Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz cuebler #41 üzenetére

    azért a hackelés alatt sem mindegy, hogy mit értünk... az autóm felnyitását vagy éppen a fékrendszer felülírását.
    Ha a hazai fizetéseket és a biztosítók fizetési hajlandóságát nézzük akkor az is baj lehet hogy egy OBD-be dugható "Motor indulj!" CAN üzenettel indítható a kocsi egy utolsó piti autótolvaj által is (ismerve hogy mennyire szarnak bele a buszokba, csak beledobálják "jóazúgy" mentalitással és a biztonságra meg nagy ívben...) nem csak a "három betűs szervezetek fának kormányozhatnak kikapcsolt légzsákkal" lehet probléma.
    (hasból kitalált példák mielőtt alufóliasatyit kiált valaki :D )

    A fizikai hozzáférés egy dolog (a trabant motorháztetője is nyitható volt ha megfelelő helyen nyúltál be, nem tudom melyik autón érhetők el a buszok ilyen könnyen) én inkább a rádiós dolgoktól fosok mert olyan rendszrek vannak kapcsolatban amiknek tényleg semmi közük egymáshoz (infotainment rendszer jó hogy halkít nagy sebességnél de na, másként nem lehet megoldani mint a sebességjel megadásával, és ez csak egy példa, hallottam már ezerszer cifrábbat is)

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák