Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz hemaka #33 üzenetére

    Eddig is mindig az volt, hogy buildek jöttek egymás után, csak eddig ezeket időközönként elnevezték valamilyen Windowsnak, és bizonyos összegért tették elérhetővé egy nagyobb csomagban.

    Win2K - build 2195
    XP - build 2600
    (2K3 - build 3790)
    Vista - build 6000
    7 - build 7600
    8 - build 9200
    8.1 - build 9600

    Na most ezentúl ehelyett kisebb csomagokban jönnek majd a frissítések, mint ahogy az pl. a Windows Phone-nál vagy a Win10 Insider-nél is van.

    (#34) Omli85:

    Szerintem az alábbi módon lesz:

    >Ha géppel együtt veszed a Windowst, előre telepítve, akkor 9" felett licencdíjas, ami a gép árába van beépítve.
    >9" alatt teljesen ingyenes.
    >Ha frissítesz, az is ingyenes
    >Win7-ről meg 8 illetve 8.1-ről szintén ingyenes, 1 évig. Utána fizetős. De persze ha 1 év alatt frissítesz, akkor utána ingyenes marad.
    >Ha 0-ról indulsz (azaz OS nélkül, vagy más OS-sel) akkor meg fizetős lesz továbbra is, mint eddig.

    Gyakorlatilag egyszer kell fizetni, hogy "beszállj" a Win10-be, onnantól ingyen lesz.
    - kivéve, ha Win7-ed vagy 8.x-ed van, mert akkor teljesen ingyenes.
    - illetve pl. notebook cserénél az új gép árában továbbra is benne lesz a licenc ára.

    Én kb. ezt tudom elképzelni. Illetve ez tűnik egyedül logikusnak számomra.

    (#36) azopi74:

    A frissítés hossza csak azon múlik, hogy mennyire van belakva a rendszer. :)

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák