni LaTeX+Beamer csomag segítéségével, csak macerásabb, viszont egységes felületű, kinézetű, profi prezentációkat lehet kicsiholni vele, helyes tipográfiával, igaz csak ps-be vagy pdf-be tudsz vele menteni, és zenélős, fingós, mozgósképes cuccot nem tud, mint a Pháörphojnt. Persze, aki kattintgatós felülethez szokott vagy nem programozói véna, annak kihullhat tőle a haja. Főleg az átlag Windows-usernek állna tőle durván égnek a haja.

    A fehér alapon fekete feliratos prezentációk kispistis kókányolás kategória, bár a minimalisták között is vannak szép prezentációk, amik kevés színt, harmonizáló színösszeállítást használnak és letisztultak, minimális díszítéssel, nem csicsásak. Persze a prezit nem ismerem, hogy mit tud. Nem nagyon szoktam prezentációzni, ha kéne, akkor valószínű én XeTeX-kel csinálnám, ami a LaTeX-es megoldáshoz hasonló, de kisebb az erőforrásigénye, és nagyobb szabadságot és testreszabhatóságot ad kódoláskor.

  • N0zer0

    senior tag

    válasz Ágógreen #435 üzenetére

    Nem fognak leállni. Az új OS nekik is mindig plusz pénz, plusz muszáj nekik is lépést tartani az újdonságokkal, amik nem csak processzoroldalról jelentkezhetnek, hanem új szabványok és új protokollok is szükségesek hozzá. Ráadásul az MS nem is azt ígéri, hogy leáll, hanem hogy a 10 után nem főverziókkal fog újítani, hanem frissítésekkel fejleszti folyamatosan a rendszert, ez a linuxos világ rolling release-ének felel meg nagyjából. Ez a rendszer azért is jó, mert csökkenti a verziók közötti töredezettséget, nem bentonozódnak be a felhasználók egy adott főverzió használatába. Ugyanis az MS-nek nem jó, hogy millió éves verziókat is támogatniuk kell, mert még ha le is járt egy adott verzióhoz a terméktámogatás, akkor is visszaüthet, hogy mondjuk egy új MS Server OS-sel való együttműködés során bukkannak elő hibák, amivel a supportjukat szórakoztatják. A fejlesztőknek is jó, hogy nem kell régi verziókon debugolni, és túl sok régi verzióhoz támogatást nyújtani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák