Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz zoltszalay #37 üzenetére

    Nem kell rohanni, de az hogy neked elég nem jelenti azt hogy ez jó.
    Egy 4K TV ma már egyáltalán nem elérhetetlen, a netflix előfizu sem ördögtől való, illetve egy konzol ami tud 4K-t sem a milliomosok játékszere (PC már necc a mai VGA árakkal).

    Amúgy engedd meg hogy picit átírjam az utolsó mondatodat:

    "nem tudom szerintem a HD ready is bőven tökéletes, a FullHD nekem nem ér annyit amennyivel többe kerülne."

    Sőt, 360p-be és 480p-be is nézhetőek a filmek és az is tökéletesen elég lehet, a film mondandója át fog jönni belőle, de attól még nem kell kapaszkodni bele. Én is azért vettem pl 4k TV-t mert egy huszassal volt drágább mint a FullHD, akkor meg már miért ne.

    Illetve nem tudom hányan vagytok egy neten, egyedül vagy ketten lennénk rajta párommal nekem is elég lenne 20-30 megabit ha jó a ping, max ha tudom hogy játékot akarok tölteni beteszem éjszakára had prüntyögjön, de attól ez még nem lesz jó, max elégséges, kompromisszumos.
    Aztán ha bővül a család és gyerekek elkezdenek kamaszon gépen lógni, telefonon netezni, átjönnek rokonok látogatóba (ahol a társaság fele szintén rápattan a netre) vagy bármi hasonló eset akkor nagyon hamar elfogy a sávszél. Vagy pl ismerösöméknél kétgenerációs ikerház van, egyiknél 2, másiknál 3 gyerkőc, online játék, pörög a 4k youtube, konzolok, steam frissít 4-5 gépen, otthonról VPN-en dolgozik apa/anya. Hamar meg lehet enni ha van rá igény, gondolj bele egy 20 megás net milyen szinten lenne csutkára járatva ebben a helyzetben. Kb a használhatatlan kategória még ha ügyesen egyensúlyozol a QoS-el akkor csakcsak, de nem szívesen lennék ebben a körben felhasználó.

Új hozzászólás Aktív témák